Имиграционно въпросче

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Имиграционно въпросче

Мнение от krimon »

Я кажете специалистите какво може да се случи на спонсориран имигрант/ка, който/която пристигне в Канада и попадне в неблагоприятна "семейна" ситуация: спонсориращата му половина вече не е толкова възхитена от присъствието му тук. Какви са последствията за новопристигналия ако е пристигнал с виза, не е виновен за развалянето на семейните взаимоотношения и т.н. Могат ли да го шитнат канадските имиграционни власти обратно в България ако половинката се отрече от него/нея ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
chuinard

Мнение от chuinard »

Да си наеме адвокат и няма да го шитнат.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

абе глупости, той ако има пари за адвокат, ще бъде ли спонсориран :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
chuinard

Мнение от chuinard »

Ами да се хване на работа...кво чака...работа ли няма?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

chuinard, молим ти се, ти явно не си от специалистите, за да ми отговориш. Става въпрос не за липса на работа, а за спонсориран партньор, загубил доверието на половинката си преди да изтечат прословутите 3 години.
Последно промяна от krimon на Съб Ное 01, 2008 7:57 pm, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
chuinard

Мнение от chuinard »

Ми катеричке, нали ти казах да си хване адвокат...ти кво сега искаш да направиш, да намериш адвокат във форум ли..
Не е толкова скъпо и забравя за проблема и си гони другите задачи.
Последно промяна от chuinard на Съб Ное 01, 2008 8:31 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Кримон, мисля че спонсорираните са PR като другите и никой не може да ги върне насила. Само на гостите им изтича визата. Така че, от тях си зависи какво да правят. Дали да се връщат или остават, да се развеждат, да взимат къщата на спонсора... :lol: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Не могат ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Ако разбираме едно и също под "спонсориране" ще се случи следното:

Да се раздеят двама души, каквито и да са, не е проблем на Канада. Т.е. разделят се, оформят или не оформят разделянето и всеки по своят път.

Ако спонсорираният остане без работа, спонсориращият поема разходите по социалните му осигуровки за живот. Това, мисля че, е едно основно условие за спонсориране. ...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Така е Занзи, ма не виждам кво друго може да се разбира под "спонсориране" ???
:beer: :beer: :beer:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Днес "споносрирах" с 10 CAD, канадец, който ме обслужи в ресторант. ...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

ZanzibarHero написа:Днес "споносрирах" с 10 CAD, канадец, който ме обслужи в ресторант. ...
Ф смисъл ???
:beer: :beer: :beer:
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: Имиграционно въпросче

Мнение от Пламен Петков »

krimon написа:Я кажете специалистите какво може да се случи на спонсориран имигрант/ка, който/която пристигне в Канада и попадне в неблагоприятна "семейна" ситуация: спонсориращата му половина вече не е толкова възхитена от присъствието му тук. Какви са последствията за новопристигналия ако е пристигнал с виза, не е виновен за развалянето на семейните взаимоотношения и т.н. Могат ли да го шитнат канадските имиграционни власти обратно в България ако половинката се отрече от него/нея ?
krimon:
Ако спонсорираният е постоянно пребиваващ, тоест минал е цялата процедура включително и landing, спонсорираният има същите права да пребивава в Канада като всеки друг постоянно пребиваващ.

Поздрави,

Пламен
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Мерси, Пламен.
А ако спонсориращия реши да обяви брака за фиктивен пред имиграционните власти, може ли да има последствия за спонсорирания ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

krimon написа:Мерси, Пламен.
А ако спонсориращия реши да обяви брака за фиктивен пред имиграционните власти, може ли да има последствия за спонсорирания ?
:lol: :lol:
И кой ще се окаже по-виновен - тоя който изяжда зелника или тоя , който му го е дал, спонсориращия тоест?

А това мисля че се нарича развод. Вината се доказва в съда. И как така един брак е бил хубав за спонсорство, а после е станал фиктивен? Най-много да обърка кражданството на някой. Не ми се вижда достатъчно сериозно престъпление за екстрадиция.
Публикувай отговор