колко се чака за визи

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

prace написа:може и да си права.
Не си спомням кога правихме медицинските, но чакахме за визи бая време. Може и да е така, както казваш. Макар, че не виждам никаква логика срока да тече от направените медицински. Ама то в канадците не трябва да търсиш никога логика.

Нищо подобно. Има логика.
Логиката е че ако според тия изследвания днес си здрав, след една година може и да не си. Защо точно една - е, все някакъв срок трябва да се избере. Вероятно статистически така е показало. Може би има нещо общо и с туберкулозата, която както сте разбрали е основната причина за тия изследвания.

Който смята че в канадците не трябва да търсиш логика, да тръгва към някоя много логична страна. Не знам коя е тя обаче.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Понеже поканите за визи пристигат според всеки случай различно, за това казвам, че не виждам логика. Например ние чакахме близо 4 месеца, за да получим покани за визи, което ми дава по-кратко време да вляза в Канада, отколкото някой друг, който е получил визите си за 1 или 2 след медицинските. А и няма наистина гаранция, че на определена дата като нямам туберкулоза и СПИН, че няма утре например да се заразя и за вляза в Канада вече болна. Мисля, че едната година, която ти дават не е да видят дали си здрав или болен, а ти дават време да се подготвиш за емиграция. Например да продадеш имот или да довършиш нещо важно, което си започнал в държавата си.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

prace, грешно мислиш.
Едната година ти я дават за да се правят че през това време работят по досието ти ...
optics, задължително ли е да тръгваме към някоя много логична страна?
Ако разрешиш, ще останеме още малко тука :-)
:beer: :beer: :beer:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

прав си Marginal39,
точно това правят, оплакват се колко много работа имат по досиетата. Моят мъж, когато отиде в Берлин за интервю, въпреки, че има IELTS наистина остана много изненадан от канадците. Имиграционният офицер му се оплакал колко много работа има и му показал една библиотека с папки, в които били досиетата. Казал му "съжалявам, че трябваше да чакате толкова много време за интервю, но вижте колко работа имам и всичко това мене чака!
Мъжът ми, който е холандец ми каза после, че тази работа би се свършила не за повече от 3 месеца, ако било в холндски офис. Първо бяхме получили писмо през август 2007 година, че ни предстои интервю, а интервюто се състоя през февруари 2008 г. Трябваше им 7 месеца само да определят дата.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ми prace, а ми кажи ти кво може да се прави по едно досие 5 години ???
Да не би Джеймс Бонд да емигрира в Канада та толкоива да го мислят?
:beer: :beer: :beer:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Така де Marginal39, за това говорим.
Ако това не им е официалната политика да бавят емигрантите, тогава бих си помислила, че нивото им на умствено развитие e много под средното. Или както един друг холандски емигрант тук в Канада казва "мисля, че думата EFFICIENCY в канадският речник не съществува. Те просто не знаят какво означава това"
Хайде остани си с здраве.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Marginal39 написа:Ми prace, а ми кажи ти кво може да се прави по едно досие 5 години ???
Да не би Джеймс Бонд да емигрира в Канада та толкоива да го мислят?
:beer: :beer: :beer:

Много ясно какво се прави - средно статистически нищо не се прави, щото реалната работа може и да е 5 часа. Ма ти нали не си представяш че едно досие седи да бюрото на супербавния чиновник, той ходи всеки ден, отваря го и "работи"
:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

А, тука си прав !!!
Това оди го кажи на оня отворко който сподели че тука не можело да се "цица" системата ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
AlliumCepa
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 5:37 am
Местоположение: T6Hxxx
Обратна връзка:

Мнение от AlliumCepa »

Koko написа:
Bo написа:В този ред на мисли един друг въпрос, въпреки че съм далече още от този момент: след като се получат визите има ли срок и какъв е той да се отиде в Канада, който задължително трябва да се спази?
(клъц)

AlliumCepa, мисля че си се объркал/а - няма 6 месечен срок за влизане.
Опа, моя е грешката. Не са 6 месеца. На прикачената снимка се вижда колко време отпускат. Не знам дали засичат от деня, в който са получили медицинските резултати при тях или от деня в който някой специалист ги е прегледал или от деня в който посланика е взел решение "Да". Мисълта ми беше, че все пак има определен срок в който трябва да влезеш в Канада. След този срок визата става невалидна и се кандидатства наново. Определено визата си има "срок на годност" (expiry date).

ИзображениеИзображение

Та, на въпроса на Во: да, има такъв срок. Не знам как се смята, но има.
Bo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнение от Bo »

Благодаря.
Публикувай отговор