колко се чака за визи

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
galki4
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 13, 2007 12:38 pm

колко се чака за визи

Мнение от galki4 »

Ниакои скоро полу4или ли е покана за визи,ако е молиа да ми каже колко време е 4акал.
Предварително благодариа.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Скоро не, но тва няма никво значение.
Та някои получават виза за 6 месеца а други за 18.
Разбира се има и такива които получават виза за 5 години, ма те са такова изключение, че не си заслужава да се говори за тях.
Айде чао и дано ти дойде по скоро :beer: :beer: :beer:
silva_na
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Окт 10, 2008 9:39 pm

Мнение от silva_na »

Marginal39 написа:Скоро не, но тва няма никво значение.
Та някои получават виза за 6 месеца а други за 18.
Разбира се има и такива които получават виза за 5 години, ма те са такова изключение, че не си заслужава да се говори за тях.
Айде чао и дано ти дойде по скоро :beer: :beer: :beer:
Не мисля, че са изключение - познавам не един такъв случай, вкл. моя..
(когато чаках за виза за федералната част, срокът беше макс. 18, след това 22 месеца, а визата ми дойде след 52...)
Има доста изменения оттогава, но все пак се застраховайте с търпение ;)
На когото е дадено много, той ще си вземе повече сам.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ужас ...
Аз чаках 18 месеца ...
:beer: :beer: :beer:
galki4
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 13, 2007 12:38 pm

Мнение от galki4 »

Имах предвид след като сте пратили медицинските изследжаниа колко се 4ака след това за виза,а не за циалата процедура
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

До колкото си спомням при мене беще 6 месеца ...
silva_na
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Окт 10, 2008 9:39 pm

Мнение от silva_na »

galki4 написа:Имах предвид след като сте пратили медицинските изследжаниа колко се 4ака след това за виза,а не за циалата процедура
макс. 6 месеца и в моя (макар решението да дойде по-бързо)
На когото е дадено много, той ще си вземе повече сам.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

galki4 написа:Имах предвид след като сте пратили медицинските изследжаниа колко се 4ака след това за виза,а не за циалата процедура
2 - 3 месеца беше след медицинските. Стягай багажа вече. :wink:
Bo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнение от Bo »

В този ред на мисли един друг въпрос, въпреки че съм далече още от този момент: след като се получат визите има ли срок и какъв е той да се отиде в Канада, който задължително трябва да се спази?
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Bo написа:В този ред на мисли един друг въпрос, въпреки че съм далече още от този момент: след като се получат визите има ли срок и какъв е той да се отиде в Канада, който задължително трябва да се спази?
8 месеца.
Моята виза е издадена август 2008 и е валидна до април 2009.
sanja
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 1:08 pm
Местоположение: Toronto,Canada

Мнение от sanja »

Prace, да не сте правили медицинските през април ?
Все си мисля, че крайната дата за влизане в Канада фиксирана на визата се определяше от датата на направените медицински (краен срок за влизане- една година от датата на която са правени медицинските).
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

може и да си права.
Не си спомням кога правихме медицинските, но чакахме за визи бая време. Може и да е така, както казваш. Макар, че не виждам никаква логика срока да тече от направените медицински. Ама то в канадците не трябва да търсиш никога логика.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

prace написа:може и да си права.
Не си спомням кога правихме медицинските, но чакахме за визи бая време. Може и да е така, както казваш. Макар, че не виждам никаква логика срока да тече от направените медицински. Ама то в канадците не трябва да търсиш никога логика.
О, душа, ако искаш да ти е лек живота в Канада, недей да търсиш никаква логика никаде, иначе ще си блъскаш главата за нищо ...
Айде успехи на сички.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
AlliumCepa
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 5:37 am
Местоположение: T6Hxxx
Обратна връзка:

Мнение от AlliumCepa »

galki4 написа:Имах предвид след като сте пратили медицинските изследжаниа колко се 4ака след това за виза,а не за циалата процедура
В нашия случай - нямаше и месец след пращане на медицинските. Моят съвет е: почвайте да търсите билети, защото имате срок 6 месеца да влезете в Канада.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Bo написа:В този ред на мисли един друг въпрос, въпреки че съм далече още от този момент: след като се получат визите има ли срок и какъв е той да се отиде в Канада, който задължително трябва да се спази?
Валидността на визата наистина е точно една година от датата на медицинските - това е и крайният срок в който трябва да се влезне в Канада. Ако срока на медицинските изтече без да е издадена виза по вина на имиграционните - ще ви накарат да правите нови медицински. Срока на визите не може да бъде удължаван - ако не влезнете в Канада в определения срок и визите изтекът, ще трябава да започнете процедурата отначало.

AlliumCepa, мисля че си се объркал/а - няма 6 месечен срок за влизане.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор