Ами тези с мизерния английски???

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
KDTR
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юли 19, 2008 3:51 pm

Ами тези с мизерния английски???

Мнение от KDTR »

Здравейте! Искам да попитам тези, които са дошли с оскъден английски, колко време им е трябвало да го понаучат и да започнат да говорят свободно. Знам, че това е строго индивидуално и зависи от много фактори, но все пак ми е интересно дали става въпрос за месеци или години. Семейството ми сме от три дни в Канада. Съпругът ми има отличен английски, но аз не мога да се похваля със същото - разбирам, но ми е трудно да говоря, което адски ме подтиска. Предполагам, не съм единствената, която се е излюскала неподготвена, та затова се обръщам към тези, които са минали по този път - хора, успокойте ме!
:cry:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Днес бях у една клиентка, живееща в Монреал от 40 години, която едва обелва няколко думи на френски. Познавам още доста такива.
Ако не се слееш със средата, никога няма да научиш местния език. Китайците са най-яркия пример. Има цели квартали в които много хора не знаят никакъв друг език.
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Записваи се да учиш и не спирай.И не си мисли че трябва да го владееш перфектно и чак тогава да си осъществявяш мечтите-голяма грешка.отнема около2-4 години
danielle

Re: Ами тези с мизерния английски???

Мнение от danielle »

KDTR написа:Здравейте! Искам да попитам тези, които са дошли с оскъден английски, колко време им е трябвало да го понаучат и да започнат да говорят свободно.:
Не се шашкай...аз също дойдох с оскъден английски, но след 2години и половина, съм на ниво 11 клас ( тук my казват English 11) . Имам още едно ниво да карам, ама ще взема да го пропусна и затова се готвя ЙЕЛС... Смятам от January да у4а 9 месечен сертификaтен курс и за целта ми е необходим този ЙЕЛС или English 12. Какво да ти кажа...всичко си зависи от теб самата...ако си амбициозна - залавяй се и го почвай... Има ЕЛСА програми ( безплатни); има Adult Центрове към High school-овете, им и ЕSL към college - тe...; за там можеш да apply за финансова помощ, така че ако те одобрят ( а вече имам познати, като теб на няколко месеца и имат тази помощ), ще можеш да у4иш безплатно - ако искаш и full time или part time...твои choice. :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Драсти KDTR.

Не се коси.
Както каза, това е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО индивидуално.
На някои им ввърви по лесно, на други, по трудно.
Така или иначе, английския е възможно най елементарния език който съществува, слушай повече радио и гледай филми и ше го научиш.

Успех :)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Лична гледна точка ...

Мнение от ZanzibarHero »

Щом сте от три дни в Канада, най-вероятно, това чувство е от първият мигрантски шок. Аз също преживях подобен, когато пристигнах.

Първо правило: НеСеПаникьосвайТе!!!!
Второ правило: Има един формален (и неприятен) и много неформални начини (всички много приятни) да се учи език.

Безопасни препоръки от мен.

Ако имаш време и пари (пари в повечето случаи не са нужни) запиши формален курс и зазубри малко основна граматика. Успехите няма да дойдат веднага. Всичко е много индивидуално ...

Неформалният начин за мен специално бе:
1. Прочетох (имах добри умения да чета на английски - разбира се грешно, но добре да разбирам прочетеното) първата глава на учебник по лингвистика. Разбрах, че няма спасение. Никой, чийто майчин език е различен от местния няма да може да говори като местните, никога! Винаги ще бъде различаван, ако си отвори устата. Просто е въпрос на физиология и развитие на лицевите мускули с пряка връзка с развитието на мозъка през първите години.

2. Владеенето на местният диалект е пряко свързано с някои професии. Това означава, че не трябва да губиш време и да кандидатстваш за работа, която изисква добри разговорни умения, дори да знаеш, че можеш да се справиш. Разбира се, можеш да кандидатстваш - за трениравка, но не очаквай да бъдеш назначена.

Лично аз, наблегнах на уменията за разбиране. Характерът ми е такъв, че не обичам да говоря дори на български (на партита, обикновено седя мрачен, с чаша в ръка в ъгъла и гледам в една точка на тавана и просто оставям лигите ми да текат свободно).

Четенето на вестници, списания, книги много помага. Слушане на радио и гледане на телевизия (с или без включени субтитри) - основно новини, защото ТВ новините вечерта обикновено повтарят написаното във вестниците и казаното по радиото.

Запиши се в местният клон на библиотеката и заемай DVD с филми, най-добре такива, които вече си гледала в БГ. Провери за приятни театри и мюзикъли в местната зала ...

През първите 1-2-3 години никога, никога не чети Интернет БГ вестници и форуми, както и не слушай реквиеми (особено Моцарт). Това може да те вкара в тежки депресии ...

Резултатите ще дойдат постепенно, но задължително ще ги има.

Ако трябва да започнеш работа веднага, има позиции, които биха ти осигурили контакт с клиенти, което изключително би ти развило езиковите умения.

Винаги контролирай клатенето на главата, когато даваш кратки отговори. Всеизвестен факт е, че ние Българите (и мисля, че едно африканско племе) си клатим главата за "да" и "не" обратно на целият свят. Това може да ти докара комплекси, че не си разбрана, което няма да бъде справедливо. За Канадците това ни качество е много чаровно и уникално.

Знай, че корените на езика и културната ни с Англо-саксонците и французите са изключително близки (на езика е един и същ), за разлика от тези на арабите и азиатците. Винаги сме по-предпочитани за партньори и работници от тях, което ни дава по-добри възможности за просперитет и интеграция.

И по-спокойно, за къде си се разбързала. Миграцията не е гастарбайтерство (гурбет - Каква ли е българската дума?), а начин на живот, където ти избираш до какво ниво и с каква скорост да бъдеш приобщена към местната култура.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Лична гледна точка ...

Мнение от krimon »

ZanzibarHero написа:През първите 1-2-3 години никога, никога не чети Интернет БГ вестници и форуми, както и не слушай реквиеми (особено Моцарт). Това може да те вкара в тежки депресии ...
Аз лично не мога да разбера как Моцарт ще те докара до депресия :shock: :shock:

ако изобщо трябва да се символизирана на музикална вълна, едва ли ще е забрана за слушане на жизнерадостния Моцарт, а по-скоро на Вагнер
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Имах в предвид Mozart - The Requiem Mass in D minor (K. 626).

Иначе, доколкото знам, жизнерадостните му произведения са нещо като поп еквивалент свирен по вечеринки и забави по това време. Така че, са безопасни за мигранта.

Вагнер бих нарекъл епичен. Винаги има проблем да съберат достатъчно голям оркестър за произведенията му.

Връщайки се към темата:

Бих избягвал (в началото) и Ноктюрните на Фредерик Шопен (Frederic Chopin - Nocturnes), но горещо препоръчвам филма 'The Pianist' от Roman Polanski, на DVD.

Може да се започне и с нещо по-леко, като: 'Репетиция на оркестъра' на Фелини. Наистина на италиански, но с английски субтитри.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

ама вие тука ли сте вече??
То щях да ви препоръчам да го учите, като мислех че сте още в бг .. ама ся ... освен пак това..

Кофти е без език. Аз въпреки, че говоря доста по-добре от доста емигранти, пак на моменти ми е адски терсене, като не мога да се изразя свободно.
Главно за френския, обаче. Тук таме попадам и в среди, дет само се шпрехи само на френски и следва прът в колелетата.
Е, ти си имаш мъж, а и си жена, какъв ти е проблема. За ергените езика е по-важен.
:lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ZanzibarHero написа:Имах в предвид Mozart - The Requiem Mass in D minor (K. 626).

Иначе, доколкото знам, жизнерадостните му произведения са нещо като поп еквивалент свирен по вечеринки и забави по това време. Така че, са безопасни за мигранта.
много странно разбиране за музиката на Моцарт :roll:

"По онова време" - 18 век, няма много общо с 21 век, камо ли с имиграцията на българите в Канада ...

Още малко ще ограничиш или приравниш Моцарт до Реквиема в До минор, който даже е недовършен :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Re: Лична гледна точка ...

Мнение от Amental »

ZanzibarHero написа:Никой, чийто майчин език е различен от местния няма да може да говори като местните, никога! Винаги ще бъде различаван, ако си отвори устата. Просто е въпрос на физиология и развитие на лицевите мускули с пряка връзка с развитието на мозъка през първите години.
е тука хич ама хич не съм съгласен
примери колко щеш
може в масовия случай да е така но чак пък НИКОЙ НИКОГА това вече си е изсилване
:)
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

& аз не съм съгласен с тва изказване ма въобще, особено ако се касае за дете (нали и техния роден език е друг).
Та тва за НИКОГАТО особено в тоя случай Занзи да го забрави ...
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

абсилиутно!
и аз не съм съгласен. Иска се повечко учене и упражнения, голяма играчка е, ама може да стане.

Я, да седнеш секи ден на ПЦ-то по половин час с микрофона и слушалките и да повтаряш като ненормален, не произношение, ами направо ше ги хипнотизираш, като говориш.

Има адски много примери на хора с лошо произношение, които са уважавани и се слушат от останалите. Щом ги има, и съществуват, значи не произношението е причина да не си тежиш на мястото. Трябва преди всичко да вярваш в себе си.

п.с. говорех за английски ...
виж квебекарски да се мъчиш да имитираш с акцент, трябва да си мн сбъркан
:twisted: :lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Мене лично ме кефят сякакви видове акценти, тва е едно от нащата които правят Канада интересна.
danielle

Мнение от danielle »

И мен...еле пак тия с индийския акцент...направо съм excited като ги слушам... Изображение
Публикувай отговор