Намиране на работа от БГ преди заминаване

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
ba6 maistora
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юни 08, 2007 6:55 am

Намиране на работа от БГ преди заминаване

Мнение от ba6 maistora »

Здравейте, имам няколко общи въпроса и един не толкова общ.

Не общият:
1. Работя в Хюлет Пакард и мога да си намеря във самата фирма вътршно работа в Канада. Въпросът ми е:
- Как става след това процедурата с визата, дали има начин да кандидаствам за по-бързо изваждане на визата или някаква друга виза, така че да не ме чакат много.
- Колко време трае цялата процедура по изваждане на виза.
- След пристигането ми, може ли работодателят веднага да ми извади необходимия документ за да започна работа, за да не се налага да чакам?

2. Не зная грам френски, в Отава, Монтреал и Торонто достатъчно ли е владеенето само на английски.

3. Какво ви е мнението за по-отдалечените градове - Калгари, Ванкувър, Едмънтън.

4. Има ли смисъл да си легализирам дипломи и такива неща.

5. Трудно ли е с шофирането. През зимата как е като падне сняг?

6. За 2ма човека, колко пари е препоръчително в началото.

7. Колко струва един малък апартамент в градовете от т.2 или малка къща.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Намиране на работа от БГ преди заминаване

Мнение от speedy »

1. Първо провери дали наистина можеш да си намериш работа в канадските офиси. HP ще трябва да ти направят предложение за работа, преди да можеш да задвижиш процедурата за имиграция или за временна работа в Канада. За временна работа става по-бързо, но не е ясно дали това искаш. Документ за право (social insurance number) на работа си вадиш сам. Става за половин час.

2. За Монреал и Отава зависи какво точно работиш. В Торонто (Мисисага) най-вероятно - не.

3. Френски не ти трябва.

4. Най-вероятно не.

5. Нищо което да стресне човек карал зимата в България.

6. Може да звучи глупаво, но колкото се може повече.

7. Зависи от града и местопложението. За наем - $500 до $1500 на месец. За купуване от $150 000 до $1 500 000.

Не се правя на интересен, но наистина са ти малко общи въпросите.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: Намиране на работа от БГ преди заминаване

Мнение от Пламен Петков »

ba6 maistora написа:Здравейте, имам няколко общи въпроса и един не толкова общ.

Не общият:
1. Работя в Хюлет Пакард и мога да си намеря във самата фирма вътршно работа в Канада. Въпросът ми е:
- Как става след това процедурата с визата, дали има начин да кандидаствам за по-бързо изваждане на визата или някаква друга виза, така че да не ме чакат много.
Здравей,

Един от бързите начини да стане това което искаш е да вземеш работна виза като и след това да кандидатстваш за имиграция (след като си вече в Канада). Трябва да отговаряш на някои изисквания. Ето ги общите изисквания:

General requirements
Intra-company transferees may apply for work permits under the general provision if they:
• are seeking entry to work in a parent, subsidiary, branch, or affiliate of a multi-national
company;
• will be undertaking employment at a permanent and continuing establishment of that
company;
• are taking a position in a Executive, Senior Managerial, or Specialized Knowledge capacity;
• have been employed by the company outside Canada in a similar full-time position (not
accumulated part-time) for one year in the previous three years prior to coming to Canada;
• are coming to Canada for a temporary period only;
• comply with all immigration requirements for temporary entry.

За повече информация виж наръчника на канадските имиграционни чиновници относно чуждестранни работници и по точно част 5.31. Ето ти връзката: http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... /index.asp

Поздрави,

Пламен
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

3. Какво ви е мнението за по-отдалечените градове - Калгари, Ванкувър, Едмънтън.
Страхотно. Ама за мене отдалечените са на изток... 8)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Гошо , нормално е след като човека живее в Европа, Ванкувър и комбойските градове да са му далечни :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Странджата написа:Гошо , нормално е след като човека живее в Европа, Ванкувър и комбойските градове да са му далечни :wink:
Щом е IT-специалист, той трябва да е глобален, виртуален и оупън-майндед. Пък и пита за нешето мнение. :D
Публикувай отговор