Образование в Канада и имиграция.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
celinem
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 10:43 am

Образование в Канада и имиграция.

Мнение от celinem »

Здравейте,

Мисля си да кандидатствам за магистратура в Канада, като целта ми е да завърша и да остана там. Но процедурата по имиграция на място от Канада същата ли е, т.е. пак се чака доста дълго. И изобщо има ли начин от Канада да се задвижи. По-разумно ли е да се кандидатства от тук и вече да се ходи там, когато всичко е уредено с престоя.
Защото съм на 24 години и за да събера точките трябва да си почакам доста и да натрупам трудов стаж първо, а така заминаването ми ще се отложи във времето.

Благодаря предварително за съветите.
dairymaid
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Май 14, 2005 5:11 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от dairymaid »

Здравей celinem,
Според мен идеята да кандидатстваш магистратура и да дойдеш със студенска виза е много добра. Аз карам магистратура по бизнес в BC и имам много колеги, които са дошли на същия принцип. Някои от колегите задвижиха процедура още първия семестър, защото програмата е кратка и искат да имат документи като завършат, други ще се женят за канадци (любовта не знае граници ей ;-), трети ще се възползват от една нова програма, която помага на хора завършили образование в BC да останат след завършване. Не съм се интересувала от детайли, програмата е съвсем нова и ако имаш време и се интересуваш можеш да поровиш по правителствените сайтове.
Аз лично минах със съпруга ми по Квебекарската процедура, кандидатствах и дойдох в Канада 4 месеца преди началото на MBA програмата по която уча в момента. Доколкото знам от колегите ми студенската виза ти дава право да работиш 6 месеца след завършване. Недостатък е че се плащат малко по-високи такси, но в университетите, в които кандидатствах в Онтарио, Албърта и Британска Колумбия разликата беше пренебрежимо малка за моята програма.
Надявам се да съм била полезна поне малко. Днес започнахме последния семестър и нямам много време за дълги постинги.
Ако искаш да учиш бизнес в университет в ВС можеш да ме питаш каквото решиш на лични.
Поздрави
Весела
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Образование в Канада и имиграция.

Мнение от Koko »

celinem написа:Здравейте,

Мисля си да кандидатствам за магистратура в Канада, като целта ми е да завърша и да остана там. Но процедурата по имиграция на място от Канада същата ли е, т.е. пак се чака доста дълго. И изобщо има ли начин от Канада да се задвижи. По-разумно ли е да се кандидатства от тук и вече да се ходи там, когато всичко е уредено с престоя.
Защото съм на 24 години и за да събера точките трябва да си почакам доста и да натрупам трудов стаж първо, а така заминаването ми ще се отложи във времето.

Благодаря предварително за съветите.
Да, процедурата може да се започне ако си в Канада със студенска виза - документите се подават в канадското консулство в САЩ. Това че ще имаш образование взето в Канада, а и евентуално някакъв канадски стаж, ще ти бъде от полза, но като цяло процедурата си е същата, а колко време би отнела - не се наемам с прогнози, все пак би трябвало да е по-бързо, отколкото ако кандидатстваш от България.

Според мен идеята е добра и си заслужава, късмет. :thumbsup:
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Има и нова федерална процедура, обнародван е закона поне... някой беше писал наскоро, но ме мързи да търся.
Petio
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Апр 29, 2004 10:27 am
Местоположение: Varna / TORONTO

Мнение от Petio »

Здравеи, добре си го замислил с учението, определено това е начина за по добра/платена работа. Аз също уча бизнес но в Онтарио. Незнам с какав финансов ресурс разполагаш, но бъди готов да плашташ поне с 50% повече като интернатионал студент, ако доиде без да си минал по процедурата. Но сащо така зависи и какво учиш, ако таксата ти е по малка разликата няма да е толкова голяма. Другия голям недостатък да доидеш без статут е че вероятността да получаваш стипендий от университета е минимална, докато в другия случай ще ти покриват 30 - 50% от таксата ако нямаш доход докато учиш. И последния недостатък е че международните студенти нямат право на провинциални заеми като ОСАП в Онтарио от които след това вращаш само определен % и също така нямаш право на заеми от банките тук.
Повечето от моите колеги които са международни студенти подават документ за ПР веднага след като пристигнат тук, след около 6-8 месеца след подаването получаваш номер от правителството че документите ти се разглеждат и имаики този номер ще плащаш доместик такси но пак няма да получаваш стипендий и няма да ти дадат заеми от никъде. Процедурата оттук отнема около 2 години след като получиш номера от правителството. Горе долу около 80% от студентите ги одобряват за ПР, но познавам и хора които не са одобрени и имат право да работят тука 3 години след заваршването. Аз също се притеснявах не нямам достатъчно трудов опит защото бях на 23 когато започнах процедурата за Квебек но нямах никакъв проблем с това на интервюто и на 24 вече бях тук. Късмет!
Pravi kakvoto triabva, pak da stava kakvoto 6te !!!
celinem
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 10:43 am

Мнение от celinem »

....
Последно промяна от celinem на Пон Окт 20, 2008 7:32 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Порови се и извади таксите на университетите, защото нещата изобщо не са така, както ги описват по-горе.
Ако си кандидатствал по квебекската процедура и учиш в квебек преференциите са огромни.
Първо, освен разделение международни и местни студенти, има и друго - местни от провинцията или от друга провинция.

Таксата на семестър ако си от провинцията (какъвто ще бъдеш ако минеш по квебекската и останеш в монреал например) е към 1500$. За международен мисля е 15 000$
Е, не е като да е 50%
По-скоро 1000%
Друго, ако си със статут на квебек и учиш в квебек имаш ЗАДЪЛЖИТЕЛНА социална стипендия, която, ако не си работил в КАНАДА (то няма как да си)
е към 7-8000 на година, т.е. не само си покриваш 100% от таксите и университета става безплатен, но също и целия наем за годината.
А,да, освен това ти дават още 4-5000 на година безлихвен заем, за да се издържаш.

За магистър май стипендиите са даже по-големи. Тези са за бакалавър.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор