Live-in Caregiver Programe

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
~ElusiVe~
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 2:56 pm

Live-in Caregiver Programe

Мнение от ~ElusiVe~ »

Здравейте,първо искам да се извиня презварително ако вече има такава тема,но тези който намерих бяха заключени,затова пуснах тази.

Аз имам един въпрос свързан с тази програма,тъй като кандидатствах за Work permit точно по нея.
Наясно съм с изискванията на програмата и имам предложение за работа от работодател в Канада,изкарала съм и всички нужни документи вкл и положителното LMO(Labour market opinion),сключен трудов договор с работодателя,също и лични документи като диплома,Свидетелство за съдимост и прочие.

Въпросът ми е свързан с изискването за завършен минимум 6 месечен курс,който да има отношение към програмата(пр. първа помощ,курс за болногледачи,грижа за малки деца и т.н).Искам да попитам каде евентуално в България бих могла да го взема този курс,тъй като проверих навсякъде и никой не предлага подобно обучение-нито агенции за соц. услуги,нито дори Червения кръст.Който и да попитам ми казва,че такова нещо в България няма.

Ето защо ще съм много благодарна,ако някой заминал по тази програма може да ми даде някаква информация как може да се покрие това изискване,или просто ми дадете съвет как да постъпя.

Благодаря предварително!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Нямаш проблеми - не се шашкаи.
Аз лично не сам заминал като такав но едно време пратих сетра ми . Предполагам че имаш шофиорска книжка- е всеки които кара шофиорски курс нали има 1 или 2 дена курс за първа помощ.
Отиваш в червения кръст и им казваш да ти издадат 1 удостоверение че си минал тоя кура ама да не пишат колко е траял. Аз така направих едно време - човека беше много разбран и даже ми каза - кажи какво да пиша и си готов- аз даже си бях подготвил фаилче с текст и на БГ и на енглиш щото де да го знам -аз например никога няма да подпиша нещо дето не му знам съдържанието.

Ако нямаш книжка -пак същото само че се записваш при тях да изкараш тоя курс за първа помощ.

Другия метод- намираш си някоя познат с фирма и му казваш да ти издаде 1 такова док- ако му се обадят да питат то твоя човек потвъждава и готово :D :D :D

Обаче имам 1 въпрос- тоя док кои ти го иска- работодателя или посолството?
В посолството ако го искат -им кажи да го духат- нали имаш LMO и договор- така че те трябва да издадат виза.
~ElusiVe~
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 2:56 pm

Мнение от ~ElusiVe~ »

bp_de написа:Нямаш проблеми - не се шашкаи.
Аз лично не сам заминал като такав но едно време пратих сетра ми . Предполагам че имаш шофиорска книжка- е всеки които кара шофиорски курс нали има 1 или 2 дена курс за първа помощ.
Отиваш в червения кръст и им казваш да ти издадат 1 удостоверение че си минал тоя кура ама да не пишат колко е траял. Аз така направих едно време - човека беше много разбран и даже ми каза - кажи какво да пиша и си готов- аз даже си бях подготвил фаилче с текст и на БГ и на енглиш щото де да го знам -аз например никога няма да подпиша нещо дето не му знам съдържанието.

Ако нямаш книжка -пак същото само че се записваш при тях да изкараш тоя курс за първа помощ.

Другия метод- намираш си някоя познат с фирма и му казваш да ти издаде 1 такова док- ако му се обадят да питат то твоя човек потвъждава и готово :D :D :D

Обаче имам 1 въпрос- тоя док кои ти го иска- работодателя или посолството?
В посолството ако го искат -им кажи да го духат- нали имаш LMO и договор- така че те трябва да издадат виза.
Мерси мн за бързия отг!
Ами виж сега,това ми го искат от посолството и е нещо като критерий да ти дадат виза.Аз бях изпълнила всички други критерии,но само заради липса на такав док ми беше отказана виза.Бях на интервю и човека ми каза,че само това е причината иначе всичко др съм покрила.Каза,че повечето хора които заминават по тая програма са звършили някакав вид мед образование(пр мед сестри и др) и че трябва минимум 6 месечен full-time курс или 1 год работа в тая област(изключвам този вариант).
Ако всичко зависеше само от LMO и от трудовия дог,то досега да съм вече в Канада.
В Червения кръст имат курс за болногледачи,но е нещо от рода на 2-3 седмици,което е неприемливо-в никакъв случай не биха ми го признали в посолството.Незнам кога си изпратил сестра ти,но аз бях на интервю миналия месец и да ти кажа изглежда доста са затегнали нещата.
Примерно аз им казах,че моя работодател е предложил като пристигна в Канада да ми поеме разноските по този курс,който там се посещава през уикенда,но те казаха,че обучението трябва да бъде завършено преди да си подам молбата за work permit.Просто не ти дават никакъв шанс...
Затова сега се чудя как да постъпя...
Дали ако завърша курс за първа помощ в БЧК ако ги помоля да не вписват колко е траял ще ми помогнат...Ще взема пак да говоря с тях.
Мерси за помощта!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

~ElusiVe~ написа:
bp_de написа:Нямаш проблеми - не се шашкаи.
Аз лично не сам заминал като такав но едно време пратих сетра ми . Предполагам че имаш шофиорска книжка- е всеки които кара шофиорски курс нали има 1 или 2 дена курс за първа помощ.
Отиваш в червения кръст и им казваш да ти издадат 1 удостоверение че си минал тоя кура ама да не пишат колко е траял. Аз така направих едно време - човека беше много разбран и даже ми каза - кажи какво да пиша и си готов- аз даже си бях подготвил фаилче с текст и на БГ и на енглиш щото де да го знам -аз например никога няма да подпиша нещо дето не му знам съдържанието.

Ако нямаш книжка -пак същото само че се записваш при тях да изкараш тоя курс за първа помощ.

Другия метод- намираш си някоя познат с фирма и му казваш да ти издаде 1 такова док- ако му се обадят да питат то твоя човек потвъждава и готово :D :D :D

Обаче имам 1 въпрос- тоя док кои ти го иска- работодателя или посолството?
В посолството ако го искат -им кажи да го духат- нали имаш LMO и договор- така че те трябва да издадат виза.
Мерси мн за бързия отг!
Ами виж сега,това ми го искат от посолството и е нещо като критерий да ти дадат виза.Аз бях изпълнила всички други критерии,но само заради липса на такав док ми беше отказана виза.Бях на интервю и човека ми каза,че само това е причината иначе всичко др съм покрила.Каза,че повечето хора които заминават по тая програма са звършили някакав вид мед образование(пр мед сестри и др) и че трябва минимум 6 месечен full-time курс или 1 год работа в тая област(изключвам този вариант).
Ако всичко зависеше само от LMO и от трудовия дог,то досега да съм вече в Канада.
В Червения кръст имат курс за болногледачи,но е нещо от рода на 2-3 седмици,което е неприемливо-в никакъв случай не биха ми го признали в посолството.Незнам кога си изпратил сестра ти,но аз бях на интервю миналия месец и да ти кажа изглежда доста са затегнали нещата.
Примерно аз им казах,че моя работодател е предложил като пристигна в Канада да ми поеме разноските по този курс,който там се посещава през уикенда,но те казаха,че обучението трябва да бъде завършено преди да си подам молбата за work permit.Просто не ти дават никакъв шанс...
Затова сега се чудя как да постъпя...
Дали ако завърша курс за първа помощ в БЧК ако ги помоля да не вписват колко е траял ще ми помогнат...Ще взема пак да говоря с тях.
Мерси за помощта!
Да явно са се променили нещата.Едно време от посолството не искаха такива док- показваш договор и ЛМО и тва е.
Тия док ги искаше посредника дет намира работа по тая програма.
Но все си мисля че тия от посолството ти правят кал - идеята е че щом работодателя те иска -от посолството какво им пука какво си завършила и т.н / нали работодателя ще ти плаща и т.н всичко е законно....
Та ето ти моя съвет - намираш си някои познат с фирма -дето в деиноста на фирмата фигурура всичко -и ти издават 1 удостоверение или диплома или там каквото ти трябва че си била на 6 месечен фуллтаим обучение по едикакво си и готово.
Единствения начин да проверят е да се обадят на фирмата ама нали е тои човек - тои казва да така е и това е.
както се казва -искат док - получават док.
пробваи и с Червения кръст - както ти казах в моя случаи човека беше много свестен и разбран.
~ElusiVe~
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 2:56 pm

Мнение от ~ElusiVe~ »

Ами имам доста познати с фирма,но всяка фирма ли би свършила работа,защото повечето имат бизнес с хотели,ресторанти и кафенета(нищо общо със здравеопазването).
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

~ElusiVe~ написа:Ами имам доста познати с фирма,но всяка фирма ли би свършила работа,защото повечето имат бизнес с хотели,ресторанти и кафенета(нищо общо със здравеопазването).
Е тия от посолството как ще проверят... наи много да се обадят на фирмата и да питат..ама едва ли ще го направят...труд е а и пари струва.
Абе хорта в псолството са чиновници -какво кат са евентуално канадци... чиновника си е еднакав по цял свят - трябва му документ.Е даваш му документ и готово.
Публикувай отговор