Въпрос за Трудовият стаж !

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Въпрос за Трудовият стаж !

Мнение от kli »

Според това което пише във официалният сайт точки за трудов стаж се дават ако професията е в списъка на NOC и ако е работно по нея най-малко 1 година без прекъсване. Аз искам да взема максимума точки но излиза така че не ми достигат 10 месеца.

Трудов стаж:

2 години без прекъсване по NOC
11 месеца без прекъсване по NOC
1 година и 2 месеца без прекъсване по NOC

Та всичко излиза че към момента имам 3 години и 2 месеца стаж. Като става въпрос за две резлични професии от списъка. Както съм на ръба с точките ще е по-добре да изкарам 4 години стаж за да получа максимума. Иначе има вероятност да не ми стигнат точките.

И за капак на всичко пресмятах точките и по програмата за Квебек.Ако си сложа там 7/7 за френски и съвкупно с останалите показатели излиза че там съм малко над прага за преминаване щото тука съм на ръба. Та много от кебекарите които заминаха зубреха по цяла година въпросите и отговорите за интервюто и сега са там, само че във английската част.

Какво е вашето мнение по моят казус?
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Трудовият стаж !

Мнение от Amental »

kli написа:Та много от кебекарите които заминаха зубреха по цяла година въпросите и отговорите за интервюто и сега са там, само че във английската част.

Какво е вашето мнение по моят казус?

Ние се движим точно по този сценарии
по-малко от година учене на френски и начало на процедурата март месец
датите можеш да видиш в подписа ми

Моя съвет е каквото и да решиш - решавай бързо,действай и не губи ценно време!

Успех
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Важното е да получиш виза, без значение от коя провинция, после ще мислиш къде да се установяваш.
Сиренето е безплатно само в капана.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Така е и в крайна сметка това е целта :wink:
Ще помисля още малко докато превъртя 4 години трудов стаж от една страна за изискванията на федералната, от друга мъжът ми ще превърти 1 година трудов стаж по търсена професия в Квебек .
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Така е, вие си решавайте на водещия кандидат какъв език му се учи. А пък като подадеш документи , докато ги разгледат чиновниците, може и да си събрала стажа си вече. Май сте доста младички, като ви гледам стажа: имате и време, а и тука като дойдете и да учите и да работите... напарво безбрежно поле. :wink:
Embrace your climate change!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Трудовият стаж !

Мнение от valioiko »

kli написа:Според това което пише във официалният сайт точки за трудов стаж се дават ако професията е в списъка на NOC и ако е работно по нея най-малко 1 година без прекъсване. Аз искам да взема максимума точки но излиза така че не ми достигат 10 месеца.

Трудов стаж:

2 години без прекъсване по NOC
11 месеца без прекъсване по NOC
1 година и 2 месеца без прекъсване по NOC

Та всичко излиза че към момента имам 3 години и 2 месеца стаж. Като става въпрос за две резлични професии от списъка. Както съм на ръба с точките ще е по-добре да изкарам 4 години стаж за да получа максимума. Иначе има вероятност да не ми стигнат точките.

И за капак на всичко пресмятах точките и по програмата за Квебек.Ако си сложа там 7/7 за френски и съвкупно с останалите показатели излиза че там съм малко над прага за преминаване щото тука съм на ръба. Та много от кебекарите които заминаха зубреха по цяла година въпросите и отговорите за интервюто и сега са там, само че във английската част.

Какво е вашето мнение по моят казус?
Моето мнение по въпроса ти е, че нищо ти няма на стажа и имаш 4 години и един месец стаж, стига да можеш да го докажеш и професиите ти да са от Skill Type 0 или Skill Level А или В.
Публикувай отговор