След 15 Август 2008

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Amental написа:чакай малко - не вкараха ли закон че вече не разглеждат молбите по ред на подаване а по тяхната "тежест" - демек по тяхно усмотрение ?
Закона още не е вкаран, но след като това стане, той ще важи само за хора, подали документи след 27.02.2008 г. За тези, подали преди тази дата - важат старите правила.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

didi_didi написа:Сега нали като удавници за сламка се хващаме... аз изчитам къде каквото има по всички форуми и навсякъде е голяма боза и дезинформация. Например в Израелския форум въобще се спекулира с идеята, че квотата за Телавивския офис ще бъде намалена от 5,000 на 1,200 визи. Нали уж досега нямаше квоти? И още, ти пишеш, че няма да могат да си покрият имиграционния минимум. Според мен, това е малко вероятно, има толкова много чакащи... ще степенуват най-търсените, а после, ако не стигнат квотите, ще поканят и други. Абе, загубена работа... Аз като ти чета постингите, малко се обнадеждавам, ама за кратко... :D
Тва за квотите никаде няма да го видиш официялно- ще стане скандал веднага че има предпочитание на едни нации пред други т.н а такова нещо никои официален няма да декларира независимо че все някакви предпочитания има.
Нали не си мислиш че в Канада са толкова тъпи че да не им пука какви хора идват ...... Нали например утре като се напълни например с едикави си и те имат едиколко си места в парламента .... и т.н продължението е ясно и макар че в Канада не са чели трудовете на Маркс и Енгелс им е от ясно по ясно че количествените натрупвания водят до качествени изменения.

По мое лично меннието промяната вече е направена с това дето ще се разглеждат молбите в зависимост от това какви хора им трябват но все пак има още малко време -то ще си лъсне за какво иде реч.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

didi_didi написа:Дай Боже, това и на мен ми се иска да мисля. Въпреки,че ми се струва невероятно да спре търсенето на ИТ специалисти например.
То търсене на месо за месомелачката никога няма да спре-но има друга опасност-например в Алберта се търсят 100 000 строители,багеристи,сондиори и т.н -ами ИТ кадрите има да си чакат щото ще взимат само от първите.

В личен разговор с HR на BCCA -жената каза че за олимпиядата и 10 000 стоители да идат в Ван -пак ще има свободни работни места.

Та сега разбираш за какво иде реч.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

И аз мисля така. Даже донякъде търсените професии ще съвпаднат с тези в Квебек защото както в България, така и в Квебек и Западна Европа се търсят именно строители, миньори, месари и т.н. А всички останали - ИТ, икономисти ще са на втори план. За лекарите, мед.сестрите и акушерките е ясно ще продължат да се търсят.
Стигам до извода че всичко ще продължи да си бъде индивидуално по федералната процедура независимо какво пише. Видяхме,че не на всички им искат ielts, че понякога признават toefl, други ги канят на интервю,че процедурата е сведена до 1 година. Като ти видят образованието и квалификациите, трудовият стаж и нивото на езика си решават за всеки по отделно. Бях писала на консулството да ги питам дали ще ми признаят дипломата като магистратура или ще ми пишат бакалавър, та ми отговориха ако е магистър и отговаря на годините след които се получава магистър в канада - ДА. Ако не ми я признаят ще обжалвам. То така направих навремето и пред американското консулство - обжалвах отказ на виза и всички ми казваха че 0.00001% получават положителен отговор след отказа и аз го получих. Написах им едно обширно писмо като всяка дума беше подкрепена със доказателства и ми дадоха визата. :wink:
didi_didi
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 8:11 am

Мнение от didi_didi »

Това звучи правдоподобно, но също така някъде пишеше (вече от количествата, които изчетох, не се сещам къде точно), че във прословутите списъци ще влизат професии от skill level A and B.
Публикувай отговор