След 15 Август 2008

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

След 15 Август 2008

Мнение от kli »

Предлагам тук всеки да пише като намери информация относно новите изисквания за федералната процедура.
В официалният им сайт пише,че след 15.08.2008г. ще има информация.
И да се опитаме да я систематизираме като я получим.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ми не точно. Там пище, че на 15.08.2008 г. ще има кръгла маса за обсъждане и решаване на промените в закона. Тя финли нали беше целия юли месец на обиколка из провинциите......та сега на база на тези консултации ше бъдат промените. А и темата се дублира.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Там пише че който е изпратил до Февруари 2008 изпратил, всички след тази дата ще бъдат разглеждани по новите решения от конференцията. Ако отговарят на новите изисквания ще продължът ако не ще се приключи с кандидатстването.
И все пак къде се повтаря темата?
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Да видях повтаря се, но понеже другат асе беше разводнила в дискусия а аз търсех вече конкретни неща които да са по-лесно откриваеми - да не отидат на 2,3 и т.н. страници.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ми ок. Решил си - открил си нова тема. Кандидатите, кото нямат професия включена в "оня списък" не е задължително да бъдат отхвърлени. Пише че може да бъдат предвидени за по-нататъшно разглеждане на кандидатурата.
didi_didi
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 8:11 am

Мнение от didi_didi »

Да де, ама това по-скоро изглежда на "връзване на гащите", като се има впредвид големият брой чакащи. Не че и на мен не ми се иска да е така...
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ми не съм съгласен, че е връзване на гащите по смисъла, по който ти го тълкуваш. Има съвсем реална вероятност с новите изисквания да не могат да си покрият годишния емиграционен план. А и все някога недостига на предпочитаните сега кадри ще намалее и ще се появят други предпочитания.
didi_didi
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 8:11 am

Мнение от didi_didi »

Дай Боже, това и на мен ми се иска да мисля. Въпреки,че ми се струва невероятно да спре търсенето на ИТ специалисти например.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ами.....то никога нищо няма да спер, но ще намалее за сметка на други..... Текучество винаги ще има.
didi_didi
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 8:11 am

Мнение от didi_didi »

Сега нали като удавници за сламка се хващаме... аз изчитам къде каквото има по всички форуми и навсякъде е голяма боза и дезинформация. Например в Израелския форум въобще се спекулира с идеята, че квотата за Телавивския офис ще бъде намалена от 5,000 на 1,200 визи. Нали уж досега нямаше квоти? И още, ти пишеш, че няма да могат да си покрият имиграционния минимум. Според мен, това е малко вероятно, има толкова много чакащи... ще степенуват най-търсените, а после, ако не стигнат квотите, ще поканят и други. Абе, загубена работа... Аз като ти чета постингите, малко се обнадеждавам, ама за кратко... :D
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Проблема е, че чакащите не могат да ги подбират. Така им е направена системата. Чакащите са на принципа FIFO (first in - first out). Това за квотите незнам...... В техния сайт никъде не прочетох никъде нищо за никакви квоти. Или не са го написали или аз съм го пропуснал. Ако някой го е прочел в официалния им сайт да каже. Аз поне не съм.
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

чакай малко - не вкараха ли закон че вече не разглеждат молбите по ред на подаване а по тяхната "тежест" - демек по тяхно усмотрение ?
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
didi_didi
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 8:11 am

Мнение от didi_didi »

Точно това е поправката, ще бъдат разглеждани с приоритет молби с препочитани професии.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Това значи ли че дори и да изпратя сега документите и дори и да не съм в предпочитаните професии все пак ще ми разгледат молбата?
didi_didi
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 8:11 am

Мнение от didi_didi »

Теоретично да. Но шансът е малък според мен.
Публикувай отговор