След 27.02.2008

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Аз все още се чудя дали да хоя на това събитие щото вече 2 пъти ходя и няма нищо нито за менаджери,за инженери ,за лекари и т.н
В типичния случай лекарите и инженерите не могат да започнат веднага работа в Албърта, затова не ги и набират като временни работници, за 1-2 години. Мениджъри и тука си имат - всеки един като се позадържи на мястото си има шанс да стане такъв. Не обичат дипломираните парашутисти. А заинтересованите фирми неистина си наемат евтина работна ръка (=бачкатори), като си пращат шефовете директно в чужбина, на място. В предната ми фирма ходеха така до Мексико примерно.
Ами не е много ясно дали е положително нещо тая смяна. Например ако човека е от Алберта тои много добре знае че в 95% хората които се търсят в Алберта какви са и да даде наистина приоритет на тях а тия професии въобще не са тия дето доста хора им се иска да са.
Това е проблем на хората, дето им се иска. :lol:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

7George написа:
Аз все още се чудя дали да хоя на това събитие щото вече 2 пъти ходя и няма нищо нито за менаджери,за инженери ,за лекари и т.н
В типичния случай лекарите и инженерите не могат да започнат веднага работа в Албърта, затова не ги и набират като временни работници, за 1-2 години. Мениджъри и тука си имат - всеки един като се позадържи на мястото си има шанс да стане такъв. Не обичат дипломираните парашутисти. А заинтересованите фирми неистина си наемат евтина работна ръка (=бачкатори), като си пращат шефовете директно в чужбина, на място. В предната ми фирма ходеха така до Мексико примерно.
Ами не е много ясно дали е положително нещо тая смяна. Например ако човека е от Алберта тои много добре знае че в 95% хората които се търсят в Алберта какви са и да даде наистина приоритет на тях а тия професии въобще не са тия дето доста хора им се иска да са.
Това е проблем на хората, дето им се иска. :lol:
Жоре на мене не ми ги обясняваи тия неща - аз си мисля че съм достатъчно наясно сположението - на зет ми брата е при тебе в Калгари, баща му пък има клон на фирмата си пак при вас, няколко други роднини на моите канадци живеят в Алберта.....
Аз пиша тука с цел белким някои от неште в Бг разбере че тва дет се пише по нета и локумите на чиновниците са различно нещо от деиствителноста.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

bp_de написа: ... Аз пиша тука с цел белким някои от неште в Бг разбере че тва дет се пише по нета и локумите на чиновниците са различно нещо от деиствителноста.
Не е различно нещо, а е част от действителността. Другата част е онова, което ти се случва.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

А аз пък си мисля, че ако започнеш процедура по имигриране, няма да получиш нито туристическа, нито работна виза след това. Просто защото за да получиш последните две, трябва да убедиш канадците, че веднъж в Канада, няма да искаш да имигрираш. Знам че сега ще ми кажете, че много хора са имигрирали след студентска или работна виза - да, така е и звучи пародоксално, но е факт, че ПРЕДВАРИТЕЛНО заявиш ли, че евентуално можеш да поискаш да останеш в Канада, те отрязват.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Здравейте,
За да не пускам нова тема искам да питам в тази и се надявам на отговор.
Значи преди два месеца бях за известно време в Онтарио и много ми хареса. Та със съпругата ми решихме да кандидатстваме за емиграция в английскоговорещата част. След като се запознах обстойно с правилата на сайта на емиграционните и проведох теста http://img80.imageshack.us/my.php?image=13gs5.png видях, че съм подходящ за кандидатстване. Към момента работя като Старши еколог (Senior environmental engineer) и имам стаж 9 години по специалността. Образованието ми е инженер химик завършено в Бургаския университет Проф. Д-р Асен Златаров. При проверка на моята длъжност съгласно NOC получих този резултат http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC-CNP/app/Sea ... ortorder=0, който ме обнадеждава.
До тук всичко хубаво. После обаче не мога да разбера какво трябва да направя. Значи на сайта на имиграционните има възможност да си свалиш документите и да ги попълниш. Така и направих за туристическата си виза. Но като четох тук из форумите се оказа, че много хора са писали до посолството в Букурещ и от там са им изпратили документи. Кой начин от двата е за предпочитане? Освен това като гледам таксата ми за обработка на документи отива на 1400 CAD, което не е малко, а си спомням че предния път "случайно или не" бяха пропуснали да ми дадат от нашето Консулство в София да попълня две бланки. Предполагам, че ако не бях ги попълнил щях да видя визи на кукуво лято и щях да изгоря с 400 евро. Въпроса ми е как може да проверя дали всичките документи са ми изрядни.
Друго важно е че предния път си преведох всичките документи сам и нямах проблеми с визата но сега трябва ли наистина да се дават на професионален преводач?
Освен това бих искал ако някой скоро е минавал процедурата да спомене тъй наречените "крайъгълни камъни" с които човек трябва да се сблъска.

Благодаря предварително за отговорите!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Няма разлика в това откъде ще вземеш бланките - online или от посолство. Предполагам че online ще ти е по-лесно и бързо. На сайта на имиграционните www.cic.gc.ca има изброени всички необходими документи и инструкции за попълването им. Ако иcкат нещо допълнително или дори да забравиш нещо няма да изгориш с 1400 CAD. Просто ще ти пишат след време кво още им трябва. Това може да те забави, но няма да изгориш с парите.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Иван е напълно прав. Всичко съм си превеждал сам, бланките - дърпал от Нет-а. Там има един чек-лист, виж го добре, за да не забравиш нещо.
По време на процедурата , докато още не са ги разгледали, може да добавяш още неща, каквито се сетиш и ги пращаш съм твоя си файл намер, който ще ти кажат. Щото нещата се променят, сещаш се за още нещо.

Свиквай и да мислиш с по-големи цифри, няма да има ефтино и лесно вече. :D А камъните - те са в Канада. Най вече в Албърта, в планините... :beer:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Принципно в официалния им сайт си пише всичко едно към едно. Просто трябва да се следват линковете и да се чете.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

valioiko написа:Просто ще има списък с предпочитани професии, базиран на дискусиите и срещите проведени през месец Юли. Ако професията ти е в списъка, кандидатурата ти ще бъде разглеждана с приоритет. Ако не - или по-бавно или направо отказ. На 15-ти Август ще има кръгла маса и след това ще очакваме въпросния списък.
Да се върнем към списъка с професиите.
Пускам 1 предложение за работа от канадски работодател-даже знам къде е тая фирма в Б.К
Та няколко годни търсене как не намерих едно такова предложение за някаква професия дето е от списъка на павителството.

Foreign Applications - All Positions

Please review the information below.
If you are interested in applying for this position, please click on the Apply Now button below.

Position Description
If you are currently living outside Canada, and are seriously considering a move to take up permanent residency in the Vancouver area, please submit your resume here.

We are very interested in project managers, estimators (quantity surveyors), site superintendents (site managers/site agents) and journeyman carpenters.

Note: these are not temporary or contract positions.

Position Requirements
The most important requirement for this position is your sincere interest in permanent relocation to Canada. You must have general contracting experience in medium to large commercial or civil construction.

Successful candidates will be sponsored by PCL for an initial work permit through British Columbia’s Provincial Nominee Program.

Position Attributes
Interviews will be held in London in November 2008.


Аиде ... които е строител да деиства - ще замине бързо бързо.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

@bp_de
Да беше дал поне един линк.
http://careers.peopleclick.com/careersc ... Code=en-us

Между другото относно моя въпрос писах до посолството на Канада в Румъния и те ми отговориха че се попълва само бланка IMM0008SW и им се праща заедно с платените такси.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Това е част от речта на новия емиграционен министър - Джейсън Кени в Уинипег, Манитоба:

....But let me be clear: our government inherited some very serious challenges in the immigration system that must be fixed if we are to ensure that immigration works well for Canada, and for newcomers, in the future...

........

....Not only does that frustrate new Canadians waiting patiently to be re-united with their families, but it means that we are losing many of the most highly skilled migrants to countries like Australia and New Zealand, whose waiting times are a fraction of ours.....

........

....Following widespread consultations held earlier this year, I will soon be releasing a list of those professions and trades which are most urgently in need of new workers. Immigrants abroad who apply to come to Canada as Skilled Foreign Workers, and whose experience or training match these categories, will have their applications processed on a priority basis.....

Изглежда обнадеждаващо......

Ето линк към цялата реч на министър Кени:

http://www.cic.gc.ca/english/department ... -11-13.asp

пише интересни неща
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

/////

Мнение от kill_u »

Здравейте имам следния въпрос:
Значи когато попълвам IMM0008SW стигам до момента където трябва да си опиша трудовия стаж. Обаче аз съм работил в една фирма доста дълго време и вътре съм ходил на различни служби. Естественно те ще ми бъдат отразени в трудовата книжка но имам една служба където съм бил 15 дена. Та нея трябва ли да я вписвам? Не съм сигурен после как искат трудовата книжка само преведена или и нотариално заверена. И искат ли копие от нея за да сравняват?
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: /////

Мнение от ZanzibarHero »

kill_u написа:Здравейте имам следния въпрос:
Значи когато попълвам IMM0008SW стигам до момента където трябва да си опиша трудовия стаж. Обаче аз съм работил в една фирма доста дълго време и вътре съм ходил на различни служби. Естественно те ще ми бъдат отразени в трудовата книжка но имам една служба където съм бил 15 дена. Та нея трябва ли да я вписвам? Не съм сигурен после как искат трудовата книжка само преведена или и нотариално заверена. И искат ли копие от нея за да сравняват?
Аз бих постъпил така: Проверявам NOC и ако работата, която съм извършвал в дадена служба (дори за един ден) дава добри точки и, евентуално, звучи добре на английски, моментално и без никакво колебание я вписвам. В противен случай зависи от теб.

Моят личен опит: Работих в една служба, но изпълнявах много функции. Нарекох всяка функция с име от NOC и това име употребих, когато си подготвих извлечението от трудовата книжка и формулярът IMM0008.

Връзката между трудовата книжка и извлечението съществуваше, но бе доста слаба. Нямам добър спомен, а и не ми се проверяват документите, но преведох и изпратих подписано и подпечатано на официална бланка извлечението, а книжката, мисля, само копирах и също изпратих. Винаги можеш да помолиш преводачът на книжката (ако трябва да я преведеш) да използва правилната терминология - разбирай - NOC ...
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Промените са публикувани. Как ви се струват?
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от Мими »

Хайде аз първа. Нещото, което ми се набива на очи в списъка с професии са големия брой медицински и инжинерни професии, за които, поправете ме. ако греша дипломите не ги признават.... И честно казано, от изброените професии не виждам да им трябва 'високо-квалифицирана' работна ръка... Най-големия майтап ще е напук на всички дипломи, които имаме накрая да заминем с 1,5 години стаж в Макдоналдс......... :roll: :shock:
Публикувай отговор