И аз в редиците

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
ioana
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 4:55 am
Местоположение: BG

точки за образование

Мнение от ioana »

Education Maximum
25 points
You have a master’s degree or PhD and at least 17 years of full-time or full-time equivalent study. 25 points
You have two or more university degrees at the bachelor’s level and at least 15 years of full-time or full-time equivalent study. 22 points

За твоя случай според таблицата -точно 22 точки , като много прецизно гледат общия брой години на обучение -средно + висше.
Успех !
Bo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнение от Bo »

Въпрос към вече преминалите: 12 години в училище + 4 години в университет и бакалавърска степен кое от всичките тези е?

1) You have two or more university degrees at the bachelor’s level and at least 15 years of full-time or full-time equivalent study. - 22 points

2) You have a three-year diploma, trade certificate or apprenticeship and at least 15 years of full-time or full-time equivalent study. - 22 points

3) You have a university degree of two years or more at the bachelor’s level and at least 14 years of full-time or full-time equivalent study. -20 points

Ясно е, че не е първото. Въпроса е кое от 2) и 3) е?
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Bo написа: Въпроса е кое от 2) и 3) е?
Според мен е 3тото. Второто не е degree, а е диплома! :wink:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Значи извода е, че за това образование дават 20, а не 22 точки?

Жалко! :(
Bo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнение от Bo »

Някой друг с мнение по въпроса?
Явно ще е от полза не само за мен.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Гледат колко години си учил а не дали е бакалавър или магистър и т.н
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

bp_de написа:Гледат колко години си учил а не дали е бакалавър или магистър и т.н
Това значи ли, че събирам 22 точки за образование?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

valioiko написа:
bp_de написа:Гледат колко години си учил а не дали е бакалавър или магистър и т.н
Това значи ли, че събирам 22 точки за образование?
Еднозначен отговор нямам.
Теоретично се сравнява -тва твоито учене дали е със същите часове и години каквото е същото кат твоито в Ка.
Наи сигурното е -в превода на дипломата ти да е написано същото -ама 1 към 1 с тва дет е в Ка и часовете ти да са същите или повече от на тия в Ка.Така не се оставя просртанство на офицера да варира-макар че тука 1000 човека могат да ме убеждават че нямало субективизъм при точковата сиситема - за мене има и то доста - няма да споря по тоя въпрос.
Прегледаи писанията на една дама-мисля че се казваше елистоянова- намери го-по памет неиния случаи- има висше и дори брат в Торонто и пак я бяха резнали-аз знам няколко случая дето уж са бетон ама .....не са .Та за мене ако че са уж твърди правила -пак има оставена врата за субективизъм от страна на имиграционния.
Bo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнение от Bo »

bp_de, искаш да кажеш, че е хубаво да си намерим образец на канадска диплома, за която биха дали 22 точки и да сравним с нашите (моята напр. е от ТУ - София), за да може да спим спокойно?
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

И сега ако някое услужливо другарче-съфорумче пусне сканирана канадска бакалавърска диплома ще стане чудно..... :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Amental написа:е това много хубаво
ама чак пък и франкофон.... изпитващия да не е бил друсан или какво ? :o :lol:
просто смали малко балтията :noz:

:beer: :beer:
Кво да смалява, жена ми като ходила на не знам си кво интервю и писала че говори само английски, оня и казал: Бонжур, тя отговорила: Бонжур, той я попитал: Коман са ва?, тя отговорила Са ва биен и той и обявил че говорела френски и нямало кво да се коси ...
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

valioiko, у кюпа си, не се коси, тая работа е като оная работа, първия път е най труден, знаеш ли па на тия тука колко им е гот да им идват млади ярета като тебе, родени, изгледани, образовани и с професия, готови само за цицане, щото на много от нас старите кучета не ни се работи вече (кво да се прави, придобихме канадски вид) ...
Айде до скоро виждане в Канада :beer: :beer: :beer:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Marginal39 написа:valioiko, у кюпа си, не се коси, тая работа е като оная работа, първия път е най труден, знаеш ли па на тия тука колко им е гот да им идват млади ярета като тебе, родени, изгледани, образовани и с професия, готови само за цицане, щото на много от нас старите кучета не ни се работи вече (кво да се прави, придобихме канадски вид) ...
Айде до скоро виждане в Канада :beer: :beer: :beer:
Marginal39, музика за очите ми са думите ти. То цицането ще да е взаимно. Те мене - аз тях.

Мерси за пожеланията!

Здрав и щастлив да си!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

valioiko написа:
Marginal39 написа:valioiko, у кюпа си, не се коси, тая работа е като оная работа, първия път е най труден, знаеш ли па на тия тука колко им е гот да им идват млади ярета като тебе, родени, изгледани, образовани и с професия, готови само за цицане, щото на много от нас старите кучета не ни се работи вече (кво да се прави, придобихме канадски вид) ...
Айде до скоро виждане в Канада :beer: :beer: :beer:
Marginal39, музика за очите ми са думите ти. То цицането ще да е взаимно. Те мене - аз тях.

Мерси за пожеланията!

Здрав и щастлив да си!
:)
Мисля че си в заблуждение- системата така е направена там че кажи -речи нищо не можеш да изцицаш.
Но както и да е -успех.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

bp_de написа:
valioiko написа:
Marginal39 написа:valioiko, у кюпа си, не се коси, тая работа е като оная работа, първия път е най труден, знаеш ли па на тия тука колко им е гот да им идват млади ярета като тебе, родени, изгледани, образовани и с професия, готови само за цицане, щото на много от нас старите кучета не ни се работи вече (кво да се прави, придобихме канадски вид) ...
Айде до скоро виждане в Канада :beer: :beer: :beer:
Marginal39, музика за очите ми са думите ти. То цицането ще да е взаимно. Те мене - аз тях.

Мерси за пожеланията!

Здрав и щастлив да си!
:)
Мисля че си в заблуждение- системата така е направена там че кажи -речи нищо не можеш да изцицаш.
Но както и да е -успех.
Май ти си в заблуждение.
Кво искаш да кажеш, че тука системата е идеална ли?
Или че ако не тука, такава система съществува някаде по земното кълбо ???
Не са ли те научили в училище че сичко което човек е направил има недостатъци?
Та конкретно по въпроса, аз съм жив пример на някой който цица по 3 000$ на месец и лежа и пърдя по цял ден ...
Не че пожелавам на всички да цицат като мене, ма кво искаш да ми кажеш, че тия които работят за правителството (а от тях има много имигранти и бивши такива) са се преработили и не цицат ли ???
И примера с работа за правителството е само един от многото, след него следват примерите с тея които работят за града, тия които са преуспели в бизнеса (питай Хълбой дали не цица) и още много такива.
С една дума ако си поставиш за цел да цицаш от системата, ше цицаш 100%, което не изключва възможността да цицаш от системата и без да си си поставил това за цел (моя случай).
Ти не си ли чел за оня канадски "сенатор" който не идвал дори на купоните им, през тва време си кесел на вилата си в Мексико, а когато идвал спял докато другите си бращолевели глупостите.
На края след хиляди предупреждения и санкции решили да го уволнят, той е единствения уволнен шкембелия.
Да не ти казвам още колко такива професии има ...
Та пак да се върнеме на конкретните примери, аз когато работех (бая, бая отдавна), от 8 работни часа работех около 3.
Тва дали е цицане ??? Се още се чудя, може би ти ше ми отговориш ...
:beer: :beer: :beer:
Публикувай отговор