И аз в редиците

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Marginal39 - мисля че има лека обърка.
Моята дефиниция за цицане е когато нищо не си дал а само взимаш.
Когато си работиш,имаш бизнес и въобще нещо правиш и т.н аз не му викам на това цицане.
Аз му викам на тва заработване-независимо колко малко е вложено а колко много се получава -има нещо вложено .
То всеки идва с надежда че ще е точно тотая група-но деиствителност апоказва друго -малцина са печалившите - но тука навлизаме в друга територия и аз спирам.
Исках само да изясня понятието цицане.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

bp_de.

Много е сложно да се определи кво е цицане.
Първо, не може нищо да не си дал, факта само че си там значи че си дал нещо, че си жив само значи същото ...
А иначе колко си дал и колко си зел е сложно да се определи.
Аз напр. обичах много да ходя на работа щото по цял ден си говорехме и превехме кви ли не глупости.
Освен тва, да не ти казвам колко далавери съм научил там, имайки в предвид че повечето колеги бяха тукашни и съветите които ми дадоха са незаменими и са ми спестили хиляди $$$ и вагони време.

Та така ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Абе аз друго имах предвид ама карай. Важното е всички да са удовлетворени.
Maria Bogdanova
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 7:01 am
Местоположение: Pleven

Моля за бързи итоговори

Мнение от Maria Bogdanova »

Е, вече и аз съм тук. Чета от няколко дни този и друг форуми и да попитам някои вече изкристализирали въпроси.
1. Може ли документите ми да са преведени на английски щом кандидатствам за Квебек?
2. Други тапии за владеене на френски, освен IELTS /аз съм от Плевен, а тук няма къде да се изкара/ признават ли се? Само да отбележа, че сега ще го почвам-иначе съм преводач с англйиски.
3. Доказателство за трудов стаж-трудовата книжка- Да, ама мъжът ми 2 пъти я губи и тази последната му е с 1 длъжност-може ли някаква бележка от НОИ да послужи за д-во за трудов стаж/12 год вече/
Спрях да мечтая в България
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Моля за бързи итоговори

Мнение от tonich »

Maria Bogdanova написа:Други тапии за владеене на френски, освен IELTS /аз съм от Плевен, а тук няма къде да се изкара/ признават ли се? Само да отбележа, че сега ще го почвам-иначе съм преводач с англйиски.
IELTS е тест по английски и се провежда всеки месец в Британски Съвет, София.
Maria Bogdanova
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 7:01 am
Местоположение: Pleven

Мнение от Maria Bogdanova »

Абе и аз така си помислих, ама в многото инфо и в стремежа по-бързо да навляза и съвсем се оплетох. :lol: :D
Та сертификата за френския трябва ли да бъде CCIP и други подобни абревиатури за международно признание или може да е от езиков център-тип Училище Европа?
Спрях да мечтая в България
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

като доказателство за владеене на френски се приема изпита TCF. Мисля, че друго няма да приемат.
Ето сайта на изпита: http://www.ciep.fr/en/tcf/index.php
Bo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнение от Bo »

Като доказателство за владеене на фреснки език според всички официални документи на сайта им приемат само ТЕF (TCF е различен сертификат) http://www.fda.ccip.fr/tef/epreuves
Bo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнение от Bo »

Ето и линк към сайта http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... esting.asp - най-отдолу има French Language Testing Organizations
Maria Bogdanova
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 7:01 am
Местоположение: Pleven

За пустия Френски

Мнение от Maria Bogdanova »

Оф, да се оплача -ново препятствие/ сега вече чета в очите ви- "О, те сега започват" :lol: / В Плевен поради нулевото търсене на френски всички частни езикови школи го махнали. Вече 2 дена проверявам.
Остава варианта с частните уроци или нещо към Алиас Франсе, където курс в момента няма, но евентуално за тапия от там. Сещате ли се за частни уроци какви пари трябва да хвръкнат?-Вече ми предложиха за 8евро за 40 мин :shock: :shock: :shock:
За 1 ниво пък, била и най-схватливата 40 часа сигурно ще минат.
Аз си пускам тука Learn in your car French, ама така не става.
Понед имам среща с 1 даскалица от Езикова гимназия, където аз самата съм завършила, ама не очаквам нищо нормално като цена.
Дайте кураж!
Спрях да мечтая в България
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emilcho »

не зная как са цените в Плевен, в София за около 10-12 лв. на час може да се намери добър учител по френски. Ако решиш да пробваш сама и знаеш английски има добър аудио курс на Michel Thomas. Има го в thepiratebay. Ако не го намериш, пиши на лични.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: За пустия Френски

Мнение от 7George »

Maria Bogdanova написа:Оф, .................
Дайте кураж!
:D :D
Свиквай с такива цени. Аз преди 2 години близо, ходех на едни вечерни курсове след 10 часа работа, които бяха мисля по $90 на час.... Сега виждаш ли, че на Вуте ни е по-зле.... 8) Нямаш ли кредитни карти? Или просто го сложи във фонд "Емиграция", той носи много.... :beer:
Embrace your climate change!
Публикувай отговор