И аз в редиците

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Има точно определени оценки на различните модули от изпита, които определят нивото ти на владеене. Трябва да имаш оценка над 7.0 или равна на тази за да вземеш максималния брой точки по този критерий.
Някой има ли представа как мога да разбера кои професии са в този лист на търсените професии? И под търсена професия образование ли се има предвид или длъжностите, които си заемал с времето?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Коко, абсолютно правилно!
Жени, аналогията с критерия за владеене на език при приема на студенти в Северна Америка е неуместна.

Вижте това:

http://www.canadavisa.com/canada-immigr ... n#msg30874
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

На мен ми е чудно, как само след 4 месеца собствен бизнес така ти се приидва в Канада. Може би не е зле да разкажеш какво доведе до това решение, ще е от полза за много емигранти тук, които са на ръба да захвърлят всичко, да одрънкат кредитните линии и да идат да правят Бизнес в Бг, където всичко е по мед и масло :). Сподели моля :D ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Павка, аз ги видях посочените от теб линкове, но това са само мнения на хора като нас обаче от един друг форум! :wink:

Ти и Коко сте прави, но исках само да подкрепя panev6, че наистина 2-3 недостигащи точици и то относно езика не са пречка за преминаване на процедурата и то без отлагане!

Просто, както е и споменал panev6, историята познава и такива случаи! Моят не е такъв и не мога да дам пример от първа ръка, но все пак.....

Желая успех на всички! :wink:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Жени, всъщност отговора от първия линк е даден от им. адвокат от Campbell-Cohen, с ник PMM - абсолютен капацитет.

Много, ама много се съмнявам по-новата история да познава такива случаи, особено при федералната процедура.

Аз също се опитвам да помагам на хората, базирайки се на личен щатски и канадски опит и години прекарани в четене къде ли не, всичко изписано за имигриране в САЩ и Канада.
Най-ме дразнят изказвания на "чул-недочул" за опита на третия братовчед на приятел на приятеля.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

В ръководството пише всичко.
http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/EG7.pdf
Ниикакво интервю, всичко по документи, субективизма е минимален. Сам можеш да прецениш кои точки можеш да си вдигнеш и дали да рискуваш. По старата процедура имаше субективен фактор "адаптивност", по новата и той е дефиниран доста твърдо.

Другото са съчинения на съфорумците. Знам че търсиш някаква хитрост, но... :?
Embrace your climate change!
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Павка, и аз не обичам чули-недочули, но няма как да ти докажа след като не ми е собствен опит, че новата история на Федералната процедура наистина познава такива случаи!

Според мен всеки си е с късмета и от случай до случай има разлика! Но това е само лично мнение! :wink:

Капацитетът, за когото говориш казва следното, относно човек, на който не му достига 1 точка:

If you don't meet the 67 points, they will not extend, they will most likely refuse.

PMM

most likely= твърде вероятно 8)

Т.е. не е напълно сигурен! :wink:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

anxeli, в България няма нищо по мед и масло. Да си вземеш парите от Канада и да дойдеш да правиш бизнес в България е глупаво според мен. Трябва да са поне $100 - 150 хил. за да си заслужава ЕВЕНТУАЛНО, ама сега като се замисля пак не си заслужава. Така или иначе решението за емиграция е личен избор на всеки човек и никой не е длъжен да се обосновава пред никой друг освен пред себе си.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Странно! В последния линк GONZALESANDREA казва, че е чела във форума, че от CIC взимали под внимание цялостната оценка от теста, а не по отделно на всяка секция. Да си призная аз съм го чувал това и от други хора. Дали е вярно.....?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

valioiko написа:Странно! В последния линк GONZALESANDREA казва, че е чела във форума, че от CIC взимали под внимание цялостната оценка от теста, а не по отделно на всяка секция. Да си призная аз съм го чувал това и от други хора. Дали е вярно.....?
Абе тва че си млад и зелен според мене не означава че не трябва да си ползваш сивото вещество нали?
В линка по горе -пдф фаила-си пише за какво дават точки за езика - четене,писане ........и ония гледа резултата от теста-какво си изкарал за четене ,писане...... и ти дава съответните точки и накрая се получават точките за езика -проста математика ....какво толкова не е ясно...
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

valioiko написа:Странно! В последния линк GONZALESANDREA казва, че е чела във форума, че от CIC взимали под внимание цялостната оценка от теста, а не по отделно на всяка секция. Да си призная аз съм го чувал това и от други хора. Дали е вярно.....?
Всъщност това, което GONZALESANDREA казва е:

"As long as your assessment score is 67 or more your in good shape. From what I read from other forum, CIC looks on the total assessment score, not on the individual score of the IELTS."(cpoy-paste от форума)

Което всъщност означава според това, което е прочела, че след като имаш 67 точки и повече по процудурата (the total assessment score) не гледат толкова на това колко точно ти е резултата от IELTS (the individual score of the IELTS).

Това според мен е спасителна сламка за хора, събиращи достатъчно точки, но със слаб английски! :wink:

А ти си със силен английски! 8) :wink:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Жени, права си. Просто не съм прочел предното изречение и съм си помислил, че тя говори само за IELTS.

P.S. Колко ми е силен английския ще разберем след 2 месца и малко :)
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Koko написа: - трудов стаж – провери в каталога на канадските професии това което си работил по специалността си под какво точно име фигурира и когато си попълваш документите, се придържай към канадската терминология, това важи също и за документите с които ще доказваш стажа, доколкото е възможно
Ето как изглеждат нещата при мен:

Dealer Foreign Exchange - NOC 1113 - 2 години

Executive Director - Trade - NOC 0015 - 2 години и 8 месеца

General Manager - NOC 0015 - 7 месеца (ще станат до тогава)

Терминологията отговаря 1:1
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Някой знае ли колко точки дават за образование за нашата Бакалавърска степен при 16 години общо прекарани в училище?

Предварително благодаря!
Публикувай отговор