И аз в редиците

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

И аз в редиците

Мнение от valioiko »

Здравейте на всички! Първо искам да кажа колко съм благодарен, че съществува този форум. Тук Намерих много полезна информация за доста от нещата, които ме интересуват.

Взех кардинално решение да емигрирам, тъй като обстановката в България, също както и социалната атмосфера не ме удовлетворяват и това по един или друг начин ме кара да се чувствам не чак толкова щастлив, а съм още на 25 г. Мисля, че Канада е мястото където искам да се развивам и да постигам целите си.

Решението ми е да кандидатствам за емиграция чрез процедурата на Федералната част, тъй като не знам френски изобщо. Недостатъка ми е, че съм сам - няма жена, която да ме придружава. Завършил съм Международни икономически отношения, като 5 години съм работил САМО по специалността си (започнах да работя доста преди да завърша). От 4 месеца имам собствена фирма занимаваща се с внос и търговия на материали за грубо строителство. Англиският ми е на добро ниво мога да кажа, понеже ми се налага много да общувам на него, а и имам голям хорариум от гимназията и университета (в гимназията бях в паралелка с усилено изучаване на английски език).

Надявам се, да ме подкрепите с мнения, съвети, препоръки и изобщо всичко, което мислите, че ще ми е от полза за успешно преминаване на емигрантската процедура.

Благодаря Ви предварително и здраве и късмет на всички!ю

П.П. Готвя се за IELTS - General Training
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Пожелавам ти успех. Ако си толерантен и амбициозен няма начин да не успееш и в Канада.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ако си смотан и мързелив пак ще оцелееш, но няма да е като по филмите.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ablood написа:Ако си смотан и мързелив пак ще оцелееш, но няма да е като по филмите.
а на мен винаги ми е било много смешно как някой (по филмите) като каже че дошъл с 50$ в джоба и за 3-4 години станал милионер в Америката :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

sasho71 написа:
ablood написа:Ако си смотан и мързелив пак ще оцелееш, но няма да е като по филмите.
а на мен винаги ми е било много смешно как някой (по филмите) като каже че дошъл с 50$ в джоба и за 3-4 години станал милионер в Америката :lol:

sasho71, ще ти кажа как. Сложил е 50$ в джоба си, а останалите са били в банковата му сметка. :lol:

Благодаря Ви за окуражителните думи. Имам нужда от тях.

Искам само да попитам.....можете ли да ми кажете някакви "tips & tricks" за успешно преминаване на самата процедура?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

valioiko написа:
sasho71, ще ти кажа как. Сложил е 50$ в джоба си, а останалите са били в банковата му сметка. :lol:

Благодаря Ви за окуражителните думи. Имам нужда от тях.

Искам само да попитам.....можете ли да ми кажете някакви "tips & tricks" за успешно преминаване на самата процедура?
Ами трябва да покажеш на имиграциония че кат идеш в Канада няма да легнеш веднага на соцал и работата е готова...
Щом нема да взимаш пари наготово от държавата значи ставаш - ще те допуснат да си опиташ късмета на тръстиката.

Лично мое мнение е че не е проблема отиването в Канда ами кат се иде там какво ще се прави.Ама ти си младо момче надъхан и може и
да имаш късмет пък....
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

И за секунда не съм си помислял за социал (дори не знам какво е, само чета за него, ама не ме и интересува така или иначе). Притеснява ме това, че може да не събера всичките 67 точки или ще съм на ръба +-2 т. Това проблем ли ще е при доказан солиден background за възрастта ми и владеене на езика Upper Intermediate?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

гледам ти подписа
- Поява на желание за емиграция - 1994 г.
- Взето решение за стартиране на процедура - 23.06.2008
и мисля, като основен "tips & tricks" да те посъветвам, да не работиш с такива темпове :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Не възприемай нещата толкова буквално :wink:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: И аз в редиците

Мнение от Ivan1007 »

valioiko написа: Взех кардинално решение да емигрирам, тъй като обстановката в България, също както и социалната атмосфера не ме удовлетворяват и това по един или друг начин ме кара да се чувствам не чак толкова щастлив, а съм още на 25 г. Мисля, че Канада е мястото където искам да се развивам и да постигам целите си.

Решението ми е да кандидатствам за емиграция чрез процедурата на Федералната част, тъй като не знам френски изобщо. Недостатъка ми е, че съм сам - няма жена, която да ме придружава. Завършил съм Международни икономически отношения, като 5 години съм работил САМО по специалността си (започнах да работя доста преди да завърша). От 4 месеца имам собствена фирма занимаваща се с внос и търговия на материали за грубо строителство. Англиският ми е на добро ниво мога да кажа, понеже ми се налага много да общувам на него, а и имам голям хорариум от гимназията и университета (в гимназията бях в паралелка с усилено изучаване на английски език).

Надявам се, да ме подкрепите с мнения, съвети, препоръки и изобщо всичко, което мислите, че ще ми е от полза за успешно преминаване на емигрантската процедура.
Ми аз наистина искам да ти помогна и затова ми се ще да знам дали си си отговорил на въпросите:
Защо в Canada и къде в Canada точно реши да отидеш?
Знаеш ли какво точно искаш? Стремежа към лично щастие е характерен за всеки и оттук следва третия въпрос.
Имаш ли поне най-груба идея как да постигнеш това което искаш?
Много банални въпроси, нали?
Това че англиийския ти е на добро ниво е много добре и е много важно. Най-важното е да убедиш себе си без да се заблуждаваш че именно там където отиваш ти е мястото. Ако успееш в това друото ще го наредиш.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ivan1007, брагодаря предварително за отзивчивостта. На въпросите съм си отговорил отдавна и въпреки това и до ден днешен продължавам да си ги задавам за да разбера това ли са отговорите. Решението ми е продиктувано точно от това.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

valioiko написа:Ivan1007, брагодаря предварително за отзивчивостта. На въпросите съм си отговорил отдавна и въпреки това и до ден днешен продължавам да си ги задавам за да разбера това ли са отговорите. Решението ми е продиктувано точно от това.
:thumbsup:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

По отношение на процедурата:
- образование – въпроса колко точки наистина ще ти дадът за българската ти диплома е много важен, може би не е лошо да помислиш над идеята дали да не си направиш предварителна преоценка на дипломата в някоя от признатите в Канада институции – все пак това е само като идея, не е задължително да го правиш
- трудов стаж – провери в каталога на канадските професии това което си работил по специалността си под какво точно име фигурира и когато си попълваш документите, се придържай към канадската терминология, това важи също и за документите с които ще доказваш стажа, доколкото е възможно
- език – при положение че кандидатстваш сам и не знаеш френски, ще трябва да се постараеш да вземеш колкото можеш повече точки на ИЕЛЦ и докато нямаш официален резултат, реално няма да знаеш колко точки всъщност събираш (Като някакъв резервен вариант – можеш все пак да помислиш за някакво ниво по френски, в случай че не ти достигат точки и втория език може да ти ги донесе)
- по отношение общия сбор на точките – чиновниците за съжаление за това са чиновници – гледат документите, а не човека който стой зад тях, т.е. ако не ти достигат точки до 67, шанса да те отрежат е доста реален

По отношение защо в Канада и какво би правил ако успееш да получиш имиграционната виза – темата би станала твърде дълга, а явно в момента не са това въпросите които те вълнуват.
Все пак имай предвид че по принцип за човек завършил икономическа специалност в университет извън Канада, работа по специалноста в Канада означава почти сигурно да учиш нещо допълнително.

А ето това доста ме учуди:
valioiko написа:а съм още на 25 г.
- Поява на желание за емиграция - 1994 г.
- Взето решение за стартиране на процедура - 23.06.2008
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
7George
Мнения: 9657
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Ами прочети сайта за федералната процедура. Гледай на нещата буквално, като канадски чиновник. Нямаш ли някоя приятелка, да се пишете поне живеещи в съжителство. (А то се доказва, естествено). Ще даде точки. Няма ли някоя кандидат-емигрантка да те хареса, и за нея ще е по-лесно. Ще имате време и 3-ма да станете, пак точки. :D

Имай настройката да започнеш от под нулата, само с умствен багаж (и банковата сметка) и че ще успееш на всяка цена. Никаква пробна емиграция, никакво "ще видим"!
Embrace your climate change!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Koko, благодаря за ценните съвети. Ще видя какво мога да направа по въпроса с дипломите, ще прегледам още веднъж и NOC. За френския и аз си го мислих, но човека от агенцията ми каза, че нямало нужда. Истината е. че трябва да изкарам +7.0 на IELTS.

7George, сайта го чета отново и отново всеки ден. Нищо ново не откривам. За "пробна емиграция" и "ще видим" съм напълно съгласен с теб. За "някоя кака".......не съм много сигурен, въпреки че съм си го мислил.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Публикувай отговор