И аз в редиците

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

valioiko написа: ...
Колега, мен ако питаш, не се хващай с федералната процедура. И по квебексите критерии и по федералните минаваш на ръба.
Аз бях в абсолютно същото положение като твоето.
Питай чичо ти Линко да ти сметне точките, той е шеф на квебекската процедура тук (тва в рамките на шегата) ;)
С максимален стаж и френски 7-8, английски 10-12 минаваш, ама на ръба.

За френски 7-8 ти трябват 2-3 месеца, ако си завършил езикова гимназия. намери някоя учителка от френската в Стара Загора, за два месеца ще проговориш. Не се плаши, трябва просто да можеш да отговаряш на това, което те питат. Куцо и сакато взимат визи за Квебек, не е чак толкова голямо препятствие френския.

Ако не те бъркат таксите за кандидастване, подай си документите, за два дена се подготвят.
Аз бях подал документи Януари, Февруари ме викнаха на интервю, Март "седнах" да уча френски, Април минах интервюто като франкофон :lol: и ако си бях задействал процедурата нататък бързо щях да съм в Канада Септември. С федералната процедура, както си на ръба на точките, ще чакаш от една до няколко години.

Какво ще правиш като дойдеш е друга тема с много неизвестни. Работа с МИО можеш да си намериш, ама трудно. Трябва да убедиш хората че не слизаш от палмата, което е проблем.

Външната търговия (износа от САЩ и Канада) в момента изживява нещо като дот-ком бума преди 7-8 години. Дай боже още рецесия и евтин долар, че да има работа и за нас ;)
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

да бе
ти понеже си генииче за това си "научил" френския за два месеца от нулата че чак и франкофон :noz:
:lol:

а тея дето сме го учили по една година явно нещо сме бавноразвиващи :rotfl:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Amental написа:да бе
ти понеже си генииче за това си "научил" френския за два месеца от нулата че чак и франкофон :noz:
:lol:

а тея дето сме го учили по една година явно нещо сме бавноразвиващи :rotfl:
Не съм казал, че съм го научил и че съм гений. Отдох на интервю с назубрени 2 листа фрази и успях да ги заблудя ;)
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

е това много хубаво
ама чак пък и франкофон.... изпитващия да не е бил друсан или какво ? :o :lol:
просто смали малко балтията :noz:

:beer: :beer:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Не мисля, че варианта за кандидатстване чрез Квебек е удачен за мен. Ти просто си имал късмет, че си успял да ги заблудиш. Според новия закон за емиграция на Канада, процедурата за Federal Skilled Worker от февруари месец т. г. е съкратена като време, но изискванията на се понижени. Така че мисля че това е моят път. Въпреки всичко мерси за съвета.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Amental написа:е това много хубаво
ама чак пък и франкофон.... изпитващия да не е бил друсан или какво ? :o :lol:
просто смали малко балтията :noz:

:beer: :beer:
сега сертификата ли да си сканирам специално за теб?
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

valioiko написа:Не мисля, че варианта за кандидатстване чрез Квебек е удачен за мен. Ти просто си имал късмет, че си успял да ги заблудиш. Според новия закон за емиграция на Канада, процедурата за Federal Skilled Worker от февруари месец т. г. е съкратена като време, но изискванията на се понижени. Така че мисля че това е моят път. Въпреки всичко мерси за съвета.
Не е късмет бе приятелю. ниски са им критериите. за граматика никой не те изпитва. ;) ама ти си знаеш най-добре.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

За да мина с френски ми трябва средно ниво. Не мисля, че ще мога да го постигна за това време.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

valioiko написа:За да мина с френски ми трябва средно ниво. Не мисля, че ще мога да го постигна за това време.
Честно казано и аз така мисля! Пък и дори да има шанс да те пуснат със слаб френски, щом си с силен английски как ще докажеш, че мотивацията ти за Квебек е реална! И ще е много съмнително за тях защо не кандидатстваш по Федералната процедура!

Желая ти късмет! :wink:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Жени, и аз съм съгласен с теб. Мисля да кандидатсвам с това, с което съм силен.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Реших първо да се явя на IELTS и след излизането на резултатите да подам документи в Букурещ. Мисля, че решението ми е разумно.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

иелтс

Мнение от panev6 »

Здравей! Много ти е правилно решението да се явиш първо на Иелтс, преди да подадеш документите - все пак там се взимат най-много точки, пък и няма да трошиш много нерви! Пък и ако не си доволен от резултата можеш да повториш, че и потретиш...... Ние два пъти се явявахме :oops: Хубавото е че сега може всеки месец да се явяваш и така печелиш време. Това , че евентуално няма да ти достигнат точки - да речем 2 - може и да не е такъв проблем - тогава си на интервю, което също не го гледай като края на света, като говориш добре те ще ти дадът липсващите точки - историята знае и такива случаи, и то съвсем пресни. При всеки е различно - много зависи от имиграционния ти служител в Букурещ! Просто преди да подадеш документите си сметни доста добре точките от теста, сметни и най-различни варианти, за да няма изненади.
Успехи :beer:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Панев, говориш несериозно - първо - ако не събереш поне 67 точки първоначално, няма да те извикат на никакво интервю, попради простата причина, че апликацията ти бива отхвърляна на момента. Второ - всички подали след 02/27/08 ги хваща новия закон - ако професията ти не попада е в специален списък на търсени професии (this priority list has not been released yet) CIC не са длъжни изобщо да ти разглеждат "молбата" както досега - директно те отхвърлят. Предполага се, че така най-после ще се съкрати значително времето за чакане.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Павел написа:Панев, говориш несериозно - първо - ако не събереш поне 67 точки първоначално, няма да те извикат на никакво интервю, попради простата причина, че апликацията ти бива отхвърляна на момента..........
Според мен няма как да си сигурен колко точки получаваш примерно за езика и наистина, ако не ти достигат 2 точки можеш да си ги докажеш на интервюто.

Ти можеш ли категорично да кажеш колко точки се дават за еди какъв си резултата от ИЕЛТС. Самите служители са наясно, че резултата от какъвто и да е изпит по езика не е абсолютно мерило на знанията на човека!

Дори в университетите в цяла северна америка има минимум , който трябва да покриваш на езиковия изпит. Но те самите те окуражават да кандидатстваш и дори да не покриваш минимума, ако те преценят, че езикът ти е на нужното ниво, те приемат!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Жени написа:
Павел написа:Панев, говориш несериозно - първо - ако не събереш поне 67 точки първоначално, няма да те извикат на никакво интервю, попради простата причина, че апликацията ти бива отхвърляна на момента..........
Според мен няма как да си сигурен колко точки получаваш примерно за езика и наистина, ако не ти достигат 2 точки можеш да си ги докажеш на интервюто.

Ти можеш ли категорично да кажеш колко точки се дават за еди какъв си резултата от ИЕЛТС. Самите служители са наясно, че резултата от какъвто и да е изпит по езика не е абсолютно мерило на знанията на човека!

Дори в университетите в цяла северна америка има минимум , който трябва да покриваш на езиковия изпит. Но те самите те окуражават да кандидатстваш и дори да не покриваш минимума, ако те преценят, че езикът ти е на нужното ниво, те приемат!
Все ми се струва че интервю вече няма, а кандидатите се оценяват само по документи, то и за това искат сертификат за доказване знанието на езика.

Жени, нямам време да се ровя в официалния сайт, но доколкото си спомням там някаде имаше доста точно указани колко точки се дават за оценка по имиграционата процедура за съответния брой точки изкарани на всяка една част от ИЕЛЦ.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор