УРААА Медицински......

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

panev6 написа:Вие доста се по4акали :roll:?!
Не, не сме. :D
Точно месец след като бяхме изпратили последните искани документи, получихме mail за селекция.
mim4eto81
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 8:56 am

Мнение от mim4eto81 »

А може ли някой да ми каже как така сте минали без интервю? :?: Как става тоя номер,бе хора?Аз доста се страхувам от това интервю,защото не съм много с английския.Ходя на уроци и вече започвам 4-то ниво,като наравно с това взимам уроци и за TOEFL.За съжаление обаче съм зле с граматиката и това ме притеснява да говоря свободно.Именно поради тази причина се страхувам от интервюто.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Интервю по федералната процедура няма.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Може и да има интервю.
mim4eto81
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 8:56 am

Мнение от mim4eto81 »

А може ли някой да ми обясни (не съм запозната добре) каква точно е федералната процедура,какви други процедури има и по какво се различават?Извинявам се за тъпия въпрос (сигурно такъв ви се струва),но искам да се информирам подробно за всичко.
Fireman

Мнение от Fireman »

Най-добре е да прочетеш целия сайт bgcanada.com ,сигурен съм че ще се усведомиш за всяко нещо,което те интересува,както и каква е разликата между федерлната процедура и процедура квебек.
Просто чети ,успех!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Извинявай, но от това което пишеш в различните теми излиза че незнаеш по коя точно процедура сте кандидаствали???

mim4eto81 написа:Ами ние си пратихме документите в Букурещ в средата на ноември 2008-ма.Горе-долу две седмици след това получихме e-mail от посолството за останалите документи и такси (пъво подадохме документите за жена ми понеже тя е главние апликант и таксата за нейните докум.,а после ни искаха и моите и на децата,заедно с останалата такса).И от тогава чак сега на 18.03 (или беше 19.03)получихме плик с всички документи и писмо,в което пише,че в Букурещ вече ( от 1.12.2008) не се занимават с емигранти,които сега ще ходят за първи път в Канад,а само с такива,които вече са били там като работници или студенти и са се върнали и искат пак да отидат.Има адрес в Сидни и пише,че трябва вече там да се изпращат всички док.Всъщност тези четири месеца,които на практика сме изгубили в чакане сега ще се вземат ли в предвид от посолството в Сидни или всичко започва отначало?И колко горе-долу трае процедурата?
mim4eto81 написа:А може ли някой да ми обясни (не съм запозната добре) каква точно е федералната процедура,какви други процедури има и по какво се различават?Извинявам се за тъпия въпрос (сигурно такъв ви се струва),но искам да се информирам подробно за всичко.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
mim4eto81
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 8:56 am

Мнение от mim4eto81 »

[quote="Koko"]Извинявай, но от това което пишеш в различните теми излиза че незнаеш по коя точно процедура сте кандидаствали???


Ние си подадохме док. за Торонто.Имам Позната,която от юни 2008 е там и ни надъха да си подадем документи.Даде ни тел. на един човек от София,който да ни помага (тя си оправяла документите с негова помощ - той ги попълва и праща,а тя само плаща такси).И така ние се свързахме с този човек и от средата на ноември 2008 сме подали първите док.,после пратихме и останалите (за съпруга ми и за децата),след което на 18.03.2009 ни ги върнаха заедно с REFUND FORM и адрес в Сидни,за да пратиме там всичко.И всъщност честно казано наистина не знам по коя процедура сме.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ужас!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

prace написа:Може и да има интервю.
Може и да има, ама по принцип пише, че не трябва да има.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

mim4eto81 написа:... един човек от София,който да ни помага....
Най-добре питайте човека от София по коя процедура ви е подкарал. Той би трябвало да знае. А най-добре е и вие да знаете точно какво се случва с вас.

Съвсем не искам да ви обидя или нещо подобно, но ми се върти в главата следния въпрос: след като не можете да се ориентирате в процедурата, как смятате да се справите на съвсем непознато място и в съвсем различна среда?
mim4eto81
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 8:56 am

Мнение от mim4eto81 »

когато човек се сблъска с нещо абсолютно ново нормално е да не знае нищо.Аз затова питам.Искам да се запозная с всички подобности и да мога сама да си задвижа док.,а не да чакам някой.Като разбера това,което ме интересува и ми се разясни положението ще си взема нещата в свои ръце и ще действам сама.А какво толкова му е различното на Канада?Бачкаш,плащаш си разходите и данъците и си живееш нормално.Стандарта е по-висок,законите са по-различни и когато ги спазваш предполагам,че няма да има проблеми.Не сме толкова.....тъпички,че да не можем да се оправим там.Просто искам да разбера как да постъпя,за да се заема сама с процедурата.
А коя процедура е по-трудна и бавна и коя е по-бърза и по-лесна?
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от Мими »

Моля да не разводнявате темата! Прехвърлете се на нова тема!
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
Shares
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 3:45 pm

Здравейте !

Мнение от Shares »

Здравейте !

Пожелаваме на всички които са започнали процедурата ( и на тези които скоро плануват да я започнат), бързо и безпрепятствено получаване на мед. формуляри ....!

успех на всички :beer:
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.Лао Дзъ
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Здравейте !

Мнение от ZanzibarHero »

Shares написа:Здравейте !

Пожелаваме на всички които са започнали процедурата ( и на тези които скоро плануват да я започнат), бързо и безпрепятствено получаване на мед. формуляри ....!

успех на всички :beer:
И да си прочетат всички публикации от официалния държавен сайт, за да са нясно с всяка стъпка, която следва да предприемат, ако искат да успеят в това начинание.

Не забравяйте!

Моите данъци отиват за този официален сайт. Ползвайте го редовно. :D :D :D :D
Публикувай отговор