Мили мой емигранти - съвети за запътилите се към Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Мерси

Мнение от ivanko13 »

sasho71 написа: То е оправдано де, и аз първите месеци си мислех че храната тук е най противното нещо на света.
Аз бях така първата седмица :D Всичко ми мирищеще на едно и сьщо ама сега май свикнах... :lol:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
priest
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 4:55 am
Местоположение: Село Торонтово

Мнение от priest »

Е-е-е браво HULLMAN аз си купих кола на 9-тиа ден водиш ме с една седмица. Автокъщата беше на майна си и до там смених бая автобуси с трансферчето и стигнах за 70-80 мин. А на връщане си бръмнах с новопридобитото возило и беше около 20-25 мин. като се има в предвид, че още не ми беше много ясно каква е тази магистрала фор-о-уан(401) егати стреса то не са колектори, че и експрес. Сега сигурно за 15 мин ще го взема ако не ме хванат ченгетата :-))))

На другите дето им е кисела храната тук сигурно им е кисело и защото си нямат коли и за това са толкова против колите като цяло. Пожелавам им успех с TTC-то (това е градския транспорт в Торонто за хората, които не са кацнали още) дано да не им се налага да ходят до Ниагара щото още не са пуснали метрото до там. Хората са го казали в Рим прави като римляните. Канадците не случайно си копуват коли още в гимназията. Ако си мислите че сте много хитри че нямате коли ваша си работа ама не отричаите нещо само защото го нямате, или карате по схемата щом не стигаме гроздето то сигурно е кисело.

Аз в никой случай не отричам градския транспорт, много е полезен, че и денонощен ама изобщо и дума да не става че замества 100% личното возило, било то кола, мотоциклет, колело и т.н. Просто в тукашния климат без климатиче лятото и без парно зимата е меко казано трудничко. Колата е универсалния вариант и се надявам някой ден всички да му се насладите.

За информация на остроумните заядливковци вече ми се обади едно момче и го насочих към мойте застрахователи. Който го е срам да ми се обади да си дрънка в чата колкото си иска, ще ми накриви шапката че не ми бил вярвал. Мен си ме грее че плащам евтинко за застраховка другото ми е все тая.

Поздрави на HULLMAN за куража и да не ти пука от другарите те и без това сами се излагат публично, няма какво да им се обръща много внимание.

На всички позитивни хора във форума желая успех в приключението наречено имиграция. На запътилите се, но още некацнали - горе главата, повечето хора се чувстват много добре в Канада, но за съжаление нямат време да пишат и да споделят опита си по една или друга причина. Така че стягаите дисагите и идваите насам, пък каквото сабя покаже.
Човек сам си избира пътя по който да тръгне, и не може да вини никого за грешките които допуска...
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

priest написа: Аз в никой случай не отричам градския транспорт, много е полезен, че и денонощен ама.....
Наистина ли в Торонто има денонощен градски транспорт?

Уточнявам, че питам чистосърдечно без да отроумнича и да се заяждам? :roll: 8) :wink: Или пак си се объркал?

Ако това се окаже истина, ще ти се извиня публично за недоверието, което ти оказах! :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Жени написа:
priest написа: Аз в никой случай не отричам градския транспорт, много е полезен, че и денонощен ама.....
Наистина ли в Торонто има денонощен градски транспорт?

Уточнявам, че питам чистосърдечно без да отроумнича и да се заяждам? :roll: 8) :wink: Или пак си се объркал?
не бе, човека се мъче нещо да каже, докаже, похвали (че има кола) или според мен най вече да се самоуспокои за нещо, нещо го стяга , само дето не знаем какво :lol: Иначе нямаше да раздава застраховки евтини "под масата", оопс на л.с. :wink: Щото тъй и не мога да разбера какво е толкоз тайното, всеки се рекламира тука, има цял раздел, какво му е лошото, нали идеята е да се развива бизнес. Все едно Драган да открие ресторант, евтин и с хубава храна, ама го крие, на никого не го казва, само на л.с. Или аз като отворя лекарски кабинет след време , ще се скрия, на никой няма да кажа, ще напусна форума за винаги, щот предпочитам филипинци и индиийци да идват за преглед, не българи :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

да, денонощен е метрото спира за няколко часа, но има нощни автобуси и стрийт карове- блу найт.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

даже шИфьора спира дет му кажеш, ако си препил те кара до вратата на входа даже :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
priest
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 4:55 am
Местоположение: Село Торонтово

Мнение от priest »

Ама разбира се че е денонощен мерси за пояснението от jet за БЛУ НАЙТ.
Ето го и линка към картата.
http://www.toronto.ca/ttc/pdf/bluenight.pdf

А що се отнася за това дали спира като си препил, не знам за теб sasho71 сигурно редовно ползваш тази услуга ХАХА.

Разпоредбите на градския транспорт гласят, че ако ЖЕНА иска да слезне от автобуса на място различно от спирката, но по маршрута на съответната линия, то шофьора е длъжен да го направи след 9часа вечерта. Пише го също и на всяка спирка в Торонто.

Моля цялото братсво на паталогичните графомани с тешка форма на писмена логорея да ме уборят в пространни постинги.
Много ми е забавно като се запените от злоба.
Човек сам си избира пътя по който да тръгне, и не може да вини никого за грешките които допуска...
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Аз само искам да попитам като хванте ново гадже някоя дипломатска дъщеря или на Игнат Канеф внучката и нея ли ще я возите в рейса заедно с шриланковците след дискотека? :lol:

После не се чудете защо жените ви изглеждат като опсаните дами от Мама Кенга с плетени обувчици, пластмасови обици, винен цвят костюмчета от пясъчна коприна и самоделни прически.
Нали не очаквате да си ви други жените като ги мъкнете по рейсове след срещи?
Или изведнъж ставате аристократи и наемате лимозини от тези дългите по 10 метра за да излъжете мадамата а в другите 99.99 % от времето сте в рейса с шриланковците които се оригват с цяло гърло :lol:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

това със самоделните прически ме кефи :lol: :beer:

модно е да си самоделен и да си на плюс със 25 кинта в задния джоб :lol:

а най вече ще излезе наяве как някой хора могат да бъдат оригинални и изобретателни :wink:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

priest написа:Ама разбира се че е денонощен мерси за пояснението от jet за БЛУ НАЙТ.

.................Много ми е забавно като се запените от злоба.
Точно така и очаквах да ми отговориш, много си предсказуем! :wink:

Оказва се, че правиш генерализирани изказвани, а пък то това, за което говориш, касае нещо частно!

Нали разбираш на фона на целия градски транспорт този Блу Найт сървис какъв малък процент обхваща! :roll:

А запенването от злоба си е спорт във форума и на мен ми е забавно, затова го практикувам! Всъщност и ти вече участваш в него! Добре дошъл! :wink:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

абе от блу найт да не стане дарк найт :roll: :lol:
и после да не чуем от priest :lol:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Да бе Хъли , тя внучката на Игнат Канеф боб хвърля в херметическа тенджера за първо поколение емигрант - калитко :lol:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Е айде сега понеже внучката на Игнат Канеф не мятала боб за първо поколение имигрант от Бг се оженете за една оригваща се шриланковка която сте срещнали в автобуса и си пътвате така се нея през ден. :lol:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Хъл, къде ги срещаш тези "шриланковци" като само сред дипломатическите кръгове се движиш, градски транспорт не ползваш и въобще нямаш никакво вземане-даване с простолюдието? Та дори знаеш и как се оригват.
Да не би те да са ти основната клиентела и да го правят в офиса на гишето, пардон на 4-те гишета? :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Линко забравяш че Хълман се е возил на метро в Монтреал за да стигне до пистата на Формула 1 на острова защото с кола няма как в деня на състезанието. Така ще направи и утре.
Отделно градския транспорт има стъкла и през тях добре се вижда че дипломатите и тяхните дъщери не са в автобуса.:)
Публикувай отговор