отказ на туристическа виза

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
mersedes
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:55 am

отказ на туристическа виза

Мнение от mersedes »

здравейте
отказаха ми туристическата виза с обяснението че не сме изпълнили Наредба 179
пише също, че офицерът не бил убеден, че съпругът ми ще се върне след като свърши престоя му
бихте ли ми дали идея какви документи биха помогнали, да се убеди офицерът в букурещ
ще бъда благодарна на всякаква информация и идеи
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Той по какъв повод е щял да идва и за колко време? Добре е да подчертае че има жена/деца, които остават в БГ и това би трябвало да е достатъчно доказателство, че ще се върне. Ако докаже, че има и добре платена работа, още повече се улесняват нещата.
Ама ми стана интересно каква е таз наредба 179 :?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
mersedes
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:55 am

отказ на туристическа виза

Мнение от mersedes »

ами смята да ходи за около 3-4 месеца
жена и деца - ОК
но не работи в момента
просто не знам какво друго като документ бихме могли да дадем още
имахме покана, копие от граждански брак, имот, определа сума в банка
само кръщелното на детето не бяхме дали
ако някой може да помогне с идея - супер ще е
иначе за тази наредба аз нищо не можах да намеря
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: отказ на туристическа виза

Мнение от Пламен Петков »

mersedes написа: иначе за тази наредба аз нищо не можах да намеря
Ето текста на чл. 179 от тази наредба:

Immigration and Refugee Protection Regulations
PART 9: TEMPORARY RESIDENTS
DIVISION 1: TEMPORARY RESIDENT VISA

179. An officer shall issue a temporary resident visa to a foreign national if, following an examination, it is established that the foreign national

(a) has applied in accordance with these Regulations for a temporary resident visa as a member of the visitor, worker or student class;

(b) will leave Canada by the end of the period authorized for their stay under Division 2;

(c) holds a passport or other document that they may use to enter the country that issued it or another country;

(d) meets the requirements applicable to that class;

(e) is not inadmissible; and

(f) meets the requirements of section 30.


Предполагам че подточка (b) е проблемната "...will leave Canada by the end of the period authorized for their stay..." Това е обичайната причина за отказ на туристическа виза. Пълния текст на наредбата можеш да намериш тук: http://www.canlii.org/ca/regu/sor2002-227

Пламен Петков
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
mersedes
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:55 am

отказ на туристическа виза

Мнение от mersedes »

благодаря много за информацията по тази наредба
попрегледах я.
но честно да си кажа не знам какво повече бихмемогли да дадем като документи за да може офицерът да каже да
ако някой има идея - ще се радвам да сподели
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Като за начало, може да смалите тия 3-4 месеца на 2-3 седмици ...
Obey gravity ... It's the law!
mersedes
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:55 am

отказ на туристическа виза

Мнение от mersedes »

добре
но ако му дадат виза тя за няколко седчици и ще бъде ако напише срок 2-3 седмици
просто не съм много наясно с тези неща
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: отказ на туристическа виза

Мнение от pumpy »

mersedes написа:добре
но ако му дадат виза тя за няколко седчици и ще бъде ако напише срок 2-3 седмици
просто не съм много наясно с тези неща
няма такова нещо
1. визата е документ, с който те качват на самолета и ти позволяват да се явиш на границата на Канада, където:
2. имиграционен служител преценява за колко време ще те пусне да стоиш в Канада. Обикновенно се разрешават автоматично 6 месеца, но може и по-малко, а може и да ти каже: "обратно и бегом от там от където си" - това е по негова преценка.

Самата виза има срок на годност, през което време се очаква да долетиш до границата. Този срок, както казах по-горе няма нищо общо с времето ти за престой на канадска земя. Затова служебно се кандидатства за 2-3 седмици на ваканция, екскурзия или нещо подобно....
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

poumpy, не се ли бъркаш малко със щатските "изпълнения" по даване на виза? Канадските ти дават срок "от-до" още от Сф , а не на пойнт ъф ентри като при вас.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

sasho71 написа:poumpy, не се ли бъркаш малко със щатските "изпълнения" по даване на виза? Канадските ти дават срок "от-до" още от Сф , а не на пойнт ъф ентри като при вас.
не се бъркам:
Имал съм 6 посещения до сега и нито веднъж не е имало срок от София, а в 4 от случаите, хората са си тръгвали след като е изтекъл срока на визата в паспорта и после пак са получили нова, тоест видимо не нарушавали правилата...
mersedes
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:55 am

отказ на туристическа виза

Мнение от mersedes »

виждам, че сте доста по-добре запознати с тези въпроси

след като ми отказаха туристическа виза има ли някакво технологично време за изчакване и след това да се пуснат нови документи

и като пращам нови документи за виза те имат ли връзка с първите - в смисъл нова покана от канада ли трябва да приложа или мога да се позова на първата

много съм Ви благодарна за инфото, с което се опитвате да ми помогнете
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: отказ на туристическа виза

Мнение от Пламен Петков »

mersedes написа: след като ми отказаха туристическа виза има ли някакво технологично време за изчакване и след това да се пуснат нови документи

и като пращам нови документи за виза те имат ли връзка с първите - в смисъл нова покана от канада ли трябва да приложа или мога да се позова на първата
mersedes,

Няма изискване да се изчаква след отказ на туристическа виза, така че можете да подадете веднага. Проблемът е, че ако представите същите доказателства че подаващия молбата ще напусне Канада след края на престоя си, има шанс отново да откажат молбата. Обикновено съветът който имиграционните власти дават е да се подава нова молба за виза ако ситуацията на подаващия молбата се е променила (например при първата молба не е имал работа, сега има, преди не е имал много собственост сега има и т.н.). Все пак, законово няма изискване да се изчаква след отказ или да се чакат някакви промени в ситуацията на подаващия молбата за виза за да се подаде нова молба.

Относно поканата, аз бих приложил нова покана с новата молба, защото има риск имиграционните да са на мнение че старата молба е приключена и те няма да вадят документи от старата молба за да разглеждат новата.
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
mersedes
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:55 am

отказ на туристическа виза

Мнение от mersedes »

Пламен, благодаря Ви много за изчерпателната информация.

Да, аз имам тези нови документи, за които пишете и ще подадем нова молба, но ме интересува може ли към молбата да подам копие (факс) от поканата от канада или е задължително да е оригинал.

Питам от гледна точка, че така ще избегна технологичното време докато пътуват оригиналите от канада

Благодаря ви предварително
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

sasho71 написа:poumpy, не се ли бъркаш малко със щатските "изпълнения" по даване на виза? Канадските ти дават срок "от-до" още от Сф , а не на пойнт ъф ентри като при вас.
Датите "от-до" на канадската виза са периода, през който човекът може да влезе в Канада, а не валидността на визата. От деня в който влезе в Канада, започват 6-те месеца на валидност.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

sasho71 написа:poumpy, не се ли бъркаш малко със щатските "изпълнения" по даване на виза? Канадските ти дават срок "от-до" още от Сф , а не на пойнт ъф ентри като при вас.
Системата е една и съща и в Канада и в Щатите - издават ти туристическа виза с определен срок. В този срок имаш право да се изправиш на съответната граница и да кажеш "Ето, имам виза". Граничниия офицер те разпитва, оглежда и претегля и решава дали можеш да влезеш и колко дълго можеш да стоиш.
Obey gravity ... It's the law!
Публикувай отговор