Канада-английска част

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
avalanche2
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Май 16, 2008 3:08 pm

Канада-английска част

Мнение от avalanche2 »

Здравейте
Доста отдавна се замислям за "Бягство" в Канада /в България не се издържа вече/ ,но навсякъде се пише само за Kвебек и по точно за френско говорящите провинции.
Нямам си и представа от френски и затова искам да отида в английско говорящата част т.с да кандидатствам за там
Някой може ли да ми каже дали подаването на документи е по същия ред и начик и по вид, както за френската частi,или си има съвсем различни документи и процедури за англ.Изобщо набират ли жители за англо говорящата част?
Интересувам се за Торонто и Отава/мисля, че беше англ./
:D
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

Мнение от kokoscho »

И малко по сериозно. Няма значение къде си кандидаствал. За Квебек, или по федералната програма (както ти го наричаш, англо-говорящите, макар че тука поне 30% са имигранти...така че е съмнитъелно колко са англо-говорящи ;))
СЛЕД като те одобрят, можеш да отидеш КЪДЕТО си искаш :)
За Отава не се сили, там само политици има, квото и да значи това...
avalanche2
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Май 16, 2008 3:08 pm

Мнение от avalanche2 »

нещо не ти схванах първия пост ама нищо
аз знам,че има френско и английско говорящи,провинции и т.н
не съм бил в Канада за да знам кое как се казва
както и да е
мерси за отговора
доколкото знам при подаването на документи се посочва в коя част искаш да имигрираш-значи посочването на провинцията е просто е така,за протокола за инфо,което не е от значение /защото ти казваш,че може навсякъде да отидеш след това/
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Явно, нищо не ти е ясно за Канада. Прочети архива на форума и тук:
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp
Ако, не разбираш - започни с езика.
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Здравей

Мнение от panev6 »

Федералната част се води , че е англоговоряща, а за Квебек - френско говоряща! Според това ти за къде искаш и какви знания имаш по съответния езика избираш и една от двете процедури!
След това влизаш в сайта, който ти е посочил 7George - това е официалния сайт , решаваш един тест, който е различен за френската и английската част и ако събираш точките смело напред, ако ли пък не - ще трябва да поизчакаш! :) Като през цялото това време четеш здраво във форума, щото ако решиш да продължиш без него не става :lol:
Иначе да, Торонто е в англоговорящата част - тоест федералната процедура, и приемат ЖИТЕЛИ :D
Документите, които се подават се различават за двете части , тестовете са различни, а и езиците също!
Първо трябва доста да почетеш или пък си хвани фирма, но тогава ще дадеш излишни парици!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Терминът "Федералната част на Канада" съществува само в БГКанада.ком и никъде другаде ;)

Avalanche, процедурите (програмите) за кандидатстване са т.нар. "Федерална" и провинциални. От провинциалните програми най-популярна е тази на провинция Квебек, която е предимно френскоговоряща провинция.
И двете програми искат владеене на френски и английски в някаква степен.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Аман от тая "френска част" !
:evil: :evil: :evil:
Голямата и известност се дължи на 2 причини
1. Масово рекламирана у нас от кебекарски емисари
2. По-лесно се минава процедурата.

Статистика:

Кебек (а.к.а. Френската част) заема:
15.4% от територията на Канада
23.2% от населението на Канада
26.4% от местата в сената на Канада.

Твърдо ДА на отцепниците за независимост на Кебек (от наша гледна точка - бреме). Така и те ще са доволни и ние. :thumbsup:

едит: аха, да има и някои съседни на Кебек райони, които са "заразени" с френски, но това не променя особено горната статискика.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Всяка една провинция си има собствена процедура и квота за броя на емигрантите. По принцип за Квебек беше най-лесно, но трябва да поназнайваш френски. Получаваш точки и за владеенето на английски. Както обаче са ти написали по-горе, без значение по коя процедура(за коя провинция си кандидатствал) получаваш канадска виза (не квебешка, онтарийска и т.н.) и можеш да се заселиш където си пожелаеш по територията на Канада. Има 10 провинции и 3 територии (основно населени с местно население). Всички пристигнали преди 200-300 години се броят за емигранти. :lol: Френски се говори в почти всички провинции, но в Квебек е номер едно. В Монреал се говори и английски наравно с френския,а има хора които не говорят френски и се оправят също добре.
В този сайт има много информация и няма начин да не се ориентираш.
Сиренето е безплатно само в капана.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

mouse написа:1. Френски се говори в почти всички провинции, но в Квебек е номер едно.

2. В Монреал се говори и английски наравно с френския,

3. а има хора които не говорят френски и се оправят също добре....
1. Френски се говори в другите провинции, примерно в Онтарио, точно колкото в България се говори Патагонски! :wink:

2. Това по точка 2 сериозно ли го твърдиш? :shock:

3. А хората по точка 3 са по-скоро изключения и са с много специализирани професии. 8)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

особено ми е интересно като влезеш в банка, уж нали френския е втори език официален, а пък никой не го говори! За сметка на това в големите клонове пише- говорим мандарин, кантонезе, тагалог, урду, пенджаби и тамил :lol: :lol: :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор