Обучение

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Darling
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 7:56 pm

Обучение

Мнение от Darling »

Здравейте !

Имам въпрос и ще се радвам да ми отговорите !

Наскоро имах онлайн тест и интервю по телефона за доказване на средно ниво на английски ,тъй като кандидатствах в един от колежите във Ванкувър !

Минах ги успешно и съм приета ! Сега изпращам документи до Букурещ ,където трябва да ме одобрят за виза .

Въпросът ми е :

Какъв е шанса да ме одобрят и защо могат да ми откажат виза ?

Надявам се инфото което съм дала да е достатъчно ясно ,за да можете да ми отговорите !

Благодаря предварително ! 8)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Обучение

Мнение от Koko »

Darling написа:Здравейте !

Имам въпрос и ще се радвам да ми отговорите !

Наскоро имах онлайн тест и интервю по телефона за доказване на средно ниво на английски ,тъй като кандидатствах в един от колежите във Ванкувър !

Минах ги успешно и съм приета ! Сега изпращам документи до Букурещ ,където трябва да ме одобрят за виза .

Въпросът ми е :

Какъв е шанса да ме одобрят и защо могат да ми откажат виза ?

Надявам се инфото което съм дала да е достатъчно ясно ,за да можете да ми отговорите !

Благодаря предварително ! 8)
Имаш предвид студентска виза, нали така?
След като са те приели в колежа, не би трябвало да има проблеми с издаването на визата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Darling
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 7:56 pm

Мнение от Darling »

Да !

Добре,благодаря за отговора !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ще минеш вероятно медицински преглед, ако си в общи линии здрава, няма проблем.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Darling
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 7:56 pm

Мнение от Darling »

На мен агенция ми помага за подготовката на документите !

Въпроса е само одобрението за виза ! Притеснява ме да не ми откажат ,но пък ми казаха ,че щом съм приета в колежа няма да е проблем!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Darling написа:На мен агенция ми помага за подготовката на документите !

Въпроса е само одобрението за виза ! Притеснява ме да не ми откажат ,но пък ми казаха ,че щом съм приета в колежа няма да е проблем!
ами агенцията е права :) щом ще даваш пари(по дебелата тарифа)като интернешънъл студент, визата е опечена вече :beer:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Darling
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 7:56 pm

Мнение от Darling »

Така да бъде !
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

аз имах колега в мкгилл на к му отказаха визата и знам за други такива случай явно си има някакви правила и изисквания
надявам се твоя да не е такъв
гоод луук
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Darling
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 7:56 pm

Мнение от Darling »

По каква програма е бил той?Къде е подал документи,в кое посолство ? С агенция ли е бил ,защо са му отказали виза ? :lol: Много въпроси ,много нещо !
Darling
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 7:56 pm

Мнение от Darling »

По принцип покривам всичките им изисквания , които имат!

А и имам достатъчно добра причина да се върна тук в България !

Интересно ми е да разбера обаче ,защо са отказали на твоя колега студентска виза?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Предполагам здравословни или финансови причини, може да са му поискали гаранции за парите, с които ще може да се издържа тука.
Ти за Университи оф Бритиш Колумбия ли кандидастваш?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Darling
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 7:56 pm

Мнение от Darling »

Добре,относно финансите и здравето нямам проблеми !

Кандидатствах в колеж , по програма обучение и работа за 6м .Ще уча 2месеца бизнес английски и още някакви неща ,а после само работа в един от курортите им там до 4месеца .... Работата ми е осигурена,приеха ме издържах си изпитите , само визата ме притеснява !
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

тсава дума за мастерска програма в мггил, и професорите се застъпиха за него, дори момчето учи с нас 2 седмици, беше влязал с посетителска виза, да не горорим че е от кения и там има/ше война можеше и за рефуджи ако иска да клеймва

за съседна специялност разбрах че на 7 студенти не са им издали виза вкл на момиче от чехия, и това са специялности в к учат 10-15 души на година и да влезеш вътре е доста трудно, минаваш през 9 иглени уши.... освен това в кебек, интернатионал студент плащат 3 пати по високи такси за обучение отколкото местните
явно много зависи от конкретния случай

това че си с агенция само ще те забави, мен ако питаш тези агенциии нищо не вършат - адрес за кореспонденция...

защо са отказали визата не знам, все пак е лично и не ме засяга
кандидатсва чрез монтреал, разбира се трябваше да се върне в кения за да му сложат визата но за него не беше проблем защото беше работил доста дълго време за мн силна интернашионал организация и парите въобше не бяха проблем... даже си беше платил таксата за обучение и наел квартира
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Darling
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 7:56 pm

Мнение от Darling »

Напротив агенцията изобщо не ми забави нещата!

Изпипваха нещата до последния детайл ,така че да няма издънки!

Това,че някой агенции не си вършат работата е отделен въпрос !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Darling,
казваш че си за малко, ама има сериозна "опасност" да ти хареса тука и да решиш да останеш :D Тогава се почват с едни сложнотии...Аз познавам много интернешънъл студенти, които след кат са живяли и учили тука, драпат със всичка сила, за да останат.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор