Два въпроса за туристическа виза

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
mersedes
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:55 am

Два въпроса за туристическа виза

Мнение от mersedes »

Моля за малко помощ, аз съм от Варна. Ще посещавам Канада с туристическа виза за около 6 месеца. Някой може ли да ми даде повече инфо за необходимото медицинско. И второ - знаете ли някой посредник, който да извършва подготовката на всичко необходимо като документи и др.
Благодаря предварително
maryjoe
Мнения: 141
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 8:31 am
Местоположение: Vancouver

виза

Мнение от maryjoe »

Здравей, това е visitor visa. Документите подаваш сам заедно с платената такса в консулството на "Московска"9 в София. Обикновено отнема 2 седмици. Не ти трябва агенция да ти пие кръвчицата, а гаранции никой не може да ти даде . Успех. Ето списък с необходимите документи:НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ВИЗА ЗА ПОСЕЩЕНИЕ

От подаващия за виза:
1. Паспорт, валиден поне един месец от предполаганата дата на връщане от Канада;
2. Две снимки - паспортен формат;
3. Служебна бележка или удостоверение (в оригинал) издадени или преведени на английски или френски език, без да е необходима заверка (легализация) на превода:
• ако работите – служебна бележка от местоработата, в която да се посочени длъжността, заплатата и разрешен годишен отпуск. Служебната бележка се издава или трябва да се преведе на английски или френски език, без да е необходима заверка (легализация) на превода.
• ако сте пенсионер - удостоверение (в оригинал) от пенсионната служба на Националния осигурителен институт, преведена на английски или френски език, без да е необходима заверка (легализация) на превода
• ако сте студент - уверение (в оригинал) от учебното заведение преведено на английски или френски език, без да е необходима заверка (легализация) на превода.
4. Други документи, поддържащи молбата, като например – копия от документи за собственост /нотариални атове – необходим е превод на английски или френски език на името на собстеника, описанието на собствеността и местоположението й), банкови декларации (за наличие на финансови средства), издадени или преведени на английски или френски език, без да е необходима заверка (легализация) на преводите
5. В случай на непълнолетни (деца под 18 години), пътуващи сами или придружени само от единия родител са необходими'
• Нотариално заверена декларация от родителите, преведена на английски или френски език, с която те дават съгласието си за пътуването на детето в Канада, посочвайки периода на пътуване и името на придружителя ако с него не пътува никой от родителите;
• Фотокопие от акта за раждане;
• Ако е ученик - бележка от учебното заведение, издадена или предена на английски или френски език, без да е необходима заверка (легализация) на превода.
6. В случай на пътуване с цел бизнес:
• документи, засягащи българската фирма - регистрация, статут или данъчна декларация за преходна година, преведени иа английски или френски езяк, без да е необходима заверка (легализация) на превода.
• командировъчна заповед, издадена или предена на английски или френски език, без да е необходима заверка (легализация) на превода.
7. Попълнен формуляр за туристическа виза (IMM 5257B)
8. Вносна бележка за извършен превод на таксата за обработка на документацията (виж таблицата)
От Канада:
1. Оригинална нотариално заверена покана от роднини, приятели, бизнес партньори или канадска институция, посочваща имената на кандидата за виза, родствената връзка (ако има такава), мотива и срока на посещението, за чия сметка ще бъдат разходите по пътуването и престоя в Канада.
2. В случай на пътуване с цел туризъм:
• доказателство за статута на канещия (нотариално заверено копие на документ за постоянно пребиване в Канада – IMM 1000, PR card или канадски паспорт за канадските граждани);
• данъчна декларация или служебнa бележка от местоработата на канещия, посочващи длъжност и заплата.

КАНДИДАТИ, КОИТО НЯМАТ НУЖДА ОТ ИНТЕРВЮ

1. Кандидатите, които са пътували друг път до Канада и не са нарушавали условията на статута на посетител, това трябва да бъде доказано чрез представяне на валидния или изтеклия паспорт с предишната виза за Канада;
2. Кандидатите за виза, които отиват в Канада с бизнес цел, поканени от Федералното и/или Провинциалното правителство и/или от, .много известни канадски фирми, като например: Бел Канада, Бомбардие, АЕКЛ. и др.:
- кандидатите трябва да представят покана от канадската страна (правителство / фирма), както и командировъчна заповед от институцията - работодател, в която да бъдат уточнени имената на лицата, тяхната длъжност, целта и срока на пътуването и кой ще поеме разходите за пътуването,.
3. Кандидатите над 65 години, които могат да докажат:.
• - че имат достатъчни средства да покриват разводите за пътуването и за престоя в Канада, или.
• - че лицето, което ги кани може да покрие разходите за пътуването и за престоя им в Канада. Кандидатите трябва да представят покана и бележка за доходите на лицето, което ги кани.
4. Кандидатите над 50 години, чиито деца са канадски граждани или перманентни резиденти в Канада и които изпълняват условията за спонсориране на родителите. Кандидатите трябва да представят покана и бележка за доходите на дъщерята/сина от Канада..
5. Кандидатите, които са пътували до САЩ, Австралия или Япония. Кандидатите трябва да представят паспорта със съответните данни.
6. Кандидатите, чиито съпруг/съпруга са пътували друг път до Канада и не са нарушили условията на статута на посетител. Кандидатите трябва да представят доказателство за предишните пътувания на съпруга/съпругата.
7. Кандидатите, които са малолетни деца и чиито родители са пътували друг път до Канада и не са нарушили условията на статута на посетител. Кандидатите трябва да докажат предишните пътувания на родителите, удостоверение за раждане и нотариалното съгласие на родителите относно пътуването.

ТАКСИ ЗА ОБРАБОТКА

УСЛУГА USD Брой кандидати за виза ОБЩО
Еднократна виза за посещение $50 Х _________ _____
Многократна виза за посещение $100 Х _________ _____
Комисионна за банков превод $2 +2
ОБЩО = _____

КЛОНОВЕ НА UNION ВАNK
София 1606. ул. “Дамян Груев” 10-12
Пловдив 4002, бул. "б-ти септември" 60
Варна 9000, ул. "Преслав" 14
Бургас 8000, ул"Цар Симеон" 143
Русе 7000, ул. "Славянска" 20
maryjoe
Мнения: 141
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 8:31 am
Местоположение: Vancouver

медицинско

Мнение от maryjoe »

Медицинско не ти трябва, освен ако те не решат да ти поискат допълнително.
stelan
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 6:49 am

й

Мнение от stelan »

Май има грешка тук вчера съм изчела всичко по този въпрос и таксата е 45евро мили хора. това е от 6 април въведено
mersedes
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:55 am

още един въпрос

Мнение от mersedes »

благодаря много на maryjoe.
прочетох всичко и почти подготвих документите.
при попълването на формульр IMM 5257 имам един проблем.
на втория лист има въпрос:
Immigration status of applicant(s) in country where applying:
не ми е ясно при туристическа виза какво трябва да отговоря - някое от
посочените или празното квадратче да зачеркна и пиша Tourist
ще Ви бъда благодарна, ако ми помогнете и за това
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: още един въпрос

Мнение от bp_de »

mersedes написа:благодаря много на maryjoe.
прочетох всичко и почти подготвих документите.
при попълването на формульр IMM 5257 имам един проблем.
на втория лист има въпрос:
Immigration status of applicant(s) in country where applying:
не ми е ясно при туристическа виза какво трябва да отговоря - някое от
посочените или празното квадратче да зачеркна и пиша Tourist
ще Ви бъда благодарна, ако ми помогнете и за това
Е толкоз ли няма някои около тебе дето да чете и разбира енглиш та да ти преведе тоя въпрос....
:D :D :D
Immigration status of applicant(s) in country where applying
това на Бг звучи така
Какъв ви е статуса в страната от която си подавате апликацията за ТРВ виза...

Та щом в Бг си туристка ще зачеркнеш турист.... :D :D :D
stelan
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 6:49 am

f

Мнение от stelan »

Тя задава неточно въпроса но аз мога да чета между редовете и съм обедена че си е българка а не туристка ..така че тя зачерква citizen
Публикувай отговор