Федерална Канада по документи

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Eimi
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

Федерална Канада по документи

Мнение от Eimi »

Искам да попитам има ли хора които са получили писмо че са удобрени по документите които са изпратили,като това не е последно решение в смисъл зависи от "статуса" на медицинските?т.е.ако медицинските са добре значи грубо казано заминаваш.
И след като съм получила такова писмо дали има вариации при които те да си променят нещо?
Има ли такива случаи?
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Има но по процедурата на Квебек.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Ако питаш има ли хора които не са ходили на интервю, да има. По федералната процедура това май е по-често срещано явление. Обикновенно следват медицинските и визите. Но може да се сетят и за още нещо. На нас след медицинските ни искаха допълнителни документи. Не помня точно, но нещо от сорта къде сме живяли и какво сме работили след подаването на документите.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

няма да си променят решението. Вече сте одобрени. Сега, ако сте и здрави значи заминавате.
Eimi
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

RE

Мнение от Eimi »

Първо да благодаря на всички които си направиха труда да ми отговорят.Благодаря ВИ...Ние не сме се явявали и на ЙЕЛТС.Поискаха снимки за медицинските.И обновяване на формуляр 5406 мисля че беше(ако има промяна).
Eimi
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

РЕ;drifter

Мнение от Eimi »

drifter-Не питам дали има такива които НЕ са ходили на интервю а питам дали има такива които са получили писмо че са удобрени по представените документи -като сред тях няма сертификат за вземат ЙЕЛТС.
И дали това е окончателно решение ако се приеме че медицинските ще са ОК.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: РЕ;drifter

Мнение от Koko »

Eimi написа:drifter-Не питам дали има такива които НЕ са ходили на интервю а питам дали има такива които са получили писмо че са удобрени по представените документи -като сред тях няма сертификат за вземат ЙЕЛТС.
И дали това е окончателно решение ако се приеме че медицинските ще са ОК.
Аз познавам хора които бяха удобрени през 2006-та само по документи (но с приложен ИЕЛЦ). Оттук нататък остава да направите медицинските и след това да чакате писмото за визите. След като са ви удобрили, не би трябвало да има повече проблеми или усложнения.

Все пак, след като не сте приложили ИЕЛЦ - някакви други доказателства за английски все пак трябва да сте дали?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Eimi
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

Мнение от Eimi »

Да изпратихме документи удостоверяващи че сме учили и знаем английски.Аз имам сертификат за 6-месечен ежедневен курс по английски,както и нива към друго училище.Съпругът ми има 3 нива положени по английски и диплом от колежа в Малта където учи английски 1 месец.Сина ни има 1 ниво към Биг Бен училище.
Та това бяха документите който приложихме.
А другите ни документи -ние не чакахме да поисках нешщо Просто изпратихме всички документи още когато подадхме документите.
Поискаха ъпдейт на документите, тогава изпратихме и Всичките си сертификати.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Eimi написа:Да изпратихме документи удостоверяващи че сме учили и знаем английски.Аз имам сертификат за 6-месечен ежедневен курс по английски,както и нива към друго училище.Съпругът ми има 3 нива положени по английски и диплом от колежа в Малта където учи английски 1 месец.Сина ни има 1 ниво към Биг Бен училище.
Та това бяха документите който приложихме.
А другите ни документи -ние не чакахме да поисках нешщо Просто изпратихме всички документи още когато подадхме документите.
Поискаха ъпдейт на документите, тогава изпратихме и Всичките си сертификати.
Ако съпруга ти е водещият кандидат и има завършен колеж на английски - предполагам това едва ли е било само 1 месец, то имиграционните най-вероятно са му признали това като доказателство за знанието на езика.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Eimi
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

Мнение от Eimi »

Koko съпруга ми учи в Малта В колежа английски език и беше точно 1 месец.
Незнам вероятно си прав че може да е заради това.
Но езиковото обучение повтарям беше 1 месец.
Eimi
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

Мнение от Eimi »

Забравих да кажа ако е от значение ,че отивайки да учи в Малта англ.език там той положи изпит за показване на знанията си с цел да решат в кой курс да го запишат.Въз основа на резултатите от теста беше записан в последното (най горно) ниво.Може би и това има връзка.
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Re: РЕ;drifter

Мнение от drifter »

Eimi написа:drifter-Не питам дали има такива които НЕ са ходили на интервю а питам дали има такива които са получили писмо че са удобрени по представените документи -като сред тях няма сертификат за вземат ЙЕЛТС.
И дали това е окончателно решение ако се приеме че медицинските ще са ОК.
След като не са ходили на интервю, логично е да са одобрени по-нещо и най-вероятно това не е външния им вид.
След като подадеш документи получаваш писмо в което или те канят на интервю, или ти казват, че си удобрен. Не схващам кой е третия вариянт който ти разглеждаш?
И да, познавам два случая в които сертификат за Йелтс не е представян и хората са удобрени без интервю (по документи).
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Eimi
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

RE

Мнение от Eimi »

drifter -да няма друг вариант освен ДА/НЕ.Въпроса ми беше друг но за да го разбереш трябва да го прочетеш.А не просто да отговориш нещо си .Както казват хората ако не може да си полезен няма нужда да се включваш в"играта".
И знаеш ли чета този форум от 2002 година и трябва да кажа че тогава на тази "площадка"-форума хпората наистина си помагаха.И намираха отговори на въпросите си.Темите бяха различни а сега като чета някои с някой се "кара" обижда и т.н..Мисля че не това е била целта на форума и неговия създател е имал др.идея......не е важно просто нещо да се каже а да се каже една дума но да помогнеш.

Все пак благодаря ти че ми разясни че няма друг вариант освен ДА или НЕ ..........чак днес като те прочетох го научих.!!!
Благодаря на всички които ми отговориха.
Ивок благодаря ти ми показа светлината...
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Eimi, жива и здрава. Испусни малко парата.
А между другото резултата от медицинските също може да бъде само да или не :wink:
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Публикувай отговор