Трябва ли да легализирам дипломите си предварително от БГ.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
rockcrew
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 11:05 am

Трябва ли да легализирам дипломите си предварително от БГ.

Мнение от rockcrew »

Здравейте съфорумници,

По предварителни планове имам желание да уча в Канада, но смятам да се орентирам на място.

Трябва ли да приготвя и легализация на дипломата си от Външно Министерствор в БГ - предварително? Или нотариално заверен превод е ОК.

Оринетрирана съм, че в различните учебни институции изискванията са различни, но все пак. А и цените във Външно Министерство са се качили доста - 30 лв. на документ.

Благодаря ви!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Трябва ли да легализирам дипломите си предварително от Б

Мнение от Koko »

rockcrew написа:Здравейте съфорумници,

По предварителни планове имам желание да уча в Канада, но смятам да се орентирам на място.

Трябва ли да приготвя и легализация на дипломата си от Външно Министерствор в БГ - предварително? Или нотариално заверен превод е ОК.

Оринетрирана съм, че в различните учебни институции изискванията са различни, но все пак. А и цените във Външно Министерство са се качили доста - 30 лв. на документ.

Благодаря ви!
Мисля че от легализация във Външно няма смисъл.
В последно време тукашните университети и професионални организации обикновенно искат да получат копие от дипломата директно от българския университет, макар че пак зависи и наистина изискванията са различни.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор