документи получени по e-mail

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
valery
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 5:28 am

документи получени по e-mail

Мнение от valery »

Здравейте,
искам да питам дали и други като нас са си получили изискванията за това какви документи трябва да пратим по e-mail и ако е така трябва ли да ги чакаме сега да ги пратят и по пощата.
Защото ние си мислим че трябва да ни ги пратят и по пощата - или ние не сме разбрали :oops:
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

Ъмм.. Получихте ли баркодовете, вече? :roll:
Гледам, че в темата за статистика не си писал.

Ние изпратихме нашите документи в Букурещ около 15.12.2007г.
Преди около 10-тина дни получихме баркодовете.
Сега чакаме допълнително писмо за изискуемите доказателства. Според указанията, трябва да пристигне до 3 месеца. За съжаление, не си спомням по какъв начин (трябва да погледна в писмото, но ми се струва, че не беше указано точно)
Поздрави!
Последно промяна от tonich на Пон Фев 25, 2008 8:38 am, променено общо 1 път.
valery
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 5:28 am

Мнение от valery »

Здравей tonich,
ами ние преди около 15 дена получихме баркодовете ( пратихме документите на 14.12.07) и също в писмото че до 3 месеца ще ни пратят писмо с изисквания но..... го получихме по e-mail което ни озадачи и то много. Така че проверявай си пощата може и да го получиш така.
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Мнение от panev6 »

Въобще не се шашкайте, а гответе документите и ги изпращайте. Не чакайте да ви дойде по пощата - сигурно ще е след около месец! На нас общо взето всичко ни идва по и-мейл и веднага изпращаме исканите документи. По и-мейл ни поискаха всички необходими документи, ние ги подготвихме и изпратихме и чак тогава пристигна писмото по пощата. Така става по-бързо - явно наистина са забързали бавната процедура! Успех!
valery
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 5:28 am

Мнение от valery »

Здравей panev6,
само да те питам и освен с всички други документи ни искат и попълнени и тези бланки - IMM0008-generic form; IMM0008 - Schedule 1; IMM0008 - Schedule 3; IMM5406 - for principal applicant , но аз не успях да ги открия в www.cic.gc.ca. Дали те ни ги пращат или ги има някъде на сайта. А също така се учудих че не ни искат банкова гаранция - това възможно ли е?
Благодаря за отговора!
valery
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 5:28 am

Мнение от valery »

Намерих бланките, но без IMM0008 Schedule 3.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

Валери,
Имам чувството, че с вас сме изпратили и получили баркодове по едно и също време (няма ги пред мен, затова не мога да кажа точните дати).

Сега си проверих пощата, но няма нищо там. Даже прерових spam папката, но освен хапчета за потентност, няколко оферти за закупуване на легален софтуер и голямата печалба от някаква лотария, няма нищо друго. :roll:

Може ли да провериш на www.cic.gc.ca. -> Check Application Status дали си регистриран! Утре и аз ще проверя и ще пиша тук.

Поздрави!


Допълнение (25.02.2008г): Нямам онлайн регистрация, все още.
Последно промяна от tonich на Пон Фев 25, 2008 8:37 am, променено общо 1 път.
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Здравей!

Мнение от panev6 »

Valery напиши формата IMM0008 Schedule 3 в GOOGLE търсачката и първото, което излезе влезни в него! За да попълните тази форма трябва да сте изкарали IELTS! Успехи :beer:
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Здравей!

Мнение от panev6 »

А за банковата гаранция незнам - на нас също все още не са ни искали такава, а ние вече сме изпратили доказателствата. Позанава ме хора по-напред в процедурата от нас и на тях не са им искали! Кой знае може и да поискат!!!!!
valery
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 5:28 am

Мнение от valery »

Здравейте,
намерихме бланките най накрая мерси много panev6, сега почваме да подготвяме документите да се надявам че до края на другия месец всичко ще сме изпратили.
За tonich - ами ние като се чекнахме ни дава че сме регистрирани, довечера ще проверим и ще ти кажа със сигурност. Дано скоро и вие да получите радостния e-mail. Пиши ако има някаква новина.Лек ден!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

Здравейте!,

Днес получих e-mail с изискуемите документи. Това стана, след като вчера им писах на електронната поща, с въпроса: "К'о ста'а!?" (Шегувам се! :lol: )
Реагираха много бързо, което им прави чест. Факт е, че твърдят, че са ми пратили e-mail още през февруари, който аз не съм получавал (виж три мнения по-горе!). Все пак, бяха така добри веднага да ми изпратят повторен мейл.
Направи ми впечатление, че в него никъде няма срокове за обратно връщане на документите. Вашето мнение, защо е така!?
Както виждам, хората са ги изпращали след 3-6 месеца. Дали това е добър срок? :roll:


ПП. Всички бланки излизат като първи резултат в Google, така че не е проблем да се намерят бързо. Вече ги изтеглих. :D


Поздрави!
valery
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 5:28 am

Мнение от valery »

При нас имаше срок от 3 месеца.
Публикувай отговор