интервю по федералната

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

интервю по федералната

Мнение от prace »

Някой да е минавал скоро на интервю по федералната? Знам, че малко хора ги викат на интервю откакто има IELTS, но нас ни викат. Та някой да сподели как преминава интервюто в посолството?
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Мнение от OILERS »

Ние минахме на 17.01.2008 год. , какво да ти кажа за всеки е различно, поне от това което чухме и видяхме преди интервюто мислехме ,че е формално,но като отидохме в Букурещ и като ни вкараха в бокса разбрахме , че за всекиго е различно. Нас ни извикаха защото не ни стигнаха 2 точки - и повечето за това ги викат. но при нас се оказа , че
не е въпроса в 2-те точки а в моята професия.Искам да уточня , че жена
ми е водещата .Зададоха и 2 въпроса и после като ме метнаха мен-40 минути.Извикаха си преводач на български да не би нещо да не разберат.Накрая ни казаха ,че не могат да решат веднага и ще ни отговорят след два-три дни.Минаха 24 дни ,питахме по имейла и накрая ни отговориха ,че са ни пратили медицинските формуляри.Във вторник ги
получихме.Не се притеснявайте смело напред.Ако има нещо което ви интересува питайте-ще помагаме.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

при нас съпругът ми е водещ, а и него го викат сам на интервюто. Не знаем за какво ще го разпитват, само казаха, че аз мога и да не присъствам.
valery
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 5:28 am

Мнение от valery »

Здравей VIVARO,
искам да те питам колко време Ви отне процедурата до тук. Ние сме още в началото сега чакаме да ни пратят писмо с изискванията за документите, просто да знаем колко време ще отнеме самата процедура. Благодаря за информацията предварително.
spais
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 12:44 pm

Мнение от spais »

Здравйте, имам недостиг от 2 точки но ми отказват апликйшъна.С колко точки от IELTS се минава?
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

spais написа:Здравйте, имам недостиг от 2 точки но ми отказват апликйшъна.С колко точки от IELTS се минава?
1. Добре дошъл!
2. Ползвай търсачката!
3. http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/EG7.pdf
4. Както разбирам, имиграционите власти в Букурещ имат право да дават (малък брой) точки. При твоето положение, най-вероятно ще те викнат на интервю, за да преценят дали могат да го направят. (Това е което знам аз, но нека по-умните тук да споделят дали съм прав!)
spais
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 12:44 pm

Мнение от spais »

Здравей не мога изобщо да разбера как изчисляват точките от IELTS, но нещо не ми се връзват много нещата защото от моя град вече две семеиства получават визи с по 4-4.5 точки на IELTS.И мисля да им пиша с въпрос относно системата им за изчисление.И изобщо дали имам някакъв шанс за интервю...? :(
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

spais написа:Здравей не мога изобщо да разбера как изчисляват точките от IELTS, но нещо не ми се връзват много нещата защото от моя град вече две семеиства получават визи с по 4-4.5 точки на IELTS.И мисля да им пиша с въпрос относно системата им за изчисление.И изобщо дали имам някакъв шанс за интервю...? :(
Точките са за общ локум .И ножа и сиренето е в ръцете на имигрешана-може да събираш колкото си искаш точки -ако ония реши -винаги може да те резнекакто и обратното.
Публикувай отговор