Колко време се чака по процедурата за спонсорство?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
enya
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:17 am

Колко време се чака по процедурата за спонсорство?

Мнение от enya »

Миналата година със съпруга ми подготвихме и изпратихме в посолството документите по процедурата за спонсорство, тои ме спонсорира. Получих стандартно писмо от посолството, след което нямаме никакво известие за хода на делото, а чакаме почти година.
Моля Ви, ако имате опит или информация по тази процедура и колко време отнема докато се получи някакъв отговор, да ги споделите. Благодаря Ви!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Колко време се чака по процедурата за спонсорство?

Мнение от Koko »

enya написа:Миналата година със съпруга ми подготвихме и изпратихме в посолството документите по процедурата за спонсорство, тои ме спонсорира. Получих стандартно писмо от посолството, след което нямаме никакво известие за хода на делото, а чакаме почти година.
Моля Ви, ако имате опит или информация по тази процедура и колко време отнема докато се получи някакъв отговор, да ги споделите. Благодаря Ви!
Би трябвало да отнема някъде между 6 до 9 месеца. Мисля че ако съм на ваше място бих опитал да се свържа с консулството и да питам какво става - такова забавяне не е нормално според мен.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
aneda
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 11:56 am
Местоположение: Surrey, BC
Обратна връзка:

Мнение от aneda »

Да така е. Не е нормално толкова дълго. Ние чакахме 7 месеца и то защото имахме липса на документи във общия пакет документи. Но от подаването до визата беше 7 месеца.
enya
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:17 am

Мнение от enya »

Благодаря Ви за отговорите.
И аз мислех че трябва да се обадя в посолството, но по съвет на адвокатката която предвижи документите не трябвало да го правим за да не ги протесняваме, в смисъл че може да се усъмнят че има нещо нередно, и да си чакаме, те щели да ни уведомят в най-скоро време, което време обаче се протака вече близо година. По принцип съм търпелив човек, но това чакане и стоене в неизвестност вече страшно ме изнервя.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Пишете им, всичко се случва, може да се е загубило някое тяхно писмо. Вие си чакате, те си чакат..
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

По-тъп съвет не бях чул. Къде го намерихте този адвокат - на Илиенци?
tztania
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 9:04 pm

Мнение от tztania »

На мен ми отне 7 месеца чакане. Казаха , че има забавяне защото са местили посолството, но накрая вече ми беше писнало да се моткам, а съпругът ми дори ходи на среща с един от депутатите тук. Май той ги претисна, та ми пратиха е-мейл да си пратя паспорта.
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

enya написа:Благодаря Ви за отговорите.
И аз мислех че трябва да се обадя в посолството, но по съвет на адвокатката която предвижи документите не трябвало да го правим за да не ги протесняваме, в смисъл че може да се усъмнят че има нещо нередно, и да си чакаме, те щели да ни уведомят в най-скоро време, което време обаче се протака вече близо година. По принцип съм търпелив човек, но това чакане и стоене в неизвестност вече страшно ме изнервя.
Това наистина е мнооооооооооооого тъпо.Как чакате една година без да се обадите,хора,тази адвокатка мисли май по балкански-да не ги ядосаме че да не ни прецакат.ГолЕма мъка.Обадете се,разбира се,неведението е голям стрес...
Публикувай отговор