IELTS или ????? (2)

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Полагането на IELTS изобщо не е задължително ...

Нямам идея, защо трябва да се харчат пари за нещо, което така или иначе ще получите в Канада. Имайте в предвид, че последната такса ви покрива 6-месечен курс по английски език в Канада.
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Мнение от panev6 »

ZanzibarHero - Де да е така както го казваш - песен! Като вземеш да получаваш писма от Букурещ ще видиш, че хората си искат ИЕЛТС-а. Иначе принципно си прав, но на практика като ти забутат досието някъде за повече годинки става лошо! В моето писмо от Румъния изрично ми казват - в прав текст, че ако им представим доказателства, а именно резултати от ИЕЛТС процедурата ще е по-кратка! Кво да ти кажа?????? :beer:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Ще трябва да обединим темите ...

Пописах малко по темата в "Дайте съвет". Прочети ми постинга там.

И за къде бързаш. И сигурен ли си, че тази инвестиция наистина ще ускори процедурата?
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

panev6 написа: Но честно казано ми се струва, че не кандидатстват особено много хора по Федералната процедура, което увеличава все пак шансовете на малкото, решили се да се пробват - квотата трябва да се изпълни! ...
Видно от мненията във форума - преди 2006 се е чакало по стотици години - хи хи - как са чакали тия хора направо не знам ...
За чакането питай мен... около 4 години. Първите документи, докато работеше посолството в Белград. После нови документи в Букурещ и т.н. В един момент така ми писна, че за да оцелея трябваше да сменя гледната точка: Вече не аз ги чаках. Те мен чакаха. Аз просто си живеех живота без никаква мисъл за Канада и емиграция.

Относно така наречената "федерална процедура". Има само една процедура (разбирай опашка от чакащи) и тя се управлява от федералното (т.е. Канадското правителство) министерство на имиграцията и гражданството. Правителството на Квебек, заради политически причини, си е издействало да има независимо влияние върху частта от процедурата до и самото интервю. Там нещата са ускорени. След това всичко отново минава под шапката на Централното (Федералното правителство). Лошото на процедурата през Квебек е, че учиш френски. Хубавото е, че е кратка - по-лесно можеш да разчетеш житейският тайминг. Много хора си казват: езика е богатство, учат френски, взимат визи и се установяват не в Квебек, а където са си намислили. Няма никакви ограничения, ако си кандидатствал за Квебек да се установиш в Алберта или BC.

Още повече, че Квебек културно (така съм чувал) повече прилича на континентална Европа (вкл. България), останалата Канада прилича на Британия. Изборът е твой - кой начин на живот избираш за начало.

Така че, няма какво да загубиш, имаш цел имаш желание, нужно е само планиране ...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

ZanzibarHero написа:...
Относно така наречената "федерална процедура". Има само една процедура (разбирай опашка от чакащи) и тя се управлява от федералното (т.е. Канадското правителство) министерство на имиграцията и гражданството. Правителството на Квебек, заради политически причини, си е издействало да има независимо влияние върху частта от процедурата до и самото интервю. Там нещата са ускорени. След това всичко отново минава под шапката на Централното (Федералното правителство).
...
Не е точно така - кандидат който има сертификат за селекция по провинциялна програма не чака на същата опашка за имиграционна виза както кандидатите по федералната процедура.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Emo & Krasi написа:Наистина, много ще ни е полезно, ако някой има идея как се приравняват точките от IELTS с точките от таблицата, че и ние сме на косъм от заветните 67
Пишете, колкото не ви достигат.
Слагате 10% резерв отгоре (ако случайно сте сбъркали при събирането).
И интервюто ви е осигурено.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

ZanzibarHero написа:
Emo & Krasi написа:Наистина, много ще ни е полезно, ако някой има идея как се приравняват точките от IELTS с точките от таблицата, че и ние сме на косъм от заветните 67
Пишете, колкото не ви достигат.
Слагате 10% резерв отгоре (ако случайно сте сбъркали при събирането).
И интервюто ви е осигурено.
По федералната процедура интервюта вече няма, затова резултата от ИЕЛЦ е наистина важен.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Koko написа: ... По федералната процедура интервюта вече няма, затова резултата от ИЕЛЦ е наистина важен. ...
Това, да няма интервю, не мога да го повярвам. Съгласен, че ако имаш доказателство за владеене на английски език, от независима организация, ще облекчиш работата на имиграционните чиновници. Сигурен съм обаче, че правилото не е императивно. Т.е. ако имаш IELTS задължително прескачаш интервюто.

Това прочетох от страницата на Министерството на Имиграцията ...
The decision on your application
...
The visa office will contact you if it needs more documentation or if you are required to attend an interview.
...

Видях, че Министерството се опитва да събере повече кандидатури, които да стоят на опашка и нарича това "Опростена процедура", която изглежда по-скоро, като усложнена (и по скоро е насочена да отдели Квебек и провинционалните опашки). Тук може би IELTS ще помогне, но в брошурата (ESap.pdf) е написано:

The decision
The officer will make a decision based on:
.....
• further documentation is required
• a personal interview is required
.....

Което е нормално, ако имаш добра подготовка по английски език, защо да се явяваш на тест и да трошиш пари и време. Може и работата ти да не ти го позволява. Отиваш на интервю. Букурещ е на 2 часа път от Русе (по близо отколкото София до Бургас или Варна).

Да не говорим, че, ако офицера те хареса (което е предимството при едно интервю), можеш да спестиш следващ цикъл на изпращане на
документи. Формулярите за медицински получих на ръка в посолсвото. И нещата се изясняват накъде вървят.


Не ангажирам никой с моето мнение. Всеки сам преценява шансовете си за апликация и успех.
Не обичам, обаче, да облегчавам работата на чиновниците и това да е свързано с разходи на пари и време от моя страна и същевременно да развивам бизнеса на организации закачени за подобни държавни инфраструктури ...
За мен, полагането на формален езиков изпит изискаваше повече усилия, отколкото подготовката за интервю.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

ZanzibarHero написа:
Koko написа: ... По федералната процедура интервюта вече няма, затова резултата от ИЕЛЦ е наистина важен. ...
Това, да няма интервю, не мога да го повярвам. Съгласен, че ако имаш доказателство за владеене на английски език, от независима организация, ще облекчиш работата на имиграционните чиновници. Сигурен съм обаче, че правилото не е императивно. Т.е. ако имаш IELTS задължително прескачаш интервюто.

Това прочетох от страницата на Министерството на Имиграцията ...
The decision on your application
...
The visa office will contact you if it needs more documentation or if you are required to attend an interview.
...

Видях, че Министерството се опитва да събере повече кандидатури, които да стоят на опашка и нарича това "Опростена процедура", която изглежда по-скоро, като усложнена (и по скоро е насочена да отдели Квебек и провинционалните опашки). Тук може би IELTS ще помогне, но в брошурата (ESap.pdf) е написано:

The decision
The officer will make a decision based on:
.....
• further documentation is required
• a personal interview is required
.....

Което е нормално, ако имаш добра подготовка по английски език, защо да се явяваш на тест и да трошиш пари и време. Може и работата ти да не ти го позволява. Отиваш на интервю. Букурещ е на 2 часа път от Русе (по близо отколкото София до Бургас или Варна).

Да не говорим, че, ако офицера те хареса (което е предимството при едно интервю), можеш да спестиш следващ цикъл на изпращане на
документи. Формулярите за медицински получих на ръка в посолсвото. И нещата се изясняват накъде вървят.


Не ангажирам никой с моето мнение. Всеки сам преценява шансовете си за апликация и успех.
Не обичам, обаче, да облегчавам работата на чиновниците и това да е свързано с разходи на пари и време от моя страна и същевременно да развивам бизнеса на организации закачени за подобни държавни инфраструктури ...
За мен, полагането на формален езиков изпит изискаваше повече усилия, отколкото подготовката за интервю.
Уж в една и съща страница четеме ама нещо се разминава информацията, ето какво пише по отношеине доказването знанията на езика, като един от 6-те критерии по които те оценяват - някъде да виждаш че езика се доказва с интервю? (Вярно е че при определени условия могат да те викнат на интревю, но не за да си доказваш знанията на езика, а по други причини)

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... nguage.asp

Skilled workers and professionals: Who can apply—Selection factorsAbilities in English and/or French
(Maximum 24 points)
The ability to communicate and work in one or both of Canada’s official languages is very important to you as a skilled worker. Proficiency in English, French or both will help you in the Canadian labour market.

Your ability in English and/or French is one of the six selection factors for skilled workers. You will be awarded up to 24 points for your basic, moderate or high proficiency in English and French. You will be given points based on your ability to:

listen
speak
read and

write.
Proof of your language abilities

If you have some proficiency in both English and French, decide which language you are more comfortable using. This is your first official language. The other is your second official language.

If you claim to have language abilities on your application, you must provide conclusive proof of your level of proficiency. There are two ways to do this. You can:

take a language test or
provide other written proof of your abilities.


We strongly recommend that you take a language test from an approved organization. You will find a link to a list of approved English language testing organizations under the Related Links section at the bottom of this page. You will also find a link to additional information on language testing.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Koko написа: ... Уж в една и съща страница четеме ама нещо се разминава информацията, ето какво пише по отношеине доказването знанията на езика, като един от 6-те критерии по които те оценяват - някъде да виждаш че езика се доказва с интервю? (Вярно е че при определени условия могат да те викнат на интревю, но не за да си доказваш знанията на езика, а по други причини) ...
Представи си, че си подготвил кандиатурата си перфектно. Точките ти излизат, за да получиш виза и единственото нещо, което не е доказано от формален документ, е самооценката ти за владеене на втори език. Как ще реагираш, ако си чиновник, който няма право да дава мнение за твоя лична самооценка. Нали, ако те отхвърли, ще трябва да обяснява причините, а не може да каже - слабо владеене на език, при положение, че независимото доказателство не е включено като поле във формата(?!) и липсва (не е приложено) в документите. Т.е. той не знае, какво ти е нивото на езика и трябва да използва лична среща, за да даде или да отнеме точки, за да реши казусът.

Избягвам да давам "акъл" на хората и да взимам решение вместо тях. Разсъждавам на глас и разказвам лични спомени.

Специално в този случай (ако си пофантазираме, че кандидатурата се разглежда от мнителен Български чиновник), да си завършил английска гимназия и да се явяваш на допълнителен изпит, за да доказваш ниво на владеене на език, след 4-5 години учене, може да те постави в неизгодна позиция, че си неуверен в знанията си като личност.
Само дипломата от това училише и една "хвърчаща" бележка (на английски - без да е нотариално заверена) подписана от директорът, че хорариумът по английски е бил еди-какъв си и, че два или три предмета се учат изключително на английски, е повече от достатъчен, за мен, като доказателство за формално владеене на езика (ако изобщо им се напъва да вършат и тези излишни движения).
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

ZanzibarHero написа:
Koko написа: ... Уж в една и съща страница четеме ама нещо се разминава информацията, ето какво пише по отношеине доказването знанията на езика, като един от 6-те критерии по които те оценяват - някъде да виждаш че езика се доказва с интервю? (Вярно е че при определени условия могат да те викнат на интревю, но не за да си доказваш знанията на езика, а по други причини) ...
Представи си, че си подготвил кандиатурата си перфектно. Точките ти излизат, за да получиш виза и единственото нещо, което не е доказано от формален документ, е самооценката ти за владеене на втори език. Как ще реагираш, ако си чиновник, който няма право да дава мнение за твоя лична самооценка. Нали, ако те отхвърли, ще трябва да обяснява причините, а не може да каже - слабо владеене на език, при положение, че независимото доказателство не е включено като поле във формата(?!) и липсва (не е приложено) в документите. Т.е. той не знае, какво ти е нивото на езика и трябва да използва лична среща, за да даде или да отнеме точки, за да реши казусът.

Избягвам да давам "акъл" на хората и да взимам решение вместо тях. Разсъждавам на глас и разказвам лични спомени.

Специално в този случай (ако си пофантазираме, че кандидатурата се разглежда от мнителен Български чиновник), да си завършил английска гимназия и да се явяваш на допълнителен изпит, за да доказваш ниво на владеене на език, след 4-5 години учене, може да те постави в неизгодна позиция, че си неуверен в знанията си като личност.
Само дипломата от това училише и една "хвърчаща" бележка (на английски - без да е нотариално заверена) подписана от директорът, че хорариумът по английски е бил еди-какъв си и, че два или три предмета се учат изключително на английски, е повече от достатъчен, за мен, като доказателство за формално владеене на езика (ако изобщо им се напъва да вършат и тези излишни движения).
Явно не ти се чете какво пише в официалния сайт, а предпочиташ да фантазираш.

Според мен това което би се случило е следното - без представен документ (най-добре за издържан ИЕЛЦ) какъвто искат канадските имиграционни за владеене на английски точки за владеене на език просто не дават и отрязват кандидата без повече обяснения. В случая чиновника ще има достатъчно основания да го направи - кандидата не е успял да докаже знанието на езика по ясно указания от тях начин.

За да е перфектно подготвена кандидатурата е по-добре да има приложено приемливо за канадските чиновници доказателство за езика, отколкото фантазиране на тема хвърчащи бележки и интервюта.

Много те моля, бъди така добър и посочи къде в офицалиня сайт е казано че за доказване на езика има интервю?
Както вече отбелязах - на интервю могат да те извикат по друга причина, например ако преценят че кандидата представлява опасност за сигурността на Канада - например ако е работил за армията или полицията, но целта на такова интервю не е за доказване знанията на езика. Надявам се че правиш разлика.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

ZanzibarHero, разбирам че искаш да помогнеш на хората но не давай съвети от рода на : на мен така ми се струва по-логично и тн. Федералната процедура е доста сложна свързана с време и всичко трябва да е обмислено добре иначе години ще ти отнеме да получиш даже отказ. Да не говорим, че нещата се променят това че преди време е било едно сега правилата са други.

Хората са си го написали в сайта от ясно по-ясно, моят съвет към всички е четете и се придържайте буква по буква и това, че щяло да се стори подозрително на български чиновник еди какво си няма нищо общо по темата :)
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Koko написа: ... Според мен това което би се случило е следното - без представен документ (най-добре за издържан ИЕЛЦ) какъвто искат канадските имиграционни за владеене на английски точки за владеене на език просто не дават и отрязват кандидата без повече обяснения. В случая чиновника ще има достатъчно основания да го направи - кандидата не е успял да докаже знанието на езика по ясно указания от тях начин.

За да е перфектно подготвена кандидатурата е по-добре да има приложено приемливо за канадските чиновници доказателство за езика, отколкото фантазиране на тема хвърчащи бележки и интервюта.

Много те моля, бъди така добър и посочи къде в офицалиня сайт е казано че за доказване на езика има интервю?
Както вече отбелязах - на интервю могат да те извикат по друга причина, например ако преценят че кандидата представлява опасност за сигурността на Канада - например ако е работил за армията или полицията, но целта на такова интервю не е за доказване знанията на езика. Надявам се че правиш разлика.
Ти май обичаш да фантазираш повече от мен.

Личен опит. Отидох на интервю игнорирайки искането за тест (това не е включено във формуляра, ако бе задължително, щеше да има поле колко имате на теста, а не колко мислите, че знаете езика и хиляди намеци извън формуляра - това, за мен, извинявай, не е "ясно указан начин", ако трябва да те цитирам). Имах курс 45 дни английски език и няколко години ползване в работата, без да представя доказателство за това. Точките ги бях събрал, но самата схема е така подбрана, че винаги да има място за последно мнение от Имиграционният офицер и аз имах удоволствието да се срещна с него. Никой не може да ти откаже, при положение, че по данните декларирани във формулярът ти събираш необходимите точки и смяташ ЛИЧНО това за достатъчно.

Когато пристигнах в Канада се срещнах с хора, които бяха инвестирали в теста и директно бяха преминали към следваща стъпка (без интервю). Срещнах и такива с преминат тест и покана за интервю. Срещнах и бивши военни (какво в Канада разбират под опасност за сигурността не мисля, че е уместно да коментирам тук, но със сигурност не е някой, който е бил военен или полицай, още повече от Европейска страна, член на НАТО). На самото интервю гледат всичко, включително как се държиш, как си облечен, как разбираш езика и как отговаряш на въпросите. Чиновникът е добре подготвен и познава документите.
Явяването на интервю е англо-саксонска култура, но Квебек със своята процедура ги бие, защото по т.нар. "Федерална процедура" сега вече можеш да прескочиш този етап, но по Процедурата за Квебек за България, мисля че не е възможно.

Знаеш, че има много организации, които, по някакъв начин сертифицират владеенето на английски език. На сайта на Министерството има само ЕДНА за този език. Това значи, за мен, че те имат договор с тази организация (иначе можеха да напишат поне още 2-3 за парлама).

Това, че имаш положен тест по Английски език не значи, че владееш или не владееш този език, а само че някаква организация е приложила формални правила и те е оценила някакси.

Официален, не е сайта на Министерството, който винаги може да бъде променен, а самият формуляр, който носи твоят подпис и, фактът, че в този формуляр няма такова животно като: "Колко точки имате на IELTS теста?", показва, че резултатите от този тест могат (да или да не) подкрепят, но не и да решат, каквото и да е от твоята кандидатура.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

ZanzibarHero написа:
Koko написа: ... Според мен това което би се случило е следното - без представен документ (най-добре за издържан ИЕЛЦ) какъвто искат канадските имиграционни за владеене на английски точки за владеене на език просто не дават и отрязват кандидата без повече обяснения. В случая чиновника ще има достатъчно основания да го направи - кандидата не е успял да докаже знанието на езика по ясно указания от тях начин.

За да е перфектно подготвена кандидатурата е по-добре да има приложено приемливо за канадските чиновници доказателство за езика, отколкото фантазиране на тема хвърчащи бележки и интервюта.

Много те моля, бъди така добър и посочи къде в офицалиня сайт е казано че за доказване на езика има интервю?
Както вече отбелязах - на интервю могат да те извикат по друга причина, например ако преценят че кандидата представлява опасност за сигурността на Канада - например ако е работил за армията или полицията, но целта на такова интервю не е за доказване знанията на езика. Надявам се че правиш разлика.
Ти май обичаш да фантазираш повече от мен.

Личен опит. Отидох на интервю игнорирайки искането за тест (това не е включено във формуляра, ако бе задължително, щеше да има поле колко имате на теста, а не колко мислите, че знаете езика и хиляди намеци извън формуляра - това, за мен, извинявай, не е "ясно указан начин", ако трябва да те цитирам). Имах курс 45 дни английски език и няколко години ползване в работата, без да представя доказателство за това. Точките ги бях събрал, но самата схема е така подбрана, че винаги да има място за последно мнение от Имиграционният офицер и аз имах удоволствието да се срещна с него. Никой не може да ти откаже, при положение, че по данните декларирани във формулярът ти събираш необходимите точки и смяташ ЛИЧНО това за достатъчно.

Когато пристигнах в Канада се срещнах с хора, които бяха инвестирали в теста и директно бяха преминали към следваща стъпка (без интервю). Срещнах и такива с преминат тест и покана за интервю. Срещнах и бивши военни (какво в Канада разбират под опасност за сигурността не мисля, че е уместно да коментирам тук, но със сигурност не е някой, който е бил военен или полицай, още повече от Европейска страна, член на НАТО). На самото интервю гледат всичко, включително как се държиш, как си облечен, как разбираш езика и как отговаряш на въпросите. Чиновникът е добре подготвен и познава документите.
Явяването на интервю е англо-саксонска култура, но Квебек със своята процедура ги бие, защото по т.нар. "Федерална процедура" сега вече можеш да прескочиш този етап, но по Процедурата за Квебек за България, мисля че не е възможно.

Знаеш, че има много организации, които, по някакъв начин сертифицират владеенето на английски език. На сайта на Министерството има само ЕДНА за този език. Това значи, за мен, че те имат договор с тази организация (иначе можеха да напишат поне още 2-3 за парлама).

Това, че имаш положен тест по Английски език не значи, че владееш или не владееш този език, а само че някаква организация е приложила формални правила и те е оценила някакси.

Официален, не е сайта на Министерството, който винаги може да бъде променен, а самият формуляр, който носи твоят подпис и, фактът, че в този формуляр няма такова животно като: "Колко точки имате на IELTS теста?", показва, че резултатите от този тест могат (да или да не) подкрепят, но не и да решат, каквото и да е от твоята кандидатура.
Един уточняващ въпрос - по кое време си подавал документите и от кога точно е личния ти опит? Да не се окаже че си минал по правилата на старата процедура, които вече не са валидни.

Все пак не беше лошо вместо една страница с волни интерпретации да беше отговорил на конкретния въпрос - къде в официалния сайт пише че знанието на езика се оценява чрез интервю?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Той си го е написал, Коко. Ето, цитирам:
...За чакането питай мен... около 4 години. Първите документи, докато работеше посолството в Белград. После нови документи в Букурещ и т.н.
Значи нашият човек кара по спомени от преди войната в Югославия. От тогава насам не признава нито законодателства, нито официални публикации...нищо. Само своите абсурдни интерпретации.

Че какво по-точно и по-валидно би могло да има от казаното в самия закон за имиграцията и правилника за неговото прилагане - Règlement sur l’immigration et la protection des réfugiés
Compétence en français et en anglais (20 points)

79. (1) Le travailleur qualifié indique dans sa demande de visa de résident permanent la langue — français ou anglais — qui doit être considérée comme sa première langue officielle au Canada et celle qui doit être considérée comme sa deuxième langue officielle au Canada et :

a) soit fait évaluer ses compétences dans ces langues par une institution ou organisation désignée aux termes du paragraphe (3);

b) soit fournit une autre preuve écrite de sa compétence dans ces langues.
Два са начините да докажеш компетенциите си - оценка от оторизирана организация или други писмени доказателства. Имиграционният чиновник само може да приеме или не даденото писмено доказателство като валидно, но не и да оценява нивата на владеене в личен разговор, интервю, изпит или каквото и да е.

А във формуляра на молбата нивото само се декларира, както и всички останали дани, които след това трябва да бъдат доказани със съответните документи. Самият формуляр на молбата не е никакво доказателство за което и да е от сведенията, съдържащи се в него.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Заключено