IELTS или ????? (2)

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Linko написа:Той си го е написал, Коко. Ето, цитирам:
...За чакането питай мен... около 4 години. Първите документи, докато работеше посолството в Белград. После нови документи в Букурещ и т.н.
Значи нашият човек кара по спомени от преди войната в Югославия. От тогава насам не признава нито законодателства, нито официални публикации...нищо. Само своите абсурдни интерпретации.

Че какво по-точно и по-валидно би могло да има от казаното в самия закон за имиграцията и правилника за неговото прилагане - Règlement sur l’immigration et la protection des réfugiés
Compétence en français et en anglais (20 points)

79. (1) Le travailleur qualifié indique dans sa demande de visa de résident permanent la langue — français ou anglais — qui doit être considérée comme sa première langue officielle au Canada et celle qui doit être considérée comme sa deuxième langue officielle au Canada et :

a) soit fait évaluer ses compétences dans ces langues par une institution ou organisation désignée aux termes du paragraphe (3);

b) soit fournit une autre preuve écrite de sa compétence dans ces langues.
Два са начините да докажеш компетенциите си - оценка от оторизирана организация или други писмени доказателства. Имиграционният чиновник само може да приеме или не даденото писмено доказателство като валидно, но не и да оценява нивата на владеене в личен разговор, интервю, изпит или каквото и да е.

А във формуляра на молбата нивото само се декларира, както и всички останали дани, които след това трябва да бъдат доказани със съответните документи. Самият формуляр на молбата не е никакво доказателство за което и да е от сведенията, съдържащи се в него.
Това, което цитираш, Линко, само доказва моят опит. Официален формуляр съм подавал два пъти. Първият път (след чакане да евакуират посолството в Белград) изпратени към Букурещ през 2000 г., а след две години ми поискаха да пратя нови формуляри. Последните не се различваха от сегашните. Нови такси не съм плащал. Наистина сайтът им тогава бе доста беден и искането за IELTS май не бе интегрирано в него, а бе на някаква "хвърчаща" диплянка (написана с много лош шрифт, най-вероятно печатана в Букурещ), нямам спомен дали я получих заедно с поканата за интервю (през Декември 2003) или преди това. Никой не ме е заплашвал, че ако не представя доказателство в указан срок, ще бъда изхвърлен от процедурата без изслушване, въпреки, че някои глаголи можеха да бъдат тълкувани по този начин.
Linko написа:... Два са начините да докажеш компетенциите си - оценка от оторизирана организация или други писмени доказателства. ...
Аз просто предложих да използват втория начин. Не виждам някакво противоречие с теб по този въпрос.
Linko написа: ...Самият формуляр на молбата не е никакво доказателство за което и да е от сведенията, съдържащи се в него.
Не обърквай хората, този формуляр и придружаващите го документи имат еднаква сила. Виж секция
Declaration в http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/f ... 008_1e.pdf

Да се върнем на конкретният случай на Emo & Krasi. При положение, че имат английска гимназия и явно се опитват да преценят всички ЗА и ПРОТИВ инвестиране на време и пари в още един документ, имат право да получат, колкото се може повече мнения, за да вземат лично решение, как да постъпят в този случай.

За всички, които много бързат да емигрират, трябва да знаят, че най-бързият начин е да се емигрира нелегално. Това е един и от най-успешените. Единственото правило е: да си осигуриш адвокат на входният пункт, който да ти каже, какво да декларираш пред Имигрантският офицер, за да ти се впише в документите за временно пребиваване и да получиш датата, на която ще се гледа делото ти. Аз, както се вижда не съм от най-бързите.

Много Канадци смятат, че тази програма, която дискутираме тук си е отживяла времето и трябва да бъде модернизирана или закрита. Това е разбираемо, защото умели работници по тази програма заплашват работните места на много родени тук и натиска цената на труда надолу, а няма политическа сила, която да е против. Това озлобява много хора, но това е тема за друг разговор. За повече информация:

Who gets in : what's wrong with Canada's immigration program, and how to fix it

by Stoffman, Daniel

Toronto : Macfarlane Walter & Ross, 2002.
ISBN: 1551990954 :
Description: ix, 205 p. ; 24 cm.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

ZanzibarHero написа:Не обърквай хората, този формуляр и придружаващите го документи имат еднаква сила. Виж секция
Declaration в http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/f ... 008_1e.pdf
Не знам кой документ с каква сила е и за какво се използва тази сила, но отново виждам, че не правиш разлика между декларативно представяне на определени факти (молбата) и тяхното доказване с писмени доказателства (придружаващите молбата документи). То иначе е ясно, че едното без другото не върви. А ти говореше за някаква доказателствена сила на молбата сама за себе си, което абсурдно.

Колкото за останалото, другите са го потвърдили много ясно и разбрано, това за което говорех. Че чиновникът е този който единствено определя какво доказателство (писмено) да приеме за миродавно, ръководейки се от буквата на закона. И понастоящем практиката е да се приема за безспорно доказателство за владеенето на английски език от български граждани оценката от Британския съвет на теста IELTS. В съответствие с чл. 79, буква а) от Правилника за имиграция. Точка. След като буквата на закона е спазена, ти нямаш право на никакви претенци. Примерно затова, че не признават някакво друго писмено доказателство, което според теб отговаря на буква б) от същия закон.
Всичко останало са спомени на ветерани, приказки с неочакван край пред семейното огнище и каквото още там се сетиш. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Прочетох дискусията отново. От изказаните мнения е очевидно, че НАЙ-ЛОШАТА за вас стратегия е да НЕ се явите на IELTS и ДА изпратите доказателство за владеене на английски език. Много вероятно е, да не приемат доказателството (английска гимназия примерно) и да намалят точките.

Останалите две стратегии са с по-добри шансове:

1-та: Явявате се на теста. Рискът е, да получите ниски точки, както времето и парите, които ще изразходите. Добрата част е, че си "фрешвате" езика, който така или иначе ще ви трябва, и влизате в общият случай за региона (вероятно 90% от кандидатурите са с тест, иначе няма как да ускорят процедурата до нивата в момента). Пък и дори да не изкарате много точки, ако имате резерв по другите позиции може да минете. Ако получите отказ, няма никакъв начин да обжалвате. Всичко ще бъде подкрепено с документи предоставени от вас.

2-та: Не полагате тест. Не изпращате никакви доказателства за ниво на владеене на английски език, освен указаното от вас ниво във формулярът. Ако всичко е наред с другите позиции, най-вероятно ще ви извикат на интервю. Това със сигурност ще забави апликацията с месеци. Не знам как гледате на директна среща с Имиграционният офицер. Някои хора се притесняват и не се проявяват в най-добрата си светлина. Иначе, със сигурност, изискванията за нивото на английски при интервю са по-ниски, отколкото за IELTS теста (чиновникът не е специалист-филолог, а се интересува повече от разбиране, отговори, външен вид, поведение и т.н.). Ясно е, че ако поискате преводач, нещата стават неудържими ...

Излишно е да обяснявам, че за моят случай явяването на тест бе по-рисковано, отколкото явяването на интервю.
Заключено