Признаване на стажа

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

perah,
Да, имам лиценз (вече се нарича "удостоверение за регистрация", след като през 2003 година промениха лицензионния режим) за упражняване на частна практика по специалността, която е от NOC и то от групите, които се изискват.


Linko,
Може и да не съм прав, но не ми е много ясно и се опитвам да си обясня, как Кандските власти биха интерпретирали моя случай.
Какъв, аджеба, стаж трябва да доказвам в случая - по специалността или какъвто и да е (вкл. и управленски)? :roll:


Благодаря! :D
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Доуточни се най-накрая кои точно "канадски власти" имаш предвид т.е. пред кого и какво ще трябва (искаш) да доказваш?
Ако става дума за доказване на стаж по професия от списъка с търсените области на образование пред имиграционните служби е едно, ако е за приравняване на диплома при кандидатстване в ордер е друго и т.н.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

"Ако става дума за доказване на стаж по професия от списъка с търсените области на образование пред имиграционните служби е едно"

Да, за това става дума. :lol:


Мислех, че е станало ясно вече... :shock:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Какво си си мислел няма значение, прегледай си още един път постингите и ще видиш, че говориш единствено за признаване на определен трудов стаж от българските власти (въпроса към местното подразделение на НОИ, въпроса за гражданските договори), а процедурата никъде не се споменава.
И ясен отговор ти дадоха съфорумниците с уточнението" "ако става въпрос за процедурата", но ти не го приемаш.
Сещаме се, че може би всичко е свързано с нея единствено по мястото на публикуване на въпросите.
Още един път ти казваме, че за процедурата е достатъчно актуалното състояние на фирмата и твоите лични обяснения т.е. описание на функционалните ти задължения и спецификата на работата. Гражданските договори също са достатъчно основание за доказване на трудов стаж по процедурата. Нали в тях са вписани и естеството на изпълнените работи и срока за изпълнението им.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

Бе, приемам всичко аз!
Даже, и по една бира вечер приемам. :lol:


Благодаря за този отговор, Linko!
rover green
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 3:57 am

Re: Признаване на стажа

Мнение от rover green »

Здр. знам че доста хора са запознати по случая та искам само да избистря нещата за трудовия стаж, тр. книжки и договори трябват за доказване на стаж или едно от двете, и трудодова характеристика прикрипена към тях.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Признаване на стажа

Мнение от kill_u »

Трябва ти писмо от работодателя/лите, че имаш такъв и такъв стаж. Трудовата книжка не знам да я искат.
rover green
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 3:57 am

Re: Признаване на стажа

Мнение от rover green »

kill_u написа:Трябва ти писмо от работодателя/лите, че имаш такъв и такъв стаж. Трудовата книжка не знам да я искат.
А какво, представлява това писмо???? Някой има ли примерно да кажа какво ми трябва, че в нашия всичко тр. да се пояснява.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re:

Мнение от ivalin »

ZanzibarHero написа:...За малко щях да стигна до В.Търново (централният държавен архив), където се съхраняват документите на фалиралите компании, но разходът на време бе прекалено голям в сравнение със стажа, който имах в тази компания и само отбелязах, че компанията е фалирала.
С голямо закъсненеи се включвам в темата и то точно по конкретен въпрос, но смятам, че все пак ще съм полезен на други макар и не толкова дезинформирани личности. :wink:
1. ЦДА не се намира във В. Търново, а в София на ул. "Московска" №5.
2. Документите на фалиралите предприятия не се пазят в държавните архиви, а в НОИ по населени места. В случая обаче не са необходими всички документи, а само ведомостите за заплати, които са със срок на съхранение 50 г. От тях се правят извлеченията за трудовия стаж.
3. Не се съхраняват документите на всички "фалирали компании", а само на тези с държавно участие (и това е съвсем условно) и случайно, ако има доброволно предали документите си на съхранение. :!:
П.П. Само за информация ще спомена, че във В.Търново се намира ЦВА (Центарлен военен архив), който е за цялата страна и в него се съхраняват ведомостите за заплати на всички закрити военни поделения. :wink:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Re:

Мнение от ZanzibarHero »

ivalin написа:
ZanzibarHero написа:...За малко щях да стигна до В.Търново (централният държавен архив), където се съхраняват документите на фалиралите компании, но разходът на време бе прекалено голям в сравнение със стажа, който имах в тази компания и само отбелязах, че компанията е фалирала.
С голямо закъсненеи се включвам в темата и то точно по конкретен въпрос, но смятам, че все пак ще съм полезен на други макар и не толкова дезинформирани личности. :wink:
1. ЦДА не се намира във В. Търново, а в София на ул. "Московска" №5.
2. Документите на фалиралите предприятия не се пазят в държавните архиви, а в НОИ по населени места. В случая обаче не са необходими всички документи, а само ведомостите за заплати, които са със срок на съхранение 50 г. От тях се правят извлеченията за трудовия стаж.
3. Не се съхраняват документите на всички "фалирали компании", а само на тези с държавно участие (и това е съвсем условно) и случайно, ако има доброволно предали документите си на съхранение. :!:
П.П. Само за информация ще спомена, че във В.Търново се намира ЦВА (Центарлен военен архив), който е за цялата страна и в него се съхраняват ведомостите за заплати на всички закрити военни поделения. :wink:
Използвам написаното от теб за да се върна в споменеите си :wink:

Информацията, за това че документите ми са във Велико Търново получих от секретарката на това, което някога се наричаше с гордото име "Институт по ...". Тя бе единият от двамата, втория бе директорът, останали на работа в мъчително закриваната ДЪРЖАВНА организация :D :D :D
При тях не се държаха никакви ведомости за заплати, но наистина те (ведомостите) трябва да се пазят 50 години. Знам това, защото видях къде бяха те на последната ми работа - на тавана, подвързани на огромни бали (по години и идентификационен номер на работника), целите осрани от ГЪЛЪБИТЕ. По това време, НОИ едва започваше да структурира някаква база с данни и от време на време (разбирай, почти всеки ден в продължение на седмици) идваше да сравнява фалшифицираните искове за пенсия с ведомостите от този период :D :D :D
На улица "Московска" в София се намират много и известни учреждения :wink: , възможно е да се намира и управлението на Държавните архиви. Като знам мястото, обаче, едва ли има достатъчно физическо пространство за съхранение на обемни документи от всички предприятията на изцяло ДЪРЖАВНАТА ИКОНОМИКА :D :D :D

Това, за мястото на Централния Военен Архив ще го запомня. Просто за информация ...

И още спомени. Когато подготвях документите си, Канада нямаше никаква идея, какви процедури и трудови документи циркулират в България. Т.е. нямаше специално изискване за трудова книжка или каквото и да е друго. То май и сега няма, защото формулярярът, който се попълва и носи подписът ти трябва да обслужва кандидати от цял свят, а съпътсващите документи са в по-свободна форма. Така че, аз се поставих на мястото на преглеждащия стотиците формуляри дневно (много, вероятно, попълнени ръчно), и избрах форма, която изглеждаше най-разумна и от негова гледна точка и от моя ... Това, за поставянето си на мястото на чиновника, го слагам за да дразня Линко :wink: :wink:

Така, като чета форумът, Линко се е постарал да структурира, изясни и осъвременява редовно, как да се оформят и попълват данните за толкова важни за събирането на достатъчно точки показатели ... Малко спомени по темата, обаче, няма да навредят (особено на мен) :) :)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Признаване на стажа

Мнение от kill_u »

rover green написа:
kill_u написа:Трябва ти писмо от работодателя/лите, че имаш такъв и такъв стаж. Трудовата книжка не знам да я искат.
А какво, представлява това писмо???? Някой има ли примерно да кажа какво ми трябва, че в нашия всичко тр. да се пояснява.
Ти къде живеш? Не беше ли в Щатите? Или се бъркам?
Такова писмо е просто Reference letter. Взимаш по едно от всички при, които си работил. С тез писма доказваш стаж. И естественно функциите които си изпълнявал по трябва да съвпада с някоя от 38 - те професии, за повече от една година.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Re:

Мнение от ivalin »

...На улица "Московска" в София се намират много и известни учреждения :wink: , възможно е да се намира и управлението на Държавните архиви. Като знам мястото, обаче, едва ли има достатъчно физическо пространство за съхранение на обемни документи от всички предприятията на изцяло ДЪРЖАВНАТА ИКОНОМИКА...
Само за информация ще доуточня, че на ул. "Московска" №5 се намира не само ГУА (Главно управление на архивите), но и ЦДА (Централен държавен архив), както и ДА (Държавен архив) за София град и София област. Там естествено не се съхранява информация за "изцяло ДЪРЖАВНАТА ИКОНОМИКА", а на съвсем друго място в т.нар. архивохранилища и за това се ползва със заявка най-малко 3 дни преди ползването на документите и както споменах вече само за София град и София област. За останалата информация има създадени областни дерекции на архивите във всички бивши окръжни градове. :wink: Но по закон ведомостите за заплати трябва да са предадени в подразделенията на НОИ и там да се извършват справки за трудовия стаж в ликвидирани и фалирали преприятия и учреждения. До колко това обаче е така, това е съвсем друг въпрос. Да не забравяме, че се намираме все пак в Бълхария - в държавата на абсурдите. :x
Именно тази информация спокойно може да бъде използвана за доказване на трудов стаж пред емиграционния офицер. Е, съпроводена с нотариална заверка и превод от заклет преводач. :wink:
Последно промяна от ivalin на Нед Юли 19, 2009 3:08 am, променено общо 1 път.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Признаване на стажа

Мнение от valioiko »

rover green написа:А какво, представлява това писмо???? Някой има ли примерно да кажа какво ми трябва, че в нашия всичко тр. да се пояснява.
- период в който си работил за съответния работодател
- Работно време (по колко часа седмично)
- изпълнявана длъжност
- задължения и отговорности на работното място
- трудово възнаграждение
- някоя хубава думе за самия тебе :D

Желая ти успех!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Признаване на стажа

Мнение от hadministratora »

kill_u написа:Трябва ти писмо от работодателя/лите, че имаш такъв и такъв стаж. Трудовата книжка не знам да я искат.
На мен ми я искаха. Мисля че беше писано "workbook or contracts" - демек копие от тр. книжка или от договорите. И понеже ми беше по-лесно пратих тр. книжка. "Нещо" от работодателя беше единствено служебна бележка че работя от еди-колко-си време и не съм в период на предизвестие (т.нар. proof of present employment). И естествено длъжностни характеристики от всички места, на които съм работил.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Признаване на стажа

Мнение от kill_u »

hadministratora написа: Мисля че беше писано "workbook or contracts" - демек копие от тр. книжка или от договорите.
Да но това изрично ти го поискаха с писмо нали?
Публикувай отговор