Кодове на професии

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
ani_st
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 8:25 am
Местоположение: Haskovo
Обратна връзка:

Кодове на професии

Мнение от ani_st »

Моля ви за помощ!
Имам следния проблем. Попълвам си документите и трябва да въведа кода на професията ми, но напълно се обърках. Завършила съм бакалавър - Международни икономически отношения, а магистратурите са ми различни - Финансов Мениджмънт и Банков Мениджмънт. Според вас коя ми е професията? :)
Някоя от магистратурите ли трябва да посоча като такава или бакалавъра? А ако е бакалавъра не мога да я открия? Какво ще ме посъветвате?
Благодаря ви предварително!
irvi
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:07 pm

Мнение от irvi »

Здравей, ето тук са кодовете http://www.cic.gc.ca/english/work/noc.asp, това са кодове на професиите, това което работиш в момента и каквото си работила ваобще,а това какво си заваршила е отделен вапрос.
http://www23.hrdc-drhc.gc.ca/2001/e/groups/index.shtml - разгледай тук има подробни описания на професиите, мозе да ти помогне да определиш по точно твоя код.
ani_st
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 8:25 am
Местоположение: Haskovo
Обратна връзка:

Мнение от ani_st »

Мерси много, само че аз много добре знам къде да търся и това сам го прегледала 100 пъти, само че не ми е ясно дали трябва да пиша кода на това, което работя в момента или по принцип каква ми е професията (т.е.какво съм завършила). Ами ако не работя в момента???
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

ani_st написа:Мерси много, само че аз много добре знам къде да търся и това сам го прегледала 100 пъти, само че не ми е ясно дали трябва да пиша кода на това, което работя в момента или по принцип каква ми е професията (т.е.какво съм завършила). Ами ако не работя в момента???
... моето мнение е:

Какво си завършила не е професия, а потенциал, познания да работиш някаква професия. Наричам го формално образование (за да го обособя в отделна категория).

Това, което работиш е твоята професия, която в общият случай е, категория много по-богата от това, ковто може да ти даде формалното образование. Т.е. свързана е с умения, които се учат от практиката, често са неписани бизнес процесури и т.н, които не винаги са заложени в учебните програми.

Между двете няма някаква твърда връзка и винаги можеш да работиш нещо, без да имаш формално образование за това. Понякога, някои организации - основно държавни - изискават задължително да притежаваш и някакво определено формално образование.

Тъй, както не знам за какво ти е нужна тази професия, ще бъда по-абстрактен.

Аз лично следвах правилото (ако става въпрос за попълване на формуляр). За формалното образование, това което дава най-много точки (естествено). За професията (т.е. работата, която вършиш) - код, който дава също най-много точки и, едновременно с това, която те поставя в най-изгодна светлина от гледна точка на целта ти (т.е. да изразиш себе си, ако някой те пита, да имаш какво да кажеш, да го кажеш убедително).
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Напълно съм съгласна със ZanzibarHero.
Хората разбират под професия работа която си работила в продължение на минимум една година и която работа /професия/ е класифицирана със номер в регисърът им и в същото време е от това професионално ниво което ти дава право да кандидатстваш по федералната процедура.
А това дали ще получиш точки за образование зависи не дали имаш Магистърска степен а от броя на годините които въобще имаш като образование за да си придобила тази степен.
ani_st
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 8:25 am
Местоположение: Haskovo
Обратна връзка:

Мнение от ani_st »

Тук въобще не става въпрос за точки!!! Просто не бях наясно какво точно се изисква под "професия". Сега вече разбрах. Но аз така или иначе нямам професия. От 2 години стаж не сам била за повече от 6 месеца на една определена длъжност. Т.е. аз съм била на практика, но по документи не и едва ли ще мога да го докажа. По тази логика мога да пиша каквото си поискам.
И много ясно, че става въпрос И за магистър.......Дават ти точки не само за броя на годините, които си учил, но и за придобитата квалификационна степен, естествено.
Благодаря ви много за помощта!
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

ani_st доколкото разбирам ще кандидатсваш по федералната процедура след като постинга ти е тук.
За да ти признаят магистратурата трябва:
1."You have a master’s degree or PhD and at least 17 years of full-time or full-time equivalent study."
2. А що се отнася до трудовия стаж, наистина в твоя случай нямаш такъв.

Изчислявала ли си си точките? Колко събираш? Интересно ми е защото аз съм на ръба, според едни обстоятелства минавам,
а ако имиграционният не ги вземе в предвид не минавам границата.
Публикувай отговор