IELTS или ?????

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Emo & Krasi
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 8:51 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Emo & Krasi »

Наистина, много ще ни е полезно, ако някой има идея как се приравняват точките от IELTS с точките от таблицата, че и ние сме на косъм от заветните 67
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

ЗДР

Мнение от panev6 »

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/EG7.pdf - влизате тука, формата е ПДФ, може да си го изтеглите ако искате. Разгледайте го , има няколко таблички, в които е обяснено всичко! Успехи!!
Emo & Krasi
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 8:51 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Emo & Krasi »

Мерси :D Ще го прочетем внимателно, а ако имаме въпроси ще питаме :D
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Мнение от panev6 »

Няма проблем! Успехи и Весели празници! :wink:
Emo & Krasi
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 8:51 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Emo & Krasi »

Ох да, май по-добре да си пишем повечко точки, ама после как ще ги изкарваме, не е ясно, въпреки, че сме с английски гимназии и двамата. А ако беше интервю щеше да ни е по-лесно като че ли, но явно ще трябва да се явяваме няколко пъти на теста, пък дано изкараме повече точки.
На нас ни казаха между другото, че ако работим неща, които не са ни по специалността, която сме завършили, няма да ни признаят стажа, то май не е за тази тема въпроса, ама все пак да питаме дали има такова нещо...
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Emo & Krasi написа: ... На нас ни казаха между другото, че ако работим неща, които не са ни по специалността, която сме завършили, няма да ни признаят стажа ...
Кой ви каза това? Кой няма да ви признае стажа?

Във формулярите за кандидатстване не си спомням да е маркирана някаква връзка между формално образование и работна позиция.

По-важно е да нямаш "дупки" в стажа, а ако имаш, да ги "запълниш" убедително. Както и да подкрепиш всичко с формални документи.

Не се поставяй на мястото на държавен чиновник, защото мислиш като Българин. Т.е. винаги смяташ, че някой иска да те прецака за удоволствие или просто така - от спортен интерес, което не е характерно за тукашните чиновници. Те нямат право да дават каквито и да са лични оценки или мнения, само сравняват това, което ти си им претоставил(а) и толкова - няма мисъл, няма чувство - само чиновническа работа 8 часа на ден.
Emo & Krasi
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 8:51 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Emo & Krasi »

ZanzibarHero, направо ни стопли душата с този постинг, защото много ни бяха наплашили и то хора, които вече са одобрени, но за френската част, а това си значеше 20 точки по-малко. Много ти благодарим за което :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Emo & Krasi написа: На нас ни казаха между другото, че ако работим неща, които не са ни по специалността, която сме завършили, няма да ни признаят стажа, то май не е за тази тема въпроса, ама все пак да питаме дали има такова нещо...
По този въпрос е най-добре да прочетете следните указания:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... rience.asp

Skilled workers and professionals: Who can apply—Selection factorsWork Experience (Maximum 21 points)
You will earn points for the number of years you have spent in full-time, paid work.

Minimum Work Experience Requirements

You must meet the following minimum work experience requirements to be eligible to apply as a skilled worker:

You must have at least one continuous year of full-time, paid work experience or the equivalent in part-time continuous employment.
Your work experience must be in the category of Skill Type 0, or Skill Level A or B on the Canadian National Occupational Classification (NOC). See below for instructions on determining the NOC category for your work experience.
You must have had this experience within the last 10 years.
National Occupational Classification

The NOC is a classification system for jobs in the Canadian economy. It describes duties, skills, talents and work settings for occupations in Canada.

Determining Your NOC Category

To determine how many points you can earn for your work experience, go to the Descriptions of Occupations page on the NOC website. You will find a link to the NOC site in the Related Links section at the bottom of this page. Follow the instructions to find the NOC category that matches your work experience.

If the initial description and list of main duties match what you did at your last job(s), you can use this experience to earn points under the selection factors when you apply as a skilled worker.

If the description does not match your work experience, then you might not have the experience you need to apply as a skilled worker. Look through the NOC list to see if another occupation matches your experience. Check all the jobs you had in the past 10 years to see if you have at least one continuous year of work experience in a job that will qualify you as a skilled worker.

You do not meet the minimum requirements if:

none of your work experience is on the NOC list or
your experience did not occur in the 10 years before you applied.
If you do not meet the minimum work experience requirements, your application as a skilled worker will be refused.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Koko e прав.

И аз изпратих първоначално доказателства за владеене на двата езика и при положение, че съм работила извън БГ с английски и имам диплома от универститет с приемен език френски хората ми писаха че ако до 3 месеца не представя тест и на двата езика ще ме лишат от точки за тях.Е явих се, и след 1 месец ни изпратиха медицинските без да се явяваме на интервю.

Теста за език е по-лесен отколкото изглежда. Освен това ако се явите и не Ви достигат точки пак могат да Ви извикат на интервю и ако се представите добре имате по-добри шансове ако ги залъгвате с доказателства без тест тогава ведната могат да Ви загубят времето с години и пак да не одобрят.

Успех Ви желая!
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Emo & Krasi, вие си преценете кой е по-удачният вариант за вас. Или пращате хорариуми и разни такива и стискате палци да ги зачетат за нивото, което ви трябва, или се явявате на изпита. Официалния сайт го знаете, английски четете.. Процедурата по имиграция си е ваша, решенията относно нея също.
Весело посрещане на новата година и успех :beer:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

ZanzibarHero написа: Да се върнем на конкретният случай на Emo & Krasi. При положение, че имат английска гимназия и явно се опитват да преценят всички ЗА и ПРОТИВ инвестиране на време и пари в още един документ, имат право да получат, колкото се може повече мнения, за да вземат лично решение, как да постъпят в този случай.
И аз съм с Английска Гимназия и го декларирах във формуляра, и им изпратих диплома и бележка от гимназията, разяснявайки им какво точно е английска гимназия в случай, че не им е ясно! :wink:

Поискаха ми TOEFL или други признати сертификати, в които има спиикинг раздел. Не даваха пример за другите признати сертификати, та аз вместо да експериментирам и да си губя времето просто се явих на изпита.

Опита ми е точно от преди 1 година.
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Мнение от panev6 »

Доста мнения се събраха по темата - това е добре, но лошото е, че всички са верни. На Emo & Krasi мога да кажа, че точна рамка няма - всяко правило си има изключенията! От месеци се ровим във форума, та докато си подадем документите - изчели сме всичко! Бяхме си подготвили стратегия, като тяхната, да минем с други доказателства за езика, но пропадна. Не знам на кой етап сте от процедурата, но не си правете сметки без кръчмаря!
От постингите във форума разбрахме, че процедурата е доста дълга, трудна, но в действителност май вече е доста либерализирана, сравнена да речем с 2002г. От изпращането на първите ни документи, до получаване на писмо с искани доказателства минаха около 25 дена - ето тогава взе да ни пропада стратегията - нещата се променят!
В първото писмо хората си казват, че знанието на езика се доказва с резултатите от тест, проведен в одобрена организация ИЛИ други писмени доказателства, но ако ние им представим доказателства от ИЕЛТС, процедурата ще се развие доста бързо - така беше написано в първото писмо с баркодовете!
След 25 дена пристигна Имейл, в който ни искаха доказателства за трудов стаж, дипломи и език. В този Имейл ни казват, че ако до 3 месеца не представим доказателствата досието ни отива на кино - И започнахме да тичаме... :cry:
За езика ни казват в този имейл, че единствената одобрена организация от CIC е IELTS за английски и TEF\TCF за френски, дори ни дават адреса на Британския съвет в България. Казват ни също, че на интервю служителя няма да оценява нашите езикови способности!
Но дума не обелват за други писмени доказателства!
Ясно е, че IELTS не е задължителен, но те основно искат това, явно, че за служителя е по-лесно така. В крайна сметка нали IELTS е направен за хора, а не за филолози - е те също са хора! Мисълта ми е, че един новобранец - емигрант трябва да се подсигури отвсякъде, па да става каквото ще - нали сме решили да емигрираме - ние гоним! Разбира се може и да опитате да не давате ИЕЛТС като доказателство, просто в нашите писма са ни написали маса глупости само и само да им предоставим ИЕЛТС ! Това и ще направим!
Много успехи от мен!
А по въпроса дали все още има интервюта - е има ги! Докато преди явно са били задължителни, сега май те викат само , когато нещо не е наред - кофти тръпка! Имаше постинг на Йоана, мисля че на 12.12.07 е на интервю в Букурещ - е оттогава не е писала и не отговаря на лични съобщения!
Emo & Krasi
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 8:51 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Emo & Krasi »

Много благодарим на всички, които ни обясниха как е било при тях. Мислим да се явим в крайна сметка на теста, май това е най-сигурното, а и най-бързият начин да се движат нещата. Вярно е, че искахме, ако можем да си спестим тези разходи, но като сме тръгнали да емигрираме, май е смешно да се циганим за 600 лева... Не знаем колко е труден теста, но ще гледаме да се подготвим и да вземем някакъв приличен брой точки, пък в крайна сметка е добре, че може пак да се явим, ако се издъним първия път.
Пак благодарности на всички и весело изкарване на нова година утре :)
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Мнение от panev6 »

Защо 600 лв., и двамата ли ще се явявате? Явяването е задължително за водещия кандидатурата и за един човек струва 275лв. Направете си сметка с точките и който разбира най-добре английския смело напред! Свалете си примерни тестове за упражнения от нета за ИЕЛТС! Чао!
Emo & Krasi
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 8:51 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Emo & Krasi »

Ами ние не знам защо все го смятаме като за двама, то май наистина няма значение за втория. При нас тъпото е, че водещия го знае по-зле езика, ама с малко повече учене, предполагам няма да е чак толкова зле. Всъщност наистина не знам дали това ще изиграе някаква роля, ако и двамата сме се явили на теста, но това си е добър начин да се спестят пари, като се яви само водещия, наистина :)
Публикувай отговор