Дата и час: Нед Сеп 15, 2019 12:20 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Окт 21, 2007 11:37 am 

Има ли някой минал федералната процедура от щатите? Сестра ми е там със студенска виза от година и половина .Приятелят и през декември завършва колеж и ще подават за Канада.Имам няколко въпроса:
1. За да се запишат в колежа сестра ми кара тойфел в щатите а за Канада ако съм разбрала правилно искат резултати от ИЕЛТС .Това означава ли че ще трябва да държи нов изпит или ще и признаят тойфела?
2. Това че аз вече имам виза за Канада и смятам да се установя във Ванкувър ще и донесе ли някакви точки ?
3. Дали е вярно е че процедурата от щатите продължава около година , а не както от тук 2,3 че и повече години ?
Ще се радвам ако има някой минал по този път да сподели.

Визи 20.09.
Ванкувър 18.03.2008

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 21, 2007 11:38 pm 
Аватар

polinpo написа:
Има ли някой минал федералната процедура от щатите? Сестра ми е там със студенска виза от година и половина .Приятелят и през декември завършва колеж и ще подават за Канада.Имам няколко въпроса:
1. За да се запишат в колежа сестра ми кара тойфел в щатите а за Канада ако съм разбрала правилно искат резултати от ИЕЛТС .Това означава ли че ще трябва да държи нов изпит или ще и признаят тойфела?
2. Това че аз вече имам виза за Канада и смятам да се установя във Ванкувър ще и донесе ли някакви точки ?
3. Дали е вярно е че процедурата от щатите продължава около година , а не както от тук 2,3 че и повече години ?
Ще се радвам ако има някой минал по този път да сподели.

Моято процедура беше през консулството в Бъфало, но оттогава мина доста време и доста неща се промениха.
1. От хора писали по-рано във форума е ставало дума че ТОЕФЛ също се признава като доказателство, макар че ИЕЛТЦ е за предпочитане.
2. За да признаят 5-те точки за близък роднина в Канада имиграционната виза сама по себе си повсяка вероятност няма да е достатъчна - трябва да имаш перманент резидент статут. На мен ми поискаха (докато течеше процедурата на сестра ми) да им изпратя фото-копия от документи докзаващи статута ми както и това че реално съм в Канада - перманент резидент или ситизен шип карта, както и копие от последната ми данъчна декларация подадена в Канада.
3. Да, по-рано наистина беше така - през САЩ процедурата беше по-кратка отколкото през Европа, доколкото от САЩ кандидатите като че ли са по-малко. Някъде в официалния сайт има информация за това колко време трае обработката на документите през съответното консулство.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 22, 2007 1:28 am 

Благодаря за отговора

Визи 20.09.
Ванкувър 18.03.2008

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: