Дайте съвет...

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

7George

Имам в предвид ON.

Какви други условия ? ...
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

ZanzibarHero написа:OK. Но така си мислиш, че те си мислят така.
Аз нямах време и желение да троша пари и отидох така: без IELTS.

Ако прочетеш какъв английски искат след 3-4 години живот в Канада, когато се заклеваш за да получиш гражданство, ще останеш доста учудена.

Така че карай по-спокойно. Учи се, но не си губи времето и пести пари за по-важни неща ...

Между другото, тук имаш право на 6-месечен безплатен курс по английски език. Това влиза в последната такса ...
Не знам кога си минал процедурата, но нещата сега стоят точно както си ги мисля аз.

Какво значи да остана учудена от това какъв английски искат?

Аз съм доста спокойна, но благодаря за съвета! Времето съм си го губила в Гимназията да уча английски, а пари изкарва и пести мъжът ми! Но пак благодаря за съвета! И по-важните неща за всеки всъщност са различни. За хората тръгнали за Канада владеенето на езика е задължително да е от изключителна важност.

Между другото, тук където съм аз - в Торонто - имаш право на безплатен (или със символично заплащане)
курс по английски доживот, а не само 6 месеца!
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Мнение от panev6 »

Курс по английски доживот - всичко бях чувал, но такова нещо!!!!!! Че и безплатен! Жени, добре че в кандидатурата писахме Торонто!
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

panev6 написа:Курс по английски доживот - всичко бях чувал, но такова нещо!!!!!! Че и безплатен! Жени, добре че в кандидатурата писахме Торонто!
Ние пристигнахме в средата на юли и понеже не планираме да работя първата година реших да се запиша на безплатен курс, за да видя как е и за "някакъв социален живот" :lol:

Много бързо обаче се отказах при все че смених 2-3 курса, за да намеря подходящ. В групите е пълно с арабки и китайки, които ползват безплатната детска забавачка за децата си и вземат безплатни билетчета за градския транспорт независимо, че повечето живеят в района или мъжете им ги возят. Говорят си на изключително развален английски за манджи и деца. Това е общо взето. Повечето от тях са в Канада десетина години и си ги прекарват в курса по английски просто щото докато си отгледат дечицата така им е по-удобно.

Това имам предвид като казвам Доживот :wink:

И другата ми мисъл е, че е доста по-добре човек да си дойде с научен от БГ език, щото тук да учиш езика тепърва е доста времепоглъщащо!
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Мнение от panev6 »

И ние смятаме така! По-добре в БГ да не си губиш времето, а да понаучиш нещо. Така и така в нова държава ще започваш живота си наново, което ти е сигурно, но пък и да не е да се върнеш в ранна ембрионална възраст - хи хи!
Публикувай отговор