От къде да тръгнем, за да стигнем до Канада?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
zoricvet
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 4:09 am
Местоположение: Sofia

От къде да тръгнем, за да стигнем до Канада?

Мнение от zoricvet »

Аз и съпругът ми искаме да емигрираме в Канада? Дайте съвет как да стане това за сравнително кратък срок. Доведената му сестра живее там от 12 години, с какво може да ни е от полза? Дали да не замине първо той, а след това аз и детето? Нищо, относно документи и варианти не ни е ясно. Колко ще ни струва едно такова начинание? В крайна сметка отиваме за пари, а не с пари.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

ТОВА е един от най-преките пътища до Канада.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Research, research and research ....това му е майката....
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Let it go...
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

по процедурата за кебек искат мн ама мн по малко пари да покажеш
изчететете нещата на протала и ако имате конкретни въпроси вярвам че ще ви се отговори
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
kamcho
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 3:36 pm
Местоположение: sofia

Мнение от kamcho »

Форумци, ентусиастите явноне се свършват! Интересувам се има ли приемливи възрастови граници, след които не можеш да се надяваш на успех при кандидатстване за имиграция в Канада? Със съпруга ми не сме тинейджъри, но след успеха на наши приятели за Квебек мислим да опитаме и ние. Те, обаче са с десет години по-млади от нас, а аз си мисля, че възрастта би била голям проблем. Но май проблема ще е в собствената ми неувереност! Или поне аз така си мисля. Аз съм на 38 год., а съпругът ми на 42. До сега той беше инициатора да се замине някъде, а аз се колебаех. Май от много колебания съм закъсняла?
kakata
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Не знам какви са възрастовите граници, но имам приятели които са на 47 и скоро преминаха успешно през процедурата!
Може да се провери на сайта на Имиграция в Канада как точно стоят нещата.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Естествено, не е все едно дали си на 25 или 45. По-нагоре малко по-трудно събираш точките. Поне за федералната е така.

Иначе е по-важно, дали се усещаш способен да работиш тепърва по-яко, както и да учиш (най-малкото езици). Дали ти е писнало в България и ти се живее в Канада, дали искаш да си промениш коренно живота.
Ако мислите за гурбет - направете си много добре сметката, аз не мога да ви дам съвет. Ако искате просто да емигрирате в Канада, и ви кефи всяка минута в Канада, както и всяка глътка тукашен въздух - не му мислете!
8)
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

А някой случайно да е кандидатствал от чужбина за Канада? По специално от Англия? Ако има такъв би ли описал накратко стъпките.
irvi
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:07 pm

Мнение от irvi »

стьпките са подробно описани в www.cic.gc.ca от там можеш да видиш и изискванията за да кандидатстваш от чужбина, по принцип няма значение каде си, щом си бг гражданин винаги можеш да кандидатстваш през букурещ, ако те извикат на интервю, ще е в букурещ; ако искаш да кандидатстваш през лондон трябва да отговаряш на определени условия, за които най-добре да погледнеш горния web site.Успех.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

абе няма какво да увъртам, над 40 няма смисъл да си тровите живота с имиграция. Ще минете процедурата, обаче после ..... да не пишете по форумите. Истината е, че никой не наема стари коне за работа. За бачкаторска работа може, но за повече, йок
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Ivet написа:http://www.cic.gc.ca/
да бе, то в тоя сайт може да се удавиш от информация, или по-скоро да получиш нервно разстройство докато го разучиш из основи :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

kamcho написа:... но след успеха на наши приятели за Квебек мислим да опитаме и ние. ...
"Успех" е недефинируемо понятие. Какво по-точно разбираш, използвайки го.
абе няма какво да увъртам, над 40 няма смисъл да си тровите живота с имиграция. Ще минете процедурата, обаче после ..... да не пишете по форумите. Истината е, че никой не наема стари коне за работа. За бачкаторска работа може, но за повече, йок
Какво обаче мислят Канадците, когато наемат някой, който изглежда по-възрастен. Кой знае.

Според мен правилото, което следват Канадците, е: Ако с човека, който ще ти бъде супервайзор изглеждате добра двойка (т.е. няма да имате конфликти и не се различавате много по-външен вид) - могат да те наемат. Няма значение дали си 70-80 годишен. Важно е как изглеждаш! Няма значение какво образование имаш - те ще те научат.
ronni написа:по процедурата за кебек искат мн ама мн по малко пари да покажеш ...
Парите за влизане не могат да бъдат критерий за кандидатстване. Тези суми не ги показваш на никой, а само ги декларираш. Аз влезнах с по-малко, отколкото декларирах.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

режат още ниво СВ, като ти сметнат кога си учил и пр. става ясно, че не си първа младост. Това за харесването с интервюиращия е пълна глупост. Първото интервю е с НРес. офицера, а не с потенциален шеф, освен ако не е за ниска позиция де. Ама вие си знайте, аз само искам да каже, че не е лесно, както ви изглежда. И да повторя какво беше казал Кольо преди време: Който е дошъл след 98, е отишъл на обран бостан. лол
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

канада?

Мнение от kokoscho »

Щом имате роднина в канадата, един голям проблем вече ви е решен :)
Все пак в началото най-големите проблеми и разходи са именно квартирата, и хилядите малки дреболийки които ние си ги знаеме в бг-то (като например къде да си платя телефона, къде е болницата, детската градина, борисовата градинка :)), а и роднината ви носи точк все пак.
Относно възрастта...ако си отибрате от професията, и е инженерна специалност например, никой нема да ви гледа годинките, и никой нема да ви пита, стига да си вършите работата.
Така че, моят съвет е дерзайте, много малко хора тука имат мъничкият ви плюс, и именно роднина в канадата...
Публикувай отговор