Доходи при спонсорство - моля помогнете

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
gigvargas
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 13, 2007 4:06 am

Доходи при спонсорство - моля помогнете

Мнение от gigvargas »

Здравейте!
от 7-8 години съм се вгледал в Канада, и по-точно във Ванкувър, и ето че най-накрая ще мога да дойда. След 2 отказа за туристическа виза ме амбицираха да си извадя имигрантска :wink: . 1,5 години ми отне през Бъфало.
Междувременно открих човека с когото искам да живея. От написаното тук разбрах че трябва да вляза неженен в Канада, тъй като за такъв ми е издадена визата. Значи за приятелката ми остава варианта със спонсорство.
Ясно, ще отида до Канада (вероятно през октомври), ще изчакам да излязат СИН номера и здравната карта, и после ще дойда пак в БГ да се оженим и да подадем документи за спонсорство.
Въпросите ми са:
- ще ми искат ли доказателство за доходите за последната година, след като тя има 2 деца (на 9 и 11 години)?
- кога можем да подадем документите за нея и децата, веднага след женитбата ли или трябва да работя 1 година в Канада за да имам право да ги спонсорирам?
- да минат ли медицинските прегледи предварително и да се изпратят заедно всички документи, или трябва да се чака формуляр от посолството както при какдидатстване по точковата система?

Благодаря ви, и ще се радвам да се запознаем с Ванкувърци! :D
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Re: Доходи при спонсорство - моля помогнете

Мнение от peter_pan »

gigvargas написа:Здравейте!
от 7-8 години съм се вгледал в Канада, и по-точно във Ванкувър, и ето че най-накрая ще мога да дойда. След 2 отказа за туристическа виза ме амбицираха да си извадя имигрантска :wink: . 1,5 години ми отне през Бъфало.
Междувременно открих човека с когото искам да живея. От написаното тук разбрах че трябва да вляза неженен в Канада, тъй като за такъв ми е издадена визата. Значи за приятелката ми остава варианта със спонсорство.
Ясно, ще отида до Канада (вероятно през октомври), ще изчакам да излязат СИН номера и здравната карта, и после ще дойда пак в БГ да се оженим и да подадем документи за спонсорство.
Въпросите ми са:
- ще ми искат ли доказателство за доходите за последната година, след като тя има 2 деца (на 9 и 11 години)?
- кога можем да подадем документите за нея и децата, веднага след женитбата ли или трябва да работя 1 година в Канада за да имам право да ги спонсорирам?
- да минат ли медицинските прегледи предварително и да се изпратят заедно всички документи, или трябва да се чака формуляр от посолството както при какдидатстване по точковата система?

Благодаря ви, и ще се радвам да се запознаем с Ванкувърци! :D
иди на сайта на правителството и прочети спонсорската програма - специално за федерална канада където искаш да бъдеш има доста сериозни финансови изисквания; самото спонсориране също отнема време; докато спонсорираш трябва да си на работа в Канада и да имаш прилични доходи;
повече подробности и отговори на всички твои въпроси на сайта на правителството; още нещо документи за спонсорство трябва да подадеш от Канада, което е логично - ти трябва да имаш работа за да спонсорираш който и да е.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ако се ожениш не мисля, че изискванията са много високи...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Това е информацията в официалния сайт.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... spouse.asp

Има определени изисквания които трябва да покриеш като спонсор, а ако ги покриваш то тогава процедурата отнема някъде между 6 и 9 месеца.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
gigvargas
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 13, 2007 4:06 am

май ще е по-сложно отколкото мислех

Мнение от gigvargas »

дааа, доколкото разбрах тъй като жената има деца ще трябва да се доказват доходи. Ами ако спонсорирам само нея засега, без децата, ще искат ли пак?
Трябва ли доходите да са от Канада, може ли да са от САЩ? Или трябва да отида и работя една година, и то на добра работа (за 4 членно семейство искат към 38000 доход) за да се класирам като спонсор?

при това положение ми идват на акъла 2 варианта
- ако не искат доходи при спонсориране само на жената да дойде само тя, и след това с доходите на двамата да спонсорираме и децата
- ако ще трябва да чакам 1 година най-малко за да докажа доходи от Канада, не е ли по-добре те тримата да си кандидатстват по квебекската процедура още отсега (нали отнема към 1,5 години)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Абе на мен не6то тук не ми се вързва.... 6те се ожени6 макар и да живее6 в Канада и 6те трябва да 4ака6 1 година за да направи6 прили4ни доходи за да запо4не6 процедура по спонсориране на семейството си???? Нали има6е закон за събиране на разделени семейства ??? По тази логика излиза 4е канадците (правителството) уми6лено разделя семейства.... Не зная с то4ност но ми зву4и абсурдно. По тази логика вси4ката папла4 която е до6ла 4рез някой роднина тук (особено араби и африканци) трябва да доказва доход над 50000$ (обикновенно семействата им са с над 3 деца)...
Когато имам малко свободно време 6те се разровя из нета... Мисля 4е Лубо е прав 4е изискванията не трябва да са много високи...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Re: май ще е по-сложно отколкото мислех

Мнение от peter_pan »

gigvargas написа:дааа, доколкото разбрах тъй като жената има деца ще трябва да се доказват доходи. Ами ако спонсорирам само нея засега, без децата, ще искат ли пак?
Трябва ли доходите да са от Канада, може ли да са от САЩ? Или трябва да отида и работя една година, и то на добра работа (за 4 членно семейство искат към 38000 доход) за да се класирам като спонсор?

при това положение ми идват на акъла 2 варианта
- ако не искат доходи при спонсориране само на жената да дойде само тя, и след това с доходите на двамата да спонсорираме и децата
- ако ще трябва да чакам 1 година най-малко за да докажа доходи от Канада, не е ли по-добре те тримата да си кандидатстват по квебекската процедура още отсега (нали отнема към 1,5 години)
Трябва да имаш работа в момента на спонсориране и трябва да си в Канада в тоя момент - от това следва че трябва да имаш работа в Канада. Що се отнася до процедурата за Кебек, е добра идея - може да стане доста по-бързо по тоя начин, а те вместо в Мтл ще кацнат със самолета във Ван. Ще им отнеме 1 г най-много. Ако ги питат защо ти си във Ван а те в Кебек, казваш им че искате всички да отидете после в Кебек, че ти си постъпил неправилно като си отишъл във Ван и т.н.
Може да е добра идея да видиш първо дали ти харесва въобще в Канада и после да решавате.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Това за самостоятелно кандидатстване през Квебек ми се струва по добра идея. Ще отнеме почти същото време.
Ти може да им платиш таксите ( защото имаш кинти ) а дамата да кандидатства.
Ще се случт две неща от полза за теб.
Ще видиш колко е оправна дамата и няма да дразните излишно бившия съприг ( бащата на децата )
Убеден съм че той ще е по склонен да разпише документите ако тя каже че иска да иде в Канада заради децата в сравнение с първия вариант при нов мъж без работа но само с пари. Само парите не са достатъчен аргумент поне за мен.
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Re: май ще е по-сложно отколкото мислех

Мнение от zorina »

peter_pan написа: Може да е добра идея да видиш първо дали ти харесва въобще в Канада и после да решавате.

eее питър-пан :lol: :wink: :wink: както винаги много последователен в идеологията си :) с повод или не , човека да си прекара идеята 8)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Lub0 написа:Ако се ожениш не мисля, че изискванията са много високи...
За какво спонсорство говорите, за какви пари. Я проучи по-добре как се събират семейства или как се довеждат съпруги. Нито си първия, нито последният ...
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

Спонсорство???“

Мнение от kokoscho »

Това което го мислиш, нема да стане така ;)
Наскоро писаха за един подобен случай, ама малко обърнат, некаква мацка станала емигрантка тука, след което още на първата година се върнала в страната си, и направила бебе (не разбрах само дали се е оженила де,...), след което познай какво, ОТКАЗАЛИ и да и дадат виза за бебето, понеже не е родено в Канада, а за да го вземе, тряба да мине по цялата процедура отначало (но разбира се с доста по малки срокове и грижи), само дето дотогава, бебето не може да отиде в Канада, а тя пък, ако остане извън Канада, рискува да си изгуби визата си....така че пред нея остава интересен избор, да се върне ли в канада без бебе, или да остане.....и тя, и бебето извън Канада ;)
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

и...

Мнение от kokoscho »

И още нещо, според написаното от тях, на спонсорство имат право само граждани на канада, не тези с перманент резидент карта, с други думи, след 3г....
Аватар
(iliyana)
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 7:57 am
Местоположение: Варна

Мнение от (iliyana) »

хора с permanent resident card също може да спонсорират
Публикувай отговор