Статистика Федерална процедура Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от bp_de »

ivalin написа:Вярно е че е много изнервящо човек да чака и да не знае кога и какво ще стане, но в случая важи единствено максимата: "Да умееш да чакаш, да можеш да чакаш". Предполагам, че на всички им е ясно, че канадците не бързат за никъде и работят по свой планиран метод, който се подчинява на едни неразбираеми за нас закони. А що се отнася до квебекарите така е. Наистина са по-гъвкави и се стараят в тази посока, макар и да изглеждаше, че федералните за момент са спечелили първенството в надпреварата. :wink: eli_nikol пожелавам ви дано по-скоро да се раздвижат нещата и да продължите напред и ние това чакаме. :beer:
Е кое му е неразбираемото - всеки които си ползва сивото ще разбере що е така.
Федералните имат около 2 до 3 000 000 молби на година - от тях трябва да изберат 150 000 - демек мераклии магарета да въртят долапа има много - и те няма закъде да бързат.

Квебекарите ако не взимат куцо и сакато с ниските си критерии -кои щеи иде там ..... Квебекарите са много наясно че доста хора ги ползват само за да влезнат и после не стоят в Квебек та взимат наред та белким някои се излъже да остане.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от ivalin »

bp_de, абе ти си бил много отворен. :shock: От къде имаш толкова точна статистическа информация, пък и си толкова наясно с федералната и квебекарската процедури?! Да не си работил за канадските служби? :?: :idea: 8)
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Ами като идеш на станицата на имигрционите или на правителството - те хората са дали тия цифри и които може да чете ...чете и си прави изводите. Като добавка относно източниците ми на инфо са
Лични разговори с имиграциони офицери от Канадското посолство в Берлин, имиграциони офицери на Б.Колумбия,Алберта,Манитоба Саскачуан и от миналата седмица дори с такъв служител от Юкон.

Дори съм си направил труда да ходя 5 пъти до Канада (признавам си че съм бил само в Б.Колумбия) на място за да имам лични впечатления- по добре си е да видиш с очите си и е по друго е отколкото да четеш писания по нета или някои да разправя едикакво си.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от ivalin »

Що се отнася до ходенето ти до Канада, това не е лошо. Да все пак е някакъв личен опит, но информацията от правителството и емиграционните, аз лично не я приемам за чиста монета. И това се отнася не само за Канада... Интересно останах с убеждението, че много добре познаваш квебекската ситуация или това е информацията от емиграционните офицери?! Както и да е, това не е проблем, но не бива да правиш толкова остри и крайни изявления. В този форум сме се включили, за да си помагаме, кой с каквото може и то в рамките на добрия тон. :idea:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
eli_nikol
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 6:55 am
Местоположение: Edmonton, Canada

Мнение от eli_nikol »

Здравейте! Ето как стоят нещата при нас:

Изпратени док. в Букурещ:___________________7.12.2007
Получени баркодове:_______________________ 7.02.2008
Получен e-mail с исканите документи:_________21.02.2008
Изпратени всички документи за Букурещ:_____ 18.04.2008
Инструкции за медицинските: _________________
Направени медицински:____________________ 19.09.2008
Резултати на медицинските:_________________29.09.2008

Покана за ВИЗА :__________________________15.12.2008
Изпратени паспорти в Букурещ:_____________ 05.01.2009
Получени паспорти с ВИЗИ:_________________20.01.2009

Успех на всички!
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от ivalin »

eli_nikol поздравяваме ви за успеха! Пожелавам на всички, които сме започнали процедурата да се овенчаем с него и то колкото се може по навреме!
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Shares
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 3:45 pm

Здравейте

Мнение от Shares »

При нас за сега процедурата се развива в следната последователност:

Изпратени док. в Букурещ:...........08.2008г
Получени документи в Букурещ:...08.2008г.
Получени баркодове:...................09.2008г.
.....................
..................... :beer:

Успех на всички!
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.Лао Дзъ
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Здравейте,
Изпратих документите в Сидни Нова Скотия (по новата процедура) на 15 Декември 2008г. Към момента (28 Януари 2009) все още нямам отговор на изпратените документи. Някой да даде идея как да разбера дали са стигнали до там?
Единия който ми идва е да звънна до Нова Скотия но това го оставам като последен вариант.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от Мими »

Ако си ги пратил с куриер те трябва да ти дадат инфо, но ако си ги пратил през обикновена поща май няма начин. Аз изпратих отпечатъци до ФБР на 14.01 през куриерите EMS, откъдето ме увериха, че за максимум 7 работни дни ще пристигнат. До момента са минали повече от 12 работни дни и още не излиза инфо в сайта на USPS, че са пристигнали до получателя. Прави си изчисления...
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Здравейте,
Аз пак да забия един въпрос.
Какво става ако съм подал документи за Федерална процедура, но после на член от моето семейство му се наложи да подаде за туристическа виза? Пречат ли си двете процедури?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от optics »

bp_de написа:Квебекарите ако не взимат куцо и сакато с ниските си критерии -кои щеи иде там .....
Колега, често не съм съгласен с твоите изказвания, но което си е вярно си е така :)
Горното е много точно казано !
:beer:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

kill_u,
100 % отказ на туристическа виза, защото за да получиш такава, трябва да убедиш интервюиращия, че не си потенциален имигрант и ще напуснеш Канада когато трябва.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Уупс, не видях, че питаш за член от семейството - тогава конкретизирай, кой член на семейството, вписан ли е в твойте документи, на колко години е...
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Павел.
Члена от семейството е съпругата ми. Това първо и второ вече един път съм ходил с цялото си семейство до Канада и съм се върнал. Така че не мислиш ли че е мой плюс това?
valery
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 5:28 am

Мнение от valery »

Здравейте, днес 04.02.09 получихме поканите за визи най накрая. ето как стоят нещата при нас:
Изпратени док. в Букурещ:___________________14.12.2007
Получени баркодове:_______________________ 5-6.02.2008
Получен e-mail с исканите документи:_________21.02.2008
Изпратени всички документи за Букурещ:_____ 22.04.2008
Искане на още доказателства _______________ 6.05.2008
Инструкции за медицинските: _______________ 20.08.2008
Направени медицински:____________________ 15.09.2008
Резултати на медицинските:_________________29.09.2008

Покана за ВИЗА :__________________________04.02.2009

Успех на всички!
Публикувай отговор