Федералните - да се преброим

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Хехе бате, какво правиш в този форум :) ?
За Бухенвалд говори навярно човека, но ти имаш сигурно нещо смарт да кажеш и по този въпрос.
Не че Бухенвалд е нещо промамливо да ти е в нейбърхууда :), макар че е била любимата горичка на Гьоте преди да стане гробница :).
Както и да е, темата отива пак към мерене на разни работи, ами както решите. Ясно стана че няма общ критерий къде е хубаво и какво си струва да се види. Идете и вижте, както беше казал някой :).
Циганите - на Сатурн !
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Мнение от OILERS »

Батето , този път напрово се уака ,Ваймар е града на Гьоте и Шилер , бе пич,там си има къщи където се родили и живяли тези хора , бе човек.И да влезеш и да видиш хората си изскат пари.А за такива "глупости" на
някого не му се дават пари.А то си струва пари.Бухенвалд си е много далече от Ваймар , така ,че не става въпрос за ВСВ .Къде е най-хубаво
според мен е там където най-добре ти плащтат.
Бъдете здрави !
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Мнение от OILERS »

За Германия , със всеки ,където каже и когато каже съм на линия.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Мнение от OILERS »

Между другото във Ваймар има и един Дворец със една ботаническа градина , казва се "Белведере шлос" , където може би в в Европа няма толкова запазени растителни вида.Обаче и там се плаща за да видиш.Видях и това чудо.Ходиме и по Европа ,надяваме се да видим и Америка.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

стори ми се ,че премести града в австрия,аз заради това си помислих ,че го бъркаш с Валмарт-а :D
а ,аз в къщите на Гьоте и Шилер съм ходил безплатно още като ученик в далечната 1981 година. :D
а между другото най хубавата солянка в германия я правят във Ваймар. :D ти знаеш ли кво е това :wink:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

VIVARO написа:И каква е разликата м/у Виена и Отава?
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Златни пясъци-Каспичан :D
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Мнение от OILERS »

Солянка -не , обаче какви Вурстчета има,направо не ми се говори.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

emodonkov написа: Разкажи по-подробно моля те, какво толкова те разочарова от Канада? Казваш че си ходил 4 пъти там, явно нещо те влече? Напоследък всички се опитват да ме разубеждават. Кажи ми като правиш съпоставка с една европейска столица (нямам предвид София ил околните) какви предимства и недостатъци намираш? Иначе ще ида със сигурност, отсега търся евтини полети до Торонто или Ванкувър за лятото, поне една почивка със семейството да изкараме там.
Емо, както вече си разбрал, тука повечето гледат да надприказват другите и много е трудно читателят да разбере кое е истина, кое майтап, кое самоизтъкване. А има и различни истини.
Накратко - ако някой е хванал хубава работа, е по-склонен да хвали Канада. Ако не е - да плюе.
Иначе и друг път съм казвал -- колкото е по-хубаво едно място - толкова по-трудно се закрепваш там. По този критерий Канада не е от най-хубавите места. За съжаление като турист нищо не може да разбереш. Дали ще попаднеш на мръсен град или на чист град... Трябва да поживееш поне 3 месеца за да ти се изясни туй-онуй, към 6-тия месец вече ти се е изяснило доста и така нататък кривата на изясняване е като отрицателна експонента - ще расте през годините но все по-бавно.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

optics - Да не живетя постояно и посестенията ми са в категорията турист от една страна но от друга и не са. И роднините ми са ми са туристи кат живят там от 1997?
От странта на zет ми са местни кандци ....... да те и те са туристи там нали....
Мои колега и приятел канадец и осте 10 негови приятели инженери пак канадци някои от тях работят тука в немско ....да и те не zнаят zа какво става дума...
Верно е ли4ния опит си е ли4ен опит ама когато има ваzможност да се 4ерпи инфо от свесни иzто4ници аz се ваzполzвам от ваzможноста.
Аz zатова му и каzвам да иде да види наи малкото сте види каде сте живее и т.н може и да не е много ама е 100пати по добре от колкото да гледа снимки по саитовете и писания по нета кое и как е.
И сто годе сте сравни тва дето му пластат в англия с тва дето сте му пла6тат в канадско.
wv
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 3:05 pm
Местоположение: Bg

Мнение от wv »

подадени документи на 30 май 2007г., покана за визи 13 декември 2007
irvi
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:07 pm

Мнение от irvi »

Браво, страшно барзо е минало всичко при теб, а какви бяха сроковете ви от получаване на медицински до ок на медицински и после покана за виза?Успехи на канадска земя.
Mimkata
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 9:38 am

Мнение от Mimkata »

Най-после и ние имаме визи.
Отне 5 год. и 5 месеца.
Весели Празници на всички и успех! :beer:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Mimkata написа:Най-после и ние имаме визи.
Отне 5 год. и 5 месеца.
Весели Празници на всички и успех! :beer:
Поздрави от мен! Браво за търпението! Успехи и много късмет за в бъдеще!
galyaigalin
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:35 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от galyaigalin »

Здравейте и от нас! Виждаме, че темата не е от най-пресните, но ето и нашите дати до момента:

Изпратени документи до Букорещ ---------05.08.2005
Получени документи--------------------------19.09.2005
Баркодове -------------------------------------18.11.2005
e-mail за positive selection decision----------29.01.2008

Вече чакаме и самите документи за предстоящите медицински.

Казано честно малко се изненадахме от скоростната процедура - бяхме се настроили поне за 4 и отгоре години :lol: .То не се знае до края колко още ще се навъртят, но до тука са 2,5 години.
Публикувай отговор