razocharovani li ste ot Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

razocharovani li ste ot Canada

Мнение от KolioBalkanski »

iad li vi e che ste doshli
ako da - obiasnete zashto
ako ne - pishete s kakvo Canada e po dobra ot Bulgaria
taia tema e obsajdana predi no na vsiaka godina-dve se promeniat prichinite i santimentite
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
naydennaydenov
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:16 am

Re: razocharovani li ste ot Canada

Мнение от naydennaydenov »

Az sum dovolen. Vajnoto e da niamash predvaritelni ochakvania togava idvat i razocharovaniata.

A s BG spored ne triabva da se praviat sravnenia. Tvurde razlichni sa.

Uspeh!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

а бе аз толкова отрицателни неща чух за Канада, че се готвя сякаш заминавам за гвинея-бисау! щом вече си мисля и чаршафите от къщи да си взема значи много са ме стреснали отрицателните постинги. но това си има и добра страна- всичко ако се окаже не чак толкова зле от очакваното би било добре дошло....
naydennaydenov
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:16 am

Мнение от naydennaydenov »

sasho71 написа:а бе аз толкова отрицателни неща чух за Канада, че се готвя сякаш заминавам за гвинея-бисау! щом вече си мисля и чаршафите от къщи да си взема значи много са ме стреснали отрицателните постинги. но това си има и добра страна- всичко ако се окаже не чак толкова зле от очакваното би било добре дошло....
Ne zabraviai i za olio pone 10 15 litra za nachaloto :)
Joreto
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:15 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Joreto »

В никакъв случай не съм разочарован. Доволен съм, че се измъкнах от батака БГ.
Независимо, че още не работя по специалността си успявам да се издържам. Т.е имаме жилище добре отоплено, на приятно място, караме собствена кола. Децата учат и се представят добре. За храна, ток, вода, бензин нямаме проблеми. Дори остава по някой долар за спестяване !!!.
Т.е. живея по добре и съм сигурен, че няма да стигна до дъното.
Правя паралел с БГ, където всеки месец след плащане на сметките, започвах да си броя стотинките.

:)
пп. В БГ работех във фирма която беше филиал на US фирма, с добра заплата, доста над средната. Съпругата ми беше преподавател в университет ( заплата средна).
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Az sam mnogo dovolen ot Canada i sam shtastliv, che sam tuk! Mnogo pati sam go kazval i pak shte go kaja, za da vide i Sasheto, che tuk ne e Guinea-Bissau, kakto se opitvat nyakoi hora da izkarat Canada.
Razbira se, vsyako nachalo e trudno, no za men lichno Canada predostavya mnogo poveche vazmojnosti ot bg.
V bg nyamah jilishte, zashtoto ne moje da si go pozvolya s 250 kintazaplata kato daskal po angliyski, tuk nyamam sashto jilishte, no edin den kato pochna svyastna rabota i day Boje stana Permanent resident, shte moga da si vzema takova na izplashtane.
V bg raboteh kato hamav za jalti stotinki, a tuk bez da se ubivam ot rabota me uvajavat mnogo poveche i parite mi stigat ne samo da izkaram meseca, no i da zadelya naykoi dollar i az kato Joreto. :wink:
v bg byah zaobikolen ot namuseni i depresirani hora i dori, kogato govoreh s nay-blizkite mi stavashe ponyakoga kofti, a kato mi razkajat kakvi problemi imat i mi stavashe super gadno. Sega se chuvstvam super got, kato poluchavam e-mails ot moite best friends, koy kade e imigriral i kolko po-dobre zvuchat.
V bg kato reshish da pravish neshto ili kato spodelish neshto s naykoy, te ti kazvat, badi realist, tova ne mojesh da go napravish, nyama nachin. Vseki gleda da te ubedi, che shte se provalish! Otnosheniyata mejdu horata sa skotski, nyama blagodarya, nyama molya, da ne govorim za naduti byurokrati, koito te bavyat i ti kasat nervite, za korupciyata i t.n. Ako, imash oshte 15lv shte ti napravya oshte edna rentgenova snimka mi kazaha v Carica Yoanna. Bravos!
Tuk mi kazvat, pozdravleniya, work hard i shte postignesh kakvoto iskash, just follow your dreams, okurajavat me otvsyakade. Iskaha mi naskoro pak nyakakv dokument, pismo ot universiteta imigracionnite. Pratih e-mail sutrinta na sekratarkata na fakulteta, sledobed poluchih e-mail ot neya, che pismoto mi e gotovo i e veche v kutiyata mi vav fakulteta. Nyamam dumi i tova e prosto nay-presniyatot poredica podobni sluchai.
Tuk moga da poseshtavam mnogo interesni sabitiya-festivali, koncerti, muzei, mnogo ot koito sa bezplatni daje i da sreshtam hora ot cyal svyat, koeto za men e suepr, shtoto az ne sam rasist.
Na kratko, tuk imam vazmojnosti za profesionalna realizaciya, chuvstvam se super, chuvstvam se shtastliv, uvajavat me, i tova e chudesno myasto da sazdam moeto semeystvo i prosto obicham taya strana. Dali edin den shte se naloji da ucha kitayski? Mnogo me samnyava, zashtoto vse naykade shte ostane anglofonsko agalche v Canada. :P
Dali, ako v bg imah rabota za 1500 lv mesechno, sas sobsvena kashta, jena, dete, mnogobroyni shtastlivi i usmihnati rodnini s koito vzaimno si pomagame i ne si zavijdame, ako govoreh slabo angliyski/frenski, s bg pasport mojeh da hodya kadeto si poiskam, kato kaja, che sam bg grajdanin se priemashe s uvajenie v civilizovanite strani, kato ida v bg administrativna slujba me posreshtat s usmivka i molya, ne mi iskat pari za neshto za koeto ne tryabvai kato ida v nyakoya shibana strana na posolstvoto mojeh da razchitam za sadeystvie, ta dali pri vsichki tezi usloviya shtyah da imigriram?! Ami ne znam, samnyava me. :P Dali, ako bg edin den izpalni teya usloviya sled da kajem 20 godini shte se vrna? Pak me samnyava, shtoto it will be too late. :P Ta, s drugi dumi vsichko e vapros na individualen jiteyski opit. ako nyakoy e pravel v bg mnogo pari i e bil shef, a izvednaj e na social i ne moje da si nameri rabota i tryabva da uchi oshte, a ne mu se uchi i poddrja po-nisak standart otkolkoto v bg dve godini, i e na kvartira, a v bg e imal super kashta ili apartament, ako ne mu puka mnogo za korupciyata, seleniyata v bg i t.n., ami na podoben chovek moje i da ne mu haresa v Canada i s pravo nyama da mu haresa pone v nachaloto! No, imenno zatova podoben vapros ne tryabva da go zadavame kam drugite, a kam nas samite, zashtoto tova che na nyakoy mu e haresalo ili ne tuk, ne oznachava, che i na nas shte ni haresa, ako shte i procentite da badat 99% v koyato i da e grafa. Az kato reshih da imigriram si zadadoh podoben vapros oshte v 9 klas. I se pitah, kakvo moga da pravya v bg v sravnenie s Canada i kato napravih ravnosmetkata, izborat mi beshe yasen, no tova go napravih lichno za men, spored moite vkusove, moite vazmojnosti i predpochitaniya. nikoga ne sam se saobrazyaval s tova kakvo mi kazvat drugite. Kato mi kajeshe nyakoy, bravo, hubavo si reshil, Canada e super, se usmihvah i blagodaryah za dobrite dumi. Kato mi kajeshe drug, kakvo shte pravish tam be, v Canada e studeno, visoki sa danacite, bla bla, si misleh:"govori si kakvoto si iskash, az znam kakvo iskam, kakvo moga da ochakvam i kade otivam." :P Taka che, uvajaemi saforumnici, reshete sami za sebe si, kakvo e nay-dobroto za vas i sabirayte dostoverna informaciya, za da znaete kakvo da ochakvate, a ne da ostavate s greshni negativni ili pozitivni vpechatleniya ot Canada. :P
Uspeh na vsichki i iskreno se nadyavam da ne se prevrne taya tema v porednata filosofska karanica.
Have a fabulous weekend, my friends! :P :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Гост

Re: razocharovani li ste ot Canada

Мнение от Гост »

KolioBalkanski написа:iad li vi e che ste doshli
ako da - obiasnete zashto
ako ne - pishete s kakvo Canada e po dobra ot Bulgaria
taia tema e obsajdana predi no na vsiaka godina-dve se promeniat prichinite i santimentite
За разочарование: стандарта на живот не е това, което е в Западна Европа, нито начина на живот. Малки заплати, малко отпуска, много работа и тичане. Не ме е яд, че съм тук - така мога по-ясно да видя нещата, да направя сравнение, да поживея на друго място и с други хора. Канада не би трябвало да се сравнява с България - твърде различно е. Но пък е очевАдно, че хората тук не мрънкат и не се оплакват непрекъснато, нещо което е ужасно заразно и за съжаление у нас е хронично, а вече и генетично заложено.
palavec
Мнения: 109
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 1:29 pm
Местоположение: USA

Re: razocharovani li ste ot Canada

Мнение от palavec »

[quote="Ombudsman"][quote="KolioBalkanski"]
За разочарование: стандарта на живот не е това, което е в Западна Европа, нито начина на живот. Малки заплати, малко отпуска, много работа и тичане. [/quote]

Zaplatite ne sa po-malki - estestveno ne govoria za London -
no i cenite ne sa Londonski.
Raboti se 40 chasa na sedmica - v EU sa 36-37.
Otpuskite sa malki - 10-15 dena - v Evropa - 25.
KASHTITE - skapani talashiteni, skarcashti, otvratitelni kolibi -
tova e osnovnoto mi oplakvane ot Canada ( i US ).
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: razocharovani li ste ot Canada

Мнение от KolioBalkanski »

palavec написа: KASHTITE - skapani talashiteni, skarcashti, otvratitelni kolibi -
tova e osnovnoto mi oplakvane ot Canada ( i US ).
i na men
drugo si e kammenna ili tuhlena kashta
ama osven kashtite, tuk ima mnogo hora koito za za kolibi - chalmi i carvuli
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
HisShadow
Мнения: 354
Регистриран на: Съб Юли 10, 2004 3:21 am

za Kanada

Мнение от HisShadow »

mislete za kanada kato za BG ot 1978-1982 i niama da ste razotsharovani ot nishto

za tezi, koito ne znaiata BG ot tova vreme shte kaja, tshe tuk sa happy tezi, koito v BG sa gladuvali (bukvalno) i tezi, koito sa bili na zaplati ot po 400-800 USD - t.e. tezi koito sa naistina mnodo dobri spetsialisti ...
za ostanalite ... kanada shte vi se vidi dosta kofti
Аватар
vladi64
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 4:24 pm
Местоположение: Montreal-не за дълго
Обратна връзка:

Re: razocharovani li ste ot Canada

Мнение от vladi64 »

palavec написа: Zaplatite ne sa po-malki - estestveno ne govoria za London -
no i cenite ne sa Londonski.
Za sujalenie e to4no taka.Zenite sa mnogo po visoki.Za smetka na tova zaplatite sa ujasno niski.Eh...londonski zeni ... kude ste... :beer: -1.28 do 2.70 v kru4mata...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

E bati vaprosa deto si zadal,kak da se razocharovash ot neshto deto ne moge da te ocharova.reklama ,reklama ,reklama....
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

На въпроса - аз съм доволна и не съжалявам!
А за тези, които май все от някъде от западна Европа са дошли тук, а не от България - все пак погледнете данните за cost of living (http://www.finfacts.ie/costofliving.htm) and quality of life (http://www.finfacts.ie/qualityoflife.htm) и тогава разправяйте къде как е (аз щото съм живяла в Западна Европа поне една година и мога да сравня)!
И малко позитивизъм може да проявите!
А, що се отнася за отпуските.... моята тук е 4 седмици и на мнооого места работната седмица е 35 часа (тук в Канада!)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

statistics and reality don't always coincide

Мнение от KolioBalkanski »

sara написа:На въпроса - аз съм доволна и не съжалявам!
А за тези, които май все от някъде от западна Европа са дошли тук, а не от България - все пак погледнете данните за cost of living (http://www.finfacts.ie/costofliving.htm) and quality of life (http://www.finfacts.ie/qualityoflife.htm) и тогава разправяйте къде как е (аз щото съм живяла в Западна Европа поне една година и мога да сравня)!
И малко позитивизъм може да проявите!
А, що се отнася за отпуските.... моята тук е 4 седмици и на мнооого места работната седмица е 35 часа (тук в Канада!)
sirech, te moje da mi pishat vse che Canada bila dobre ama az v US znam raioni deto jiveiat pone 2 pati po dobre ot kadeto i da e v Canada
statistikite chesto lajat
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Da, vav Fedeal Government rabotnata sedmica e 35 chasa i otpuskata e 4 sedmci. Praznuvat se sashto i vsichki federalni i provincialni oficialni praznici, a na vseki long weekend se dava i edin extra day off.


I e palno s imigranti na Place du Portage sashto! :D :D :D
Заключено