razocharovani li ste ot Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

BG-Dude написа:...българкото образование е на ниво. Не съм завършил американското щото не си струва...
Българското образование БЕШЕ на добро ниво, сега нивото му е ужасно...
А американското образование е най-ужасно и американците са най-ужасните и най-тъпите и аз съм най-великият във Вселената!
:D :D :D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
BG-Dude
Мнения: 261
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 1:53 pm

Мнение от BG-Dude »

А, и още нещо - не 4е мразя западните държави, но те с нищо не ми помогнаха - нито съм им ползвал безплатното образование (сам си го платих), нито сам им ползвал социалните - вси4ко сам съм си го изкарал, а не като някакъв просяк да 4акам на държавата...Заради това вие плюете БГ, щот не в е дала пари в ръцете като сте се родили...
T&C of my opinion:
The opinion I have expressed is entirely mine. It does not represent that of the forum, or any other member of it. Feel free to agree, or disagree with my opinion. My opinion should not be treated as a legal advice.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Канада е супер страна, съжалявам за тези, които нямат възможност или сила да я оценят...
Едно нещо не ми харесва тук обаче - бирата много скъпа бре!
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Бг Дюд, ти къде видя да съм споменавал Канада, или че нещо съм обиден? И какво значение има модераторския ми пост ?? Аз много внимателно съм ти прочел не само последния, но и всичките 94 постинга, но едно нещо така и не ми стана ясно и затова реших да те попитам директно: Защо мразиш запада, след като си дошъл в него само заради парите и си направил много от тях?? Съвсем простичък въпрос ... и очаквам съвсем простичък и ясен отговор :roll: ?
Последно промяна от VanBC на Сря Мар 23, 2005 6:38 pm, променено общо 1 път.
Obey gravity ... It's the law!
BG-Dude
Мнения: 261
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 1:53 pm

Мнение от BG-Dude »

Ван, ето какво написах в предишният пост:
Аз споменах няколко пъти 4е имам кинти по простата при4ина 4е не искам никои да остане с впе4атлени 4е маразя "запада" или 4е говоря така само защото не съм успял
????
T&C of my opinion:
The opinion I have expressed is entirely mine. It does not represent that of the forum, or any other member of it. Feel free to agree, or disagree with my opinion. My opinion should not be treated as a legal advice.
Аватар
mecan
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Дек 08, 2004 12:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mecan »

BG-Dude написа:Ван, ето какво написах в предишният пост:
Аз споменах няколко пъти 4е имам кинти по простата при4ина 4е не искам никои да остане с впе4атлени 4е маразя "запада" или 4е говоря така само защото не съм успял
????
И каква е връзката м/у кинтите и грешното ни впечетление че мразиш "запада"(горкият запад много му се насъбра напоследък)
Според учението на философа Ли Тин Уидъл хаосът се намира в най-голямо
изобилие там, където някой се стреми да въведе ред. И хаосът винаги
надмогва реда, защото е по-способен организатор.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

BG-Dude написа:Ван, ето какво написах в предишният пост:
Аз споменах няколко пъти 4е имам кинти по простата при4ина 4е не искам никои да остане с впе4атлени 4е маразя "запада" или 4е говоря така само защото не съм успял
????
А-ха, сега ти схванах мисълта ... Ако беше сложил по една запетайка тук там, можеше и да избегнем това недоразумение ...
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Хм, като чета постингите на доста люде тук, излиза, че сигурно има някаква гигантска конспирация, която насила закарва горките емигранти в чужбина. Брех да му се не види :D :beer:
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

MrGeek написа:Хм, като чета постингите на доста люде тук, излиза, че сигурно има някаква гигантска конспирация, която насила закарва горките емигранти в чужбина. Брех да му се не види :D :beer:
:D Ти остави това, ама пък като дойдат тук да видиш кво става, връзват ги със синджир и край, нема мърдане:wink:
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

за запетайките,виновна сигурно е слабата образователна система в северна америка :wink:
MrGeek ето ти отговор :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Истината е ,че ако правиш мн. кинти навсякъде ще си добре,е поне по цивилизования свят,обаче за мен жестоката истина е,че в Канада за да съм добре и за да имам качеството на живот което бих искал трябва да правя ено 150-200к. на година от които да ми останат 100-150К. след данъците и да завися само от себе си,т.е. да не чакам на едната отпуска за да си ги харча и да не се прибирам убит като куче вечер от работа и с парите които съм изкарал само да се снимам на снимка ,като няма да имам сили и време да се наслаждавам на живота ,освен на старини ,когато знаете лафа -като ти умре... За мен и моите възможности и способности за които си давам реална сметка това няма как да се получи тук,освен ако нямам някакъв късмет да ме удари някъква търговийка за по бързо и по лесно изкарване,не е невъзможно ,но и за това си давам сметка ,че ще трбват много години,а аз съм на такава възраст ,че много нямам време да чакам за да живея като бял човек чак на пенсия.Това го разбрах след няколко месеца престой тук и се преориентирах към позицията на гурбетчията,разбрах че даже и да вземам добри пари както се имат тук за критерй,да кажем от порядъка на 60-80К.преди таксите което си е много сериозна сума за тук с цената на много блъскане качеството ми на живот няма да е добро ,защото не ,че парите са малко като единица ,просто Канада на тая цена не може да ми го предложи,за мен тук и на целия континент не е добро место за живеене,за работа и за изкарване на пари да ,но за живеене,не,който иска да прави компромиси със себе си да ги прави,аз не мога и не искам.
Драпам да изкарам приличен лев за да мога да си направя лесен и приятен живота в България като се върна ,целта ми е тези пари да ми стигнат след инвестицията която направя там да ми носят 30-40к лева без да се скъсвам от бъхтене както тук ,което би ми усигурило стандарт равен на 200к. годишно тук и доста по високо качество на живот.Дали ще изпълня на 100% целта си само оня отгоре знае ,но поне съм сигурен че ще стигна близо до благоприятен край.
В този смисъл ,ако въпросът беше зададен -доволнили сте от идването си в Канада щях да отговоря с ДА,а на въпроса разочаровани ли сте също отговарям с -ДА,много ниско качество на живот поне по моите критерии,ако не правиш горепосочената сума без много много да се напъваш поне като компенсация на напълно затворения,безинтересен и бездуховен начин на живот тук.Както X се изрази,а и аз обичам да го казвам -Огромен трудов лагер с засилено хранене.
Честно казано искм да живея в по приятна страна ,както и друг път съм посочвал Испания за пример с по ниски доходи ,но да се чувствам като бял човек,а не като овца от стадото,както се чувствам на тоя континент.
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

батето,щастие=испания+пари+лежане(включващо ядене,пиене..) това ли е универсалната формула?ама за теб,нали?
дарвин би бил,най-щастливият човек ако те беше срещнал :wink:
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

todor73 написа:
MrGeek написа:Хм, като чета постингите на доста люде тук, излиза, че сигурно има някаква гигантска конспирация, която насила закарва горките емигранти в чужбина. Брех да му се не види :D :beer:
:D Ти остави това, ама пък като дойдат тук да видиш кво става, връзват ги със синджир и край, нема мърдане:wink:
де бе,и колкото повече стоят тук,товече се мъчат,ама никой не се прибира,всичките са мазохисти :lol: :lol: :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Не точно,бих казал по скоро -по добре пръв на село отколкото на задна прашка в Рим,малко перефразирах за по разбираемо.
Ако някой има сили и възможности да стане тук лекър,зъболекар,архитект ,адвокат ,милионер етк. независим субект с независими доходи да дерзае,аз понеже нямам тия качества и възможности предпочитам да се придържам към горната сентенция.
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

разни хора,разни идеали:) мен пък винаги ме привличал оригинала:пръв в ада и последен в рая
Заключено