От Лондон (U.K.) към Онтарио

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Буратино
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 6:25 pm

От Лондон (U.K.) към Онтарио

Мнение от Буратино »

Интересува ме каква е процедурата за кандидатстване за Канада, Онтарио от Лондон?
Става въпрос за човек, който има добър стандарт там, малка фирма, семеен без деца. Човекът иска да си купи къща за семейството, а не малка лондонска кутийка, която да изплащат и внуците му и затова се е навил да стартира процедурата за Канада. А и сестра му е тук.
За колко време би трябвало да стане; в посолството на Канада в Лондон ли да кандидатства; да се явява ли на IELTS при положение, че владее отлично езика?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

e tuka за по малко от 200 хиляди$ ще си купи също кутийка :lol: тук се нарича бунгало :lol: :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Буратино
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 6:25 pm

Мнение от Буратино »

Благодаря ти все пак за отговора, но аз питам сериозно.

Много добре зная какво може да се купи тук и кое се нарича бунгало, все пак и аз живея в Канада...

А доколкото си се опитал да направиш остроумно сравнение...не се е получило...все пак 50 квадрата в Лондон за 600 000 ЛИРИ, не звучи обнадеждаващо. Още повече, че на обикновения англичанин и внуците му изплащат заема за къщата...

Както и да е.
Благодаря предварително на хората, които знаят нещо по въпроса ми и има какво да кажат.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Лондон (U.K.) към Онтарио

Мнение от Koko »

Буратино написа:Интересува ме каква е процедурата за кандидатстване за Канада, Онтарио от Лондон?
Става въпрос за човек, който има добър стандарт там, малка фирма, семеен без деца. Човекът иска да си купи къща за семейството, а не малка лондонска кутийка, която да изплащат и внуците му и затова се е навил да стартира процедурата за Канада. А и сестра му е тук.
За колко време би трябвало да стане; в посолството на Канада в Лондон ли да кандидатства; да се явява ли на IELTS при положение, че владее отлично езика?

В случай че кандидата живее в UK, офиса в който се подават документите е този в Лондон, това е тяхния уеб-сайт
http://www.canada.org.uk/
Някъде в сайта със сигурност трябва да пише колко време отнема обработката на документите. Предполагам че определено е по-бързо отколкото през офиса в Букурещ.
Това че сестра му е в Канада е безспорен плюс - носи му допълнително 5 точки по федералната процедура, ако кандидатства като независим кандидат.
Ако наистина има добре развит бизнес, може би също трябва да проучи какви са възможностите да кандидатства по бизнес категорията, вместо като независим кандидат - зависи разбира се колко е голям бизнеса му и какво възнамерява да прави като дойде в Канада.
За знанието на езика - имиграционните служители оценяват кандидатурите на база документи, това че кандидата Х знае езика е добре, но някак трябва да го докаже пред имиграционните. Все пак това за езика е добре да се провери добълнително.

Всъщност отговор на всички тези въпроси могат да се намери в официалния сайт на канадското федерално правителство, мисля че човека за който питаш трябва да започне оттам.

http://www.cic.gc.ca/english/index.html
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ami tvoya priyatel kato ima pari i biznes sto ne si kupi istinska kashta po Ispanskata riviera za 200k EUR s basein i palmi otpred ili apartament za 100-120k. i da si givee staslivo kakto pravyat mnogo anglichani,ama mu tryabva da hodi si chupi glavata po diviya zapad.Pochti po cyalata riviera vseki chetvarti e ispanec,ostanalite sa angleta ,skandinavci ,germanci i mnogo rusnaci,takmo nyama da se chuvstva kato imigrant.Ispaniya vse oste dava mnogo lesno rezidenciya s/u takava investiciya.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Буратино написа: А доколкото си се опитал да направиш остроумно сравнение...не се е получило...все пак 50 квадрата в Лондон за 600 000 ЛИРИ, не звучи обнадеждаващо. Още повече, че на обикновения англичанин и внуците му изплащат заема за къщата...

Буратино,моят съвет към твоят човек е да си седи където е и да не се занимава с глупости.А колкото до цената ,която си посочил,няма да коментирам :oops: :oops: :oops:
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Буратино, аз пък ще те посъветвам да не слушаш съветите на българи имигранти. По мои скромни наблюдения една трета от нас са дълбоко депресирани, друга трета се мислят за господ а последната трета по някакъв странен начин успяват да съчетаят и двете. Отиди на някой английски форум, например
http://britishexpats.com/forum/forumdis ... forumid=56
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

vladi написа:Буратино, аз пък ще те посъветвам да не слушаш съветите на българи имигранти. По мои скромни наблюдения една трета от нас са дълбоко депресирани, друга трета се мислят за господ а последната трета по някакъв странен начин успяват да съчетаят и двете. Отиди на някой английски форум, например
http://britishexpats.com/forum/forumdis ... forumid=56
Tova e nai-dobroto opisanie na balgarskata imigratsia koeto sam chuvala ot dosta vreme nasam. :-) Bravo!

P.S. Buratino, parvo si nameri rabota i idi na work permit da vidish koe kak e v Kanada...pak ako ti haresa, misli za imigratsia. Vse pak London e nai-dobroto miasto za jiveene na staria kontinent (spored men) a i kashta, stiga da ne ia iskash v Kensingtan primerno, ne e savsem nevazmojno da si kupi chevek.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

vladi написа: Отиди на някой английски форум, например
http://britishexpats.com/forum/forumdis ... forumid=56

И аз се поразходих из този форум и срещнах всякакви мнения-кой харесва Канада,кой не,кой дава точна оценка на ситуацията тук и т.н. Свят шарен ,хора всякакви....Но наи-инерсното,което ми направи впечатление е че, всеки се съобразява с мнението на другия и никой никого не категоризира и никой на никого не слага определения,квалификации и епитети....Но както и да е ....
Относно моя съвет-Буратино,извинявай,ако е прозвучал грубо.Но това е съвет от патил човек.Живях и работих 18 месеца в Лондон,в момента съм в Канада( горе-долу от година и половина) И затова смятам,че мога в някаква степен да преценя нещата.Доколкото разбрах твоя човек има фирма в Лондон,смяташ ли че е удачно да си зареже бизнеса и да доиде тука за да разбере след 6 месеца ,че е направил голяма грешка.Да похарчи маса пари и време,а отделен е въпросът дали ще успее да се върне в Лондон и да си въстанови дейността.И за какво ще е това-за нищо.Нужно лие това?
Заключено