За каква заплата бихте се върнали в България?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор

За каква заплата бихте се върнали в България? Ако ви се иска да се върнете!

1000
3
9%
2000
2
6%
3000
3
9%
5000
8
24%
9999
3
9%
Никаква
15
44%
 
Общо гласове: 34
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Pyrelight »

the_coach написа:
Pyrelight написа:Кефът се гледа с пари. Съответно тези пари похарчени от теб влизат в сметките на управляващата мутренско-бандитска прослойка. Оттам следва, че те си гледат кефа за твоя сметка.
Самата идея за това ме кара да пренасоча "гледането на кефа" в други дестинации. |(
Абе, в България трудно се понася простотията, особено ако си поживял известно време в добре уредеба държава.
Ама да цитирам Мухата, кешът е цар :D

И на мен много ми се иска да се пенсионирам някъде из Полинезия, ама това си е отшелничество..... Само единия форум ще ми остане :D :rofl:
Ооо, там няма да имаш време за форума със сигурност. Разходки насам-натам с яхта, лов, риболов, съзерцание на природата...мечта! :inlove: :sun:
Виж го Танграта! Пък и Батката също... |( Върнаха се в Рая на земята и само тук висят да ни обясняват, колко сме се прекарали. :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от ablood »

A.Yovchev написа:
ablood написа:Ако някой би се върнал за 2-3'000 лв заплата, колко ли е взимал преди да емигрира?

Намирисва ми, че гласувалите за такива цифри са дежурните агитатори + автора.
Аз бях за 3000. Знам, че темата е за живеещи в Канада, но все пак си дадох гласа.
При моят случай конкретно, с 3000 лева чиста/нетна заплата на месец, бих се замислил дали да не остана. Въпреки, че тези пари няма да подобрят особено много качеството на живот. Според мен, ако живееш в България, парите НЕ могат да купят кой знае колко Качество на живот/Жизнен стандарт, независимо от това колко изкарваш.
Авторът не пита за "оставане", а за "връщане".

Съвсем различна работа е да си зарязал работа, жилище, разпродал имущество, похарчил 10-20'000 лв за местене... и накрая да се върнеш, щото някой ти предложил 3,000 лв заплата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Pavel M »

на мен заплата в България не ми трябва.мога да живея до пенсия с готовите/кеша/ и от рентата

ама като стана на 65 една канадска пенция от 1500 д ще ми се отрази добре,даже и 1000 да са няма да се оплаквам,ще добавя още 200 д от българската пенция и колкото там тогава ще са парите от рентата ;)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от A.Yovchev »

ablood написа:
A.Yovchev написа:
ablood написа:Ако някой би се върнал за 2-3'000 лв заплата, колко ли е взимал преди да емигрира?

Намирисва ми, че гласувалите за такива цифри са дежурните агитатори + автора.
Аз бях за 3000. Знам, че темата е за живеещи в Канада, но все пак си дадох гласа.
При моят случай конкретно, с 3000 лева чиста/нетна заплата на месец, бих се замислил дали да не остана. Въпреки, че тези пари няма да подобрят особено много качеството на живот. Според мен, ако живееш в България, парите НЕ могат да купят кой знае колко Качество на живот/Жизнен стандарт, независимо от това колко изкарваш.
Авторът не пита за "оставане", а за "връщане".

Съвсем различна работа е да си зарязал работа, жилище, разпродал имущество, похарчил 10-20'000 лв за местене... и накрая да се върнеш, щото някой ти предложил 3,000 лв заплата.
Знам, надявах се и, че ако гласувам ще мога да виждам от кого са останалите гласове. Както и не знаех, че не можеш да си изтриеш гласа след това. Ако модераторът може да ми го изтрие, нека го направи.
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от the_coach »

ablood написа:
A.Yovchev написа:
ablood написа:Ако някой би се върнал за 2-3'000 лв заплата, колко ли е взимал преди да емигрира?

Намирисва ми, че гласувалите за такива цифри са дежурните агитатори + автора.
Аз бях за 3000. Знам, че темата е за живеещи в Канада, но все пак си дадох гласа.
При моят случай конкретно, с 3000 лева чиста/нетна заплата на месец, бих се замислил дали да не остана. Въпреки, че тези пари няма да подобрят особено много качеството на живот. Според мен, ако живееш в България, парите НЕ могат да купят кой знае колко Качество на живот/Жизнен стандарт, независимо от това колко изкарваш.
Авторът не пита за "оставане", а за "връщане".

Съвсем различна работа е да си зарязал работа, жилище, разпродал имущество, похарчил 10-20'000 лв за местене... и накрая да се върнеш, щото някой ти предложил 3,000 лв заплата.
Тука съм съгласен с тебе.
Анкетата обхваща само част от хората. А и въпроса не е валиден за всички. Вариации на съдби всякакви.

Ако си имаш дом и то изплатен в Канада, работа която те кефи и ти носи достатъчно пари за да си гледаш кефа когато и където пожелаеш, дали заплатата ще е стимул за връщане, а?
Имам приятели тук, които са много богати. С няколко къщи в БК и Торонто, и се “местят” в България. Но в никакъв случай не е заради заплатата.

Аз мисля че Танграта също не се върна заради заплатата. Батката също.

“Връщането” е по-вероятно за хора като мен, които не смятат да купуват жилище тук. Бих се “върнал” заради много неща, но не и заради заплата :)

Абе, нека и малкия син да си завърши образованието, пък тогава ще го мисля. Варианти много.....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:...... ама като стана на 65 една канадска пенция от 1500 д ще ми се отрази добре.....
Ето това е ден: вадя си зъбите, произвеждам за първа класа билет до София, форума ме забавлява, какво повече да иска човек ???
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:ама като стана на 65 една канадска пенция от 1500 д ще ми се отрази добре
И на мен. Ама няма да ми я дадат. На теб пък съвсем. :rofl:

Разчитай единствено на това, което сам можеш да инвестираш/събереш в следващите 10-15 години ... ако все още не си изветрял съвсем и сериозно си вярваш за канатската пенция. :lol:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Pavel M »

кое няма да ми дадат бе Румба?
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от pumpy »

the_coach написа: Абе, нека и малкия син да си завърши образованието, пък тогава ще го мисля. Варианти много.....
И аз така, големия е в Монреал вече, "остават" ми още 6 години с малкия да го "добутаме" до колеж и после пей сърце. Засилил съм се за едно RV, клас А, и месеци наред по пътищата на този континент. А може и по пътищата на Европа, знам ли.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от ablood »

Има едно общо нещо между почти всички връщащи се (освен туристите за под година) - не са си намерили тук жена/мъж и се надяват на по-достъпния български пазар. Уви, в повечето случаи напразно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Pavel M »

ablood написа:Има едно общо нещо между почти всички връщащи се (освен туристите за под година) - не са си намерили тук жена/мъж и се надяват на по-достъпния български пазар. Уви, в повечето случаи напразно.
ти това откъде го знаеш
много опростачени разсъждения аблъде
някой си бил се връщал в българия щото в канада не можел да си намери жена/мъж
ей това олигофренията няма държава
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
7George
Мнения: 9639
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от 7George »

Хардкор канадо-любци ясно че и 100к на месец да им предложат няма да се върнат.
:y:

Бих се върнал само на гурбет може би, за да посъбера пари за чужбина, ако нямам друг избор. Щото все пак владея езика и имам легален статус в оная държава.
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:кое няма да ми дадат бе Румба?
Не казвам, че изобщо няма да ти дадат, ще ти дадат нещо от CPP, но ще са жалки стотинки. За да вземеш и някакъв OAS (максималния е под $600) ще трябва да ги излъжеш, че си живял тук 20 години, което няма да е много лесно с данъчни декларации пълни с нули. :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от pumpy »

roumensp написа:
Pavel M написа:кое няма да ми дадат бе Румба?
Не казвам, че изобщо няма да ти дадат, ще ти дадат нещо от CPP, но ще са жалки стотинки. За да вземеш и някакъв OAS (максималния е под $600) ще трябва да ги излъжеш, че си живял тук 20 години, което няма да е много лесно с данъчни декларации пълни с нули. :lol:
Добре де, декларациите му не е нужнода са пълни с нули. Аз например, бих плащал на някого 15к на година за да върши дистанционно работа за мен. На мен ми се водят разход, на него му се водят приход, всеки доволен. След 20 години с минимален доход от 15к на година може и да вземем каквото там обсъждате.
Това е само хипотетично, но и напълно възможно, не ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от roumensp »

pumpy написа:
roumensp написа:
Pavel M написа:кое няма да ми дадат бе Румба?
Не казвам, че изобщо няма да ти дадат, ще ти дадат нещо от CPP, но ще са жалки стотинки. За да вземеш и някакъв OAS (максималния е под $600) ще трябва да ги излъжеш, че си живял тук 20 години, което няма да е много лесно с данъчни декларации пълни с нули. :lol:
Добре де, декларациите му не е нужнода са пълни с нули. Аз например, бих плащал на някого 15к на година за да върши дистанционно работа за мен. На мен ми се водят разход, на него му се водят приход, всеки доволен. След 20 години с минимален доход от 15к на година може и да вземем каквото там обсъждате.
Това е само хипотетично, но и напълно възможно, не ?
Ти какво би правил е различно от това, което прави Батката.
Но ако му хареса идеята ти аз съм готов да ги получавам тия 15к, хора сме все пак и ще му услужа. :lol:
Публикувай отговор