За каква заплата бихте се върнали в България?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор

За каква заплата бихте се върнали в България? Ако ви се иска да се върнете!

1000
3
9%
2000
2
6%
3000
3
9%
5000
8
24%
9999
3
9%
Никаква
15
44%
 
Общо гласове: 34
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Pyrelight »

Павел написа: Съб Сеп 21, 2019 11:09 pm Ба си логиката - аз като не съм пуснал една снимка, значи на нито една ексурзия не съм ходил
Ти слушаш още на ВЕФ Тома Спространов и си Калифорния дриймър от времето на Уудсток,...след като си опрял до "системния администратор", дето не знае, коя система е администрирал да ти слага снимките :lol:
Танграта е по-млад, пък и е учил програмиране. Значи би трябвало да е по-оправен. :!:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Павел »

Pyrelight написа: Нед Сеп 22, 2019 1:09 am
Павел написа: Съб Сеп 21, 2019 11:09 pm Ба си логиката - аз като не съм пуснал една снимка, значи на нито една ексурзия не съм ходил
Ти слушаш още на ВЕФ Тома Спространов и си Калифорния дриймър от времето на Уудсток,...след като си опрял до "системния администратор", дето не знае, коя система е администрирал да ти слага снимките :lol:
Танграта е по-млад, пък и е учил програмиране. Значи би трябвало да е по-оправен. :!:
Има по-голяма вероятност да си позволиш Ламборгини suv, отколкото Вефа на който аз слушам музика. Нито имам твоето време да вися тук 24/7, нито желанието да се изтъквам колко съм проспериращ, показвайки снимки по гащи пред палми или запустели "плажове" покрити с водорасли, или пред шадравана боса по сандалки с глезени, на които дори римски пехотинец би завидял. :rofl:
Ако исках като теб непрекъснато да се фукам, щях да помоля 7 George да разкрие кой приятел му е изпратил снимките от Бахамите, които той помести тук и на които както винаги ти се присмя. Ама как може уникалния Half Moon Cay да се сравни с безличен плаж във Флорида, където тате купи бунгало
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от agent Ozo »

Aко по някаква случайност се досети, че снимките са твои, Павка, ще ти се присмее, че не си могъл сам да ги качиш.
Ако и това бе направил, щеше да ти се присмее за неподходящия ъгъл на заснемане или за това какво се вижда или не в кадъра. И т.н. и т.н.
Не можеш изобщо да се застраховаш срещу присмеха на Стрина. Единствено нещата, които тя прави са по и най и заслужават възхита и завист. Всичко останало са незначителни глупости, дело на цървули и галоши. Това е. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Kpetrov »

Чакайте, чакайте, не беше ли адвокат мръсна дума и безполезна и ненужна професия.
А сега излиза, че Истанбулската Конвенция не били подписали. :facepalm:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от the_coach »

Връщам се :D
Без заплата :D

Абе, къде е Мухата да ме изпрати :rofl:
А Батката да ме посрещне :rofl:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от optics »

Тва евтино ли е:

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от optics »

Чакай да кажа и нещо положително - В Българския "всичко за един лев" има бикини и други аксесоари, каквито в Канадския няма :D

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Ivan1007 »

the_coach написа: Съб Сеп 21, 2019 5:23 pm
Ivan1007 написа: Съб Сеп 21, 2019 5:13 pm
Kan_Tangra написа: Съб Сеп 21, 2019 1:49 pm За пореден път ще повторя!
Който НЕ ИСКА да се връща, да не чете и да не пише в темата.
Писах го, и го подчертах още с отварянето ѝ.
Не съм виновен, че четете неграмотно или че ви е скучно и си търсите забавление.

Тони, все още те смятам за безкрайно смотан. Мнението ти започва зле, и завършва зле. Както обикновено.
Не го приемай лично, де! Сигурен съм, че си имаш достатъчно широк кръг от хора, на които си интересен.
:D
Пропуснал си да споменеш в анкетата, че се отнася само за кирливи програмисти. Заплата 3000 лева в България получават главно те, защото са кирливи и не могат да получават 10000 долара в Канада.
Затова ти отговарят и такива като мен, дето нито са кирливи, нито са програмисти.
Вече писаха, че Канада е място да се живее, не да АЕ правят пари и/или кариера.
В страни като България и подобни може да се отиде да се правят пари, ако плащат доста повече отколкото в Канада, не да се живее, особено пък ако имаш деца и семейство.
:D
Тва може да го каже само човек със скучен и еднообразен начин на живот :D

Точно обратното е ;)

В Канада се правят парите, живееш по график. Забавленията ти не се простират много извън барбекю в задния двор ;)

В България хората са навън. Никой не си стои вкъщи след работа, а излизат на по бира поне, събират се приятели, и си прекарват супер забвлявайки се. Най-малкото във всеки един ресторант няма да се чувстваш като на конвейр, както е в Канада ;)
Това може да го каже само :censored:.
Колкото и да ти е трудно да си представиш доста хора не само си живеят живота в Канада, но правят и достатъчно пари.
Впрочем вчера вечерта след разходка с приятели си правихме барбекю в задния двор и кротко си приказвахме и пийвахме кой бира, кой червено вино около огъня до полунощ . Същото обикновено правим и в България с приятели, но не на двора и не около огъня, щото двора е лукс в големите градове в България, а огъня се ползва за печене на чушки и варене на компоти в междублоковите пространства.
Кръчмите не ме привличат особено, нито в България, нито в Канада. Често обядвам и вечерям на ресторант с колеги, но с приятели предпочитам домашна обстановка.
Гледай сега да не забравиш похлупците с манджата, че ще тимириш цяла седмица на геврека. 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Павел »

optics написа: Нед Сеп 22, 2019 9:01 pm Чакай да кажа и нещо положително - В Българския "всичко за един лев" има бикини и други аксесоари, каквито в Канадския няма :D

Изображение
Оптикс, сигурен ли си, че това са твои, а не откраднати от инернета прашки, пардон, снимки :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от pumpy »

the_coach написа: Съб Сеп 21, 2019 5:23 pm :D
Тва може да го каже само човек със скучен и еднообразен начин на живот :D

Точно обратното е ;)

В Канада се правят парите, живееш по график. Забавленията ти не се простират много извън барбекю в задния двор ;)

В България хората са навън. Никой не си стои вкъщи след работа, а излизат на по бира поне, събират се приятели, и си прекарват супер забвлявайки се. Най-малкото във всеки един ресторант няма да се чувстваш като на конвейр, както е в Канада ;)
Абе ози не ви ли научи да пишете от първо лице, единствено число ? Например: "В моята Канада, парите се правят и живееш по график....."
Защото в моята Канада аз даже не знам как точно да позлвам проклетото нещо и никакви забавления не се случват в задния двор, около него. .....Забавления и приятели обаче има, случват се около огъня и джакузитов,свободно време има, парички за папо има, изобщо пачангата е непрекъсната. В Бълагрия си отивам през ноември и вече ме стяга шапката за десетте полузагубени дни, ама какво да се прави, синовен дълг :(
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Ivan1007 »

Ivan1007 написа: Нед Сеп 22, 2019 10:15 pm
the_coach написа: Съб Сеп 21, 2019 5:23 pm
Ivan1007 написа: Съб Сеп 21, 2019 5:13 pm
Kan_Tangra написа: Съб Сеп 21, 2019 1:49 pm За пореден път ще повторя!
Който НЕ ИСКА да се връща, да не чете и да не пише в темата.
Писах го, и го подчертах още с отварянето ѝ.
Не съм виновен, че четете неграмотно или че ви е скучно и си търсите забавление.

Тони, все още те смятам за безкрайно смотан. Мнението ти започва зле, и завършва зле. Както обикновено.
Не го приемай лично, де! Сигурен съм, че си имаш достатъчно широк кръг от хора, на които си интересен.
:D
Пропуснал си да споменеш в анкетата, че се отнася само за кирливи програмисти. Заплата 3000 лева в България получават главно те, защото са кирливи и не могат да получават 10000 долара в Канада.
Затова ти отговарят и такива като мен, дето нито са кирливи, нито са програмисти.
Вече писаха, че Канада е място да се живее, не да АЕ правят пари и/или кариера.
В страни като България и подобни може да се отиде да се правят пари, ако плащат доста повече отколкото в Канада, не да се живее, особено пък ако имаш деца и семейство.
:D
Тва може да го каже само човек със скучен и еднообразен начин на живот :D

Точно обратното е ;)

В Канада се правят парите, живееш по график. Забавленията ти не се простират много извън барбекю в задния двор ;)

В България хората са навън. Никой не си стои вкъщи след работа, а излизат на по бира поне, събират се приятели, и си прекарват супер забвлявайки се. Най-малкото във всеки един ресторант няма да се чувстваш като на конвейр, както е в Канада ;)
Това може да го каже само :censored:.
Колкото и да ти е трудно да си представиш доста хора не само си живеят живота в Канада, но правят и достатъчно пари.
Впрочем вчера вечерта след разходка с приятели си правихме барбекю в задния двор и кротко си приказвахме и пийвахме кой бира, кой червено вино около огъня до полунощ . Същото обикновено правим и в България с приятели, но не на двора и не около огъня, щото двора е лукс в големите градове в България, а огъня се ползва за печене на чушки и варене на компоти в междублоковите пространства.
Кръчмите не ме привличат особено, нито в България, нито в Канада. Често обядвам и вечерям на ресторант с колеги, но с приятели предпочитам домашна обстановка.
Гледай сега да не забравиш похлупците с манджата, че ще тимириш цяла седмица на геврека. 8)
Ша трябва да се самоцитирам, щото са ми замели обяснението, че някои хора дето въртят геврека по 13 часа на ден, нито живеят, нито правят пари в Канада и съдят за другите по себе си.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от the_coach »

Ivan1007 написа: Нед Сеп 22, 2019 10:58 pm
Ivan1007 написа: Нед Сеп 22, 2019 10:15 pm
the_coach написа: Съб Сеп 21, 2019 5:23 pm
Ivan1007 написа: Съб Сеп 21, 2019 5:13 pm
Kan_Tangra написа: Съб Сеп 21, 2019 1:49 pm За пореден път ще повторя!
Който НЕ ИСКА да се връща, да не чете и да не пише в темата.
Писах го, и го подчертах още с отварянето ѝ.
Не съм виновен, че четете неграмотно или че ви е скучно и си търсите забавление.

Тони, все още те смятам за безкрайно смотан. Мнението ти започва зле, и завършва зле. Както обикновено.
Не го приемай лично, де! Сигурен съм, че си имаш достатъчно широк кръг от хора, на които си интересен.
:D
Пропуснал си да споменеш в анкетата, че се отнася само за кирливи програмисти. Заплата 3000 лева в България получават главно те, защото са кирливи и не могат да получават 10000 долара в Канада.
Затова ти отговарят и такива като мен, дето нито са кирливи, нито са програмисти.
Вече писаха, че Канада е място да се живее, не да АЕ правят пари и/или кариера.
В страни като България и подобни може да се отиде да се правят пари, ако плащат доста повече отколкото в Канада, не да се живее, особено пък ако имаш деца и семейство.
:D
Тва може да го каже само човек със скучен и еднообразен начин на живот :D

Точно обратното е ;)

В Канада се правят парите, живееш по график. Забавленията ти не се простират много извън барбекю в задния двор ;)

В България хората са навън. Никой не си стои вкъщи след работа, а излизат на по бира поне, събират се приятели, и си прекарват супер забвлявайки се. Най-малкото във всеки един ресторант няма да се чувстваш като на конвейр, както е в Канада ;)
Това може да го каже само :censored:.
Колкото и да ти е трудно да си представиш доста хора не само си живеят живота в Канада, но правят и достатъчно пари.
Впрочем вчера вечерта след разходка с приятели си правихме барбекю в задния двор и кротко си приказвахме и пийвахме кой бира, кой червено вино около огъня до полунощ . Същото обикновено правим и в България с приятели, но не на двора и не около огъня, щото двора е лукс в големите градове в България, а огъня се ползва за печене на чушки и варене на компоти в междублоковите пространства.
Кръчмите не ме привличат особено, нито в България, нито в Канада. Често обядвам и вечерям на ресторант с колеги, но с приятели предпочитам домашна обстановка.
Гледай сега да не забравиш похлупците с манджата, че ще тимириш цяла седмица на геврека. 8)
Ша трябва да се самоцитирам, щото са ми замели обяснението, че някои хора дето въртят геврека по 13 часа на ден, нито живеят, нито правят пари в Канада и съдят за другите по себе си.
Ами ти си пенсионер бе Ванко :D
Кви са тия работи да си приказваш кротко в задния двор :D

Аз ти казвам че си скучен човек, а ти с обяснението си само го потвърждаваш :D

В една веселба няма ли танци на масата, и замерване със сутиени, прашки и мъжки боксерки, не ми я хвали :rofl:

И не ми се надувай с мизерната си заплата, щото си толкоз ограничен, че не схващаш доста неща :*
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Ivan1007 »

Ти това ли правиш вечер на койката в кабината на камиона - веселиш се с танци на седалката и си хвърляш боксерките? На сутринта си ги намираш, обуваш кафявото отзад, жълтото отпред и почваш да въртиш пак геврека?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Vedren »

Кан Тангра написа.
паркинга ми беше 100ина $. Тогава, с канадската заплата ми се виждаха много.
Ами то в Канада 100 долара се изкарват по лесно от колкото 100 лв за паркинг в БГ. Значи в Канада 100 долара са много а в БГ 100 лв. малко за паркинг. Аз не виждам логика в това твърдение.
На работа имаме 4-5 паркинга, включително подземен в сградата. Ако си преди 9 на работа (или 10-11 лятото), нямаш грам грижи с паркирането в него, на топло зимата, или на хладно лятото. Ако си закъснял и е пълен, остава да паркираш отвън, на другите паркинги.
Ами то и в Канада има безплатни паркинги и служебни автомобили в много фирми ама ти явно никога не си го докарал до работа в такива фирми. Кой ти е виновен? Канада може би?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от the_coach »

Айде пак интерпретации :D

Не разбираш май, че просто потвърждаваш думите ми ;)

В Канада нямам забавленията, които имам в България.

А твоят разказ за кротките приказки в задния двор е изключително отличителен за живота в Канада ;)

Аз лично предпочитам шумни партита, където хората да се отпуснат и да се веселят както им душа иска. Без да се притесняват че съседа ще се обади на полицията че му било шумно и му нарушавали спокойствието.

Сеа, за камионо да ти обясня некои неща ;) Просто не можеш да си представиш колко лесно ще сляза от камиона, и ще започна да правя нещо друго. Подобно нещо обаче трудно може да се каже за теб, ти си вързан за сондата и тва е. Друго не можеш правиш.
А парите..... Хмммм....
Айде по презумпция да кажем че имаш повече ;)
Аз съм казал че правя към 80 000 на година. Ти правиш 3 пъти повече. Со уот??? Тва не те прави по-малко задник ;)
Публикувай отговор