Канада - новини факти и др

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от 7George »

COVID-19: Cases in Alberta
https://covid19stats.alberta.ca/

Малко статистика.
Embrace your climate change!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от IRA »

То тия статистика са далеч от истината. Те преди не тестваха. На мъжът ми офиса всичките , включая ние бяхме болни в началото на март. Е миналата седмица един от последните болни се тества и излезе с положителна проба. Останалите 40 болни и почти оздравяли :rofl: не са ги тествали не са в статистиката.Сега всички работят от къщи,ама преди две седмици като храчеха, плюеха и подсмърчаха ходеха на работа.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от Kpetrov »

Trudeau seeks unrestricted power to tax and spend until 2022.
OTTAWA—The federal government will table emergency legislation Tuesday to give cabinet ministers broad powers to hike taxes and spend money without Parliament’s approval for more than a year.
Колко ли още "вируса" се надява да натресе под прикритието на този.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от A.Yovchev »

Дори и със малко, все пак са решили да увеличат потокът на хора към Канада.



2020 - 341,000
2021 - 351,000
2022 - 361,000
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от 7George »

A.Yovchev написа: Пет Апр 10, 2020 9:46 am Дори и със малко, все пак са решили да увеличат потокът на хора към Канада.

2020 - 341,000
2021 - 351,000
2022 - 361,000
Предполагам, искат да компенсират загубите на терен от вируса, 10 - 20 хиляди може би.
Embrace your climate change!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от IRA »

Че за какво им е да компенсират около 1000 човека в пенсионна възраст.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от Kpetrov »

IRA написа: Чет Апр 16, 2020 12:40 pm Че за какво им е да компенсират около 1000 човека в пенсионна възраст.
То да беше обикновенна пенсионна възраст. Като се почнат едни сърцераздирателни истории на пенсионери за 90 и кусур годишните им родители.
Добре, че до ден днешен в мас-медиите не съобщаваха за всеки смъртен случай в света. От днес на татък явно хипохондрията ще ни управлява.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от 7George »

Kpetrov написа: Пет Апр 17, 2020 9:14 am ===
Добре, че до ден днешен в мас-медиите не съобщаваха за всеки смъртен случай в света. От днес на татък явно хипохондрията ще ни управлява.
Така е, ако съобщаваа за всеки см. случай от всички болести по света щеше да е много повече от сегашното. Явно това е сега хита и плашилото. Лошото е, че и здравите ще вземат да превъртат, затворени, бездейни и изнервени.
Embrace your climate change!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от Kpetrov »

7George написа: Вто Апр 21, 2020 10:11 pm
Kpetrov написа: Пет Апр 17, 2020 9:14 am ===
Добре, че до ден днешен в мас-медиите не съобщаваха за всеки смъртен случай в света. От днес на татък явно хипохондрията ще ни управлява.
Така е, ако съобщаваа за всеки см. случай от всички болести по света щеше да е много повече от сегашното. Явно това е сега хита и плашилото. Лошото е, че и здравите ще вземат да превъртат, затворени, бездейни и изнервени.
Те вече са превъртели, не се притеснявай.
Като гледам разхождащите се с кучета без кучета с деца без деца как планират, оглеждат се и се престрояват в другата "лента" с поне 20 метра аванс когато идват насреща ми. :o
Един как щеше да го отнесе велосипедист. Не се усети, че е близо до друг прокажен и като скочи в страни... на косъм се отърва.

Другото, в неделя ми дойде на гости (шшшшът, тихо :tmi: ) приятел който работи в Maple Leaf. Вече имат регулировчици на местата където се пресичат пътеките по които се движи персонала.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от miteto »

Kpetrov написа: Сря Апр 22, 2020 9:40 am
7George написа: Вто Апр 21, 2020 10:11 pm
Kpetrov написа: Пет Апр 17, 2020 9:14 am ===
Добре, че до ден днешен в мас-медиите не съобщаваха за всеки смъртен случай в света. От днес на татък явно хипохондрията ще ни управлява.
Така е, ако съобщаваа за всеки см. случай от всички болести по света щеше да е много повече от сегашното. Явно това е сега хита и плашилото. Лошото е, че и здравите ще вземат да превъртат, затворени, бездейни и изнервени.
Те вече са превъртели, не се притеснявай.
Като гледам разхождащите се с кучета без кучета с деца без деца как планират, оглеждат се и се престрояват в другата "лента" с поне 20 метра аванс когато идват насреща ми. :o
Един как щеше да го отнесе велосипедист. Не се усети, че е близо до друг прокажен и като скочи в страни... на косъм се отърва.

Другото, в неделя ми дойде на гости (шшшшът, тихо :tmi: ) приятел който работи в Maple Leaf. Вече имат регулировчици на местата където се пресичат пътеките по които се движи персонала.
Това със заобикалянето не е нещо фатално. Ако ще правим social distancing, да го правим както трябва. Много хора държат да се изкашлят или изсекнат точно в момента в който се разминавате. Тогава и да реши някой да скача встрани, вече късно...
BTW, Maple Leaf затвори една от тукашните си фабрики след като 3 работника тестваха положителни.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от 7George »

miteto написа: Сря Апр 22, 2020 11:15 am ===
BTW, Maple Leaf затвори една от тукашните си фабрики след като 3 работника тестваха положителни.
The Cargill meat processing plant in High River, Alta., which slaughters 40 percent of the cattle in Canada, announced temporary closure effective April 20. (Production at Cargill, just north of High River, was shut down Monday after an outbreak linked to 484 cases of the illness, including the death of a worker.) Date of reopening is unknown but the Canadian Cattlemen’s Association said it could mean industry losses of half a billion dollars by June if the closure lasts that long.
Halt of operations at the plant has thrown the cattle industry into turmoil, particularly since slowdowns are also occurring at Western Canada’s other federally inspected plant, JBS in Brooks, Alta.
Вегетарианци? Прасе в задния двор? :D
Embrace your climate change!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от Kpetrov »

Вегетарианци, вегетарианци, но до време. Ще видиш ти когато болестта тръгне по картофите. ;)
Само десет минути новинарско време са нужни.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от IRA »

В Квебек казаха ,че ще отварят училищата и се започнаха веднага с историте за деца с проблеми след болестта по телевизията и съответно населението изкука на секундатата, а не се замислят че в края на февруари масово всички бяха болни , дори знам за случай за дете развило въпросното заболяване след преболедуване на "сезонния" вирус. Ама тогава нямаше паника защото според новините само пътувалите в чужбина бяха болни. Въобще не мога да разбера какво е това нещо, правителството би трябвало да успокоява населението , а не да го паникьосва.
Лего не го харесвам по принцип, но на последните пресконференции започна да звучи нормално и веднага Трюдо и протежето му започнаха да бучат. Аз не вярвам в конспирации, но като гледам какво се случва може и да почна да да вярвам :D
Шведите доказаха , че вируса не е толкова страшен .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от Kpetrov »

Лего поне казва, част от истината, че 80% от смъртните случай са в старческите домове при това над 80 годишна възраст. Ако почнат да я повтарят и спрат с покъртителните истории може и да поуспокоят населението.

Трюдо не закъсня, както казваш. Щял да помисли за децата си и училище след като проверил дали има разтояние между чиновете и т.н. :tmi:
Алооо бил ли си някога в училище!? Kids mingle all the time.
Дори и да тръгнат единственото което ще научат е, че учителите им са падари параноици, с малки изключения.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от IRA »

На тия дето са се паникьосали им трябва един умрял под 80 и се виждат умрели, все едно всички ще живеем вечно и други опасности на тоя свят не съществуват. Аз съм безкрайно обезкуражена от поведението на голяма част от населението.
Пък Трюдо ще си мисли за децата му в училище, то майка им беше болна :rofl: Преиграва. Те неговите не са в публичното училище, а може да си позволи да им наеме частни учителки.
Според мен е по добре да тръгнат сега в малки групи да видят как ще потръгнат нещата ( не че ще научат нещо) , че на есен като ги изсипят всичките на куп да знаят какво да правят. Той вируса няма да изчезне, еле пък ако си седим вкъщи. В групата на училището на дъщеря ми повечето казват ,че ще ги пратят. На сина ми учителките вече казаха ,че ще се видят на 19 в училището, те поне имат всекидневни срещи през гоогле.
Аз работя от къщи и до някъде ми е по удобно така, дори като не ги пращам на училище спестявам пари... не трябва да бързам да ги влача по училищата.... на практика ми е по лесно като не ходят на училще, но не мисля че за тях е по добре. Това да нямаш контакти с други хора ще доведе до проблеми в бъдещето. Трябва да ги адаптираме обратно в обществото. Моите определено губят мотивация да излизат навън, трябва да ги извлачвам насила.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор