Защо Канада е добро място за живеене

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:На никой от обраните в Канада не му помага с нищо това, че някъде другаде кражбите били по-малко. Познавам няколко човека, на които им задигнаха колите, или пък е имало опит да им ги задигнат. За велосипеди няма да говорим изобщо. Включително и на мен ми откраднаха един велосипед. Имам и 2 опита за кражба на последната ми кола. А в България не съм имал никакви подобни случаи.
Та какво ме греят мен статистиките ти, които пишат, че е тъкмо обратното бе, Хълка? :D
Ми сравнявай съпоставими неща.
Гетото, дето си, го сравнявай с Факултето или Столипиново.
Каква кола са пробвали да ти откраднат?
Ръчна количка?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Vedren »

Линко си взе урок от забележката. :)
Сега освен че пуска някакви измислени линкове за цена на застраховка след кражби вече каза че и на него му се случило кражба. На кое бе Линко? На 20 годишната кола? Щото не дават социал ако имаш кола струваща над 3000 КАД. Първо те карат да си продадеш колата ако е над 3000 и като похарчиш парите тогава дават социала.

Линко говорим за цена на застраховка преди инциденти не след.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Над $10 000 е бе, Хълка, не е 3000. Отново демонстрираш пълното си невежество и навика си да измисляш небивалици поради незнание. :)

Смятай, щом моята каруца, тенекия и т.н. са се опитали на 2 пъти да откраднат, твоето Шеви каква стока ще да е. Та дори автокрадците да го подминават. ;) :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Подминават новите и крадат старите щото са лесни за крадене.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Vedren »

Шеви бе преди 15 години. От тогава съм сменил 5 коли на лизинг, за по 3 години всички чисто нови. Не знам карадците ( ако има такива ) какво търсят ама моите са си здрави на паркинга пред офиса или в гаража.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

И щом като твоите не са пипани, значи коли в Канада не се крадат. Така ли? :)
Ами прав си за себе си. Ама и аз съм прав като казвам, че в Канада яко се краде. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

Crime > Car thefts per 1000: Countries Compared
Канада е далеч пред България по този показател. Но щом Vedren казва, че неговите не са ги пипали сигурно статистиката е грешна.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Vedren »

Абе те до онзи ден даваха по ТВ как арестуват известни крадци на коли в БГ и разкриваха през ден морги в които разглобяват колите за части.
Преди това имаше специални лепенки на СИК и ВИС та да се намалят кражбите малко.

В Канада няма нито такива лепенки, нито морги и крадци които дават по ТВ през ден.
Хората карат нови коли и никой не се занимава с морги и авточасти на старо..
Хонда Сивик или Тойота Корола които са здрави и народни коли стуват на изплащане 300 долара на месец или една кутия цигари на ден.

В БГ може ли да караш нова кола с една кутия цигари на ден?

Това с моргите, разглобяването и авточасти на старо е специалитет на бедни държави.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

Vedren написа:Абе те до онзи ден даваха по ТВ как арестуват известни крадци на коли в БГ и разкриваха през ден морги в които разглобяват колите за части.
Преди това имаше специални лепенки на СИК и ВИС та да се намалят кражбите малко.

В Канада няма нито такива лепенки, нито морги и крадци които дават по ТВ през ден.
Хората карат нови коли и никой не се занимава с морги и авточасти на старо..
Хонда Сивик или Тойота Корола които са здрави и народни коли стуват на изплащане 300 долара на месец или една кутия цигари на ден.

В БГ може ли да караш нова кола с една кутия цигари на ден?

Това с моргите, разглобяването и авточасти на старо е специалитет на бедни държави.
Виж сега, това, че гледаш българска телевизия и в съзнанието ти остават и се набиват единствено авто-кражбите от България е разбираемо, но това не променя статистиката. Нито пък това, че канадските автоджанбази не са всеки ден по телевизията.
Ако искаш и за това може да се проведе диалог - защо след като автокражбите в Канада са 4 пъти повече от България не чуваме за това по ТВ-то, а в България само това въртели.

Стандарта на живот и това за колко време се изплаща кола тук и там няма нищо общо с темата.

Не знам на кои държави е специалитет това с моргите, но... Gone in 2 minutes: Thieves swiping pricey car part:
9 reports of stolen catalytic converters in a month, Ottawa police say


Organized crime behind surge in Canadian vehicle thefts, auto insurance fraud: experts
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Още с идването ми в Канада ме порази това в какво плачевно състояние са някои от автомобилите по пътищата. Тогава още не знаех, че тук няма задължителен годишен преглед и изискване автомобилът да е с добър външен вид. Карат си масово с потрошени престилки и калници, та и без калници дори.
В България такова чудо не можеш да видиш.
:)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Vedren »

Kpetrov

На теб статистиката ти е крива.
Може и да се крадат супер луксозни автомобили за изнасяне извън Канада ама колко от вас карат такива автомобили. 1 %.? Така че вас обикновените хора не ви бърка. В БГ ако караш нормална кола не луксозна шанса да ти откраднат е 10 пъти по голям заради разглобяване на части. Този проблем го няма тук.
Цената на колата и дохода на човек има значение защото като може да си позволиш нова не ти трябват части и от там няма бизнес за моргата с крадените части.

Канада е 5 по голяма от БГ на население и с 10 пъти повче автомобили. Не може да сравняваме 100 кражби срещу 100 при положение че тук има 10 пъти повече коли и 5 пъти повече хора.

Дори да кажем че си прав застраховката за супер каско е пак по евтина в Канада и включва рент а кар докато нямаш кола и се решава проблема с кражбата и застраховката.
Е как така става че кражбите били 4 пъти повече според теб ама застраховката по евтина?
Къде сега е по добре?
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

По-добре е там където сме аз и Хълката, естествено. ;) :)
Ама това не означава, че в Канада не се краде. Краде се и още как. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:Crime > Car thefts per 1000: Countries Compared
Канада е далеч пред България по този показател. Но щом Vedren казва, че неговите не са ги пипали сигурно статистиката е грешна.
2002-ра година, когато 95% от колите в България бяха главно соц возила или 10-20 годишни таралясници, пета употреба от Западна Европа, които не си струваше да се крадат. Квото се крадеше, не се докладваше в полицията и не се регистрирате съответно - чакаш да ти се обадят да си платиш откупа или "застрахователя" да ти я намери.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Още с идването ми в Канада ме порази това в какво плачевно състояние са някои от автомобилите по пътищата. Тогава още не знаех, че тук няма задължителен годишен преглед и изискване автомобилът да е с добър външен вид. Карат си масово с потрошени престилки и калници, та и без калници дори.
В България такова чудо не можеш да видиш.
:)
Ти пък къде си ходил в Канада?
Гетото дето си е равносилно на Столипиново и Факултето
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Не мога да направя сравнение щото не съм стъпвал в нито едно от двете места. Но щом ти казваш, значи е така. Все пак ти си живял и там и тук. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор