Защо Канада е добро място за живеене

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

Marto написа: Пет Сеп 20, 2019 10:54 pm Помпи, стига се излага, само в първото си мнение за Ингръм ти прояви повече сексизъм и мизогиния отколкото "Кавенар" сигурно цял живот. Типично за самовлюбени галоши като тебе -- zero self-awareness.

Оная глупост за адвоката мислех да я игнорирам, но след като реши да double down-ваш с обидите, ще ти обясня с две думи.

Не само че си :censored:, ами и неблагодарен, защото човекът си е свършил работата, която включва това да не се доверява на разни честни пионерски от тебе или другия зъболекар. Щото не ви познава и от негова професиинална гледна точка няма как да знае дали ще е една коронка след 10 месеца или 10 канала първата седмица. Ти орева форума за 200 долара с онзи нотариус, представям си какво би му направил на този човек ако не ти беше защитил интересите и беше станал фал.
Марто, ти ако не казваше на черното бяло нямаше да си добър в това, което правиш. Но както цитирах по-горе "то не е необходимо да се прави изобщо" и моя пример с продавача го доказва за пореден път в живота ми. А когато един човек нарича "черното бяло" няма кой знай какъв смисъл да се дискутира с него каквото и да е, въпрос на лични виждания.

Румба, прати сина си в САЩ за безплатно обучение. В момента ти плащаш и ще плащаш следващите поне 9 години образованието на големия ми син, а след около 6 години и на малкия в Монреал. Аз от една седмица съм в Бермуда, преживях Умберто (за първи път в живота си, съм на живо в ураган), готвим се за Джери другата седмица, но докато твоя син му дойде време за учене в щатите аз просто няма да плащам данъци нито там, нито в Канада :o
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Съб Сеп 21, 2019 7:19 am
Marto написа: Пет Сеп 20, 2019 10:54 pm Помпи, стига се излага, само в първото си мнение за Ингръм ти прояви повече сексизъм и мизогиния отколкото "Кавенар" сигурно цял живот. Типично за самовлюбени галоши като тебе -- zero self-awareness.

Оная глупост за адвоката мислех да я игнорирам, но след като реши да double down-ваш с обидите, ще ти обясня с две думи.

Не само че си :censored:, ами и неблагодарен, защото човекът си е свършил работата, която включва това да не се доверява на разни честни пионерски от тебе или другия зъболекар. Щото не ви познава и от негова професиинална гледна точка няма как да знае дали ще е една коронка след 10 месеца или 10 канала първата седмица. Ти орева форума за 200 долара с онзи нотариус, представям си какво би му направил на този човек ако не ти беше защитил интересите и беше станал фал.
Марто, ти ако не казваше на черното бяло нямаше да си добър в това, което правиш. Но както цитирах по-горе "то не е необходимо да се прави изобщо" и моя пример с продавача го доказва за пореден път в живота ми. А когато един човек нарича "черното бяло" няма кой знай какъв смисъл да се дискутира с него каквото и да е, въпрос на лични виждания.

Румба, прати сина си в САЩ за безплатно обучение. В момента ти плащаш и ще плащаш следващите поне 9 години образованието на големия ми син, а след около 6 години и на малкия в Монреал. Аз от една седмица съм в Бермуда, преживях Умберто (за първи път в живота си, съм на живо в ураган), готвим се за Джери другата седмица, но докато твоя син му дойде време за учене в щатите аз просто няма да плащам данъци нито там, нито в Канада :o
Плащам го, ама само частично, подобно на това на Танграта, както и застраховките за коли на Озо, каката и т.н. и ще го преживея. От друга страна аз не съм евреин и няма да пратя моето дете в Монреал само защото било най-евтино, въпреки че вероятно нямаме вашите доходи. :lol:

Също така трябва да ми обясниш как няма да плащаш данъци като пенЦионер, защото в нашата вселена данъците се плащат върху инкъм (вкл. и rental), а не върху “заплата”. Освен ако не си решил да се преселваш в “Булгаристана” или Израел, знам ли .... :lol:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

roumensp написа: Съб Сеп 21, 2019 3:07 pm
Плащам го, ама само частично, подобно на това на Танграта, както и застраховките за коли на Озо, каката и т.н. и ще го преживея. От друга страна аз не съм евреин и няма да пратя моето дете в Монреал само защото било най-евтино, въпреки че вероятно нямаме вашите доходи. :lol:
:lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Съб Сеп 21, 2019 3:07 pm Също така трябва да ми обясниш как няма да плащаш данъци като пенЦионер, защото в нашата вселена данъците се плащат върху инкъм (вкл. и rental), а не върху “заплата”. Освен ако не си решил да се преселваш в “Булгаристана” или Израел, знам ли .... :lol:
Във моята вселена данъци се плащат по мсетоживеене и/или по гражданство. Аз лично нямам необходимото гражданство да декларирам до живот, а в Канада спокойно мога да съм нерезидент за данъчни цели. И тъй като в Бермуда няма нито Универистети, нито се плащат данък общ доход, вероятността аз да плащам за обучението на твоето дете е много близка до НУЛА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Съб Сеп 21, 2019 5:02 pm
roumensp написа: Съб Сеп 21, 2019 3:07 pm Също така трябва да ми обясниш как няма да плащаш данъци като пенЦионер, защото в нашата вселена данъците се плащат върху инкъм (вкл. и rental), а не върху “заплата”. Освен ако не си решил да се преселваш в “Булгаристана” или Израел, знам ли .... :lol:
Във моята вселена данъци се плащат по мсетоживеене и/или по гражданство. Аз лично нямам необходимото гражданство да декларирам до живот, а в Канада спокойно мога да съм нерезидент за данъчни цели. И тъй като в Бермуда няма нито Универистети, нито се плащат данък общ доход, вероятността аз да плащам за обучението на твоето дете е много близка до НУЛА
Типичен отговор на евреин, измекяр до дупка. Първо се пресели в Бермуда и тогава ще си говорим. :D

БТВ там има ли нелегални, че иначе ще седиш с мръсна къща ? :D

Сега вече виждам, че тия от Страната наистина сте гадно племе, ще ходи в Бермуда, ама дава акъл как трябва хората в САЩ да си живеят живота, където той е никакъв. |( Отделно че си един пълен позьор, който се кълне в любов към Канада, ама не ще да живее в нея. Що не отидеш в Нунавут бе, циркаджия, дето било много красиво ?

Никога преди не съм имал негативно отношение към евреите, но ти определено се стараеш да го промениш.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Съб Сеп 21, 2019 5:52 pm Типичен отговор на евреин, измекяр до дупка. Първо се пресели в Бермуда и тогава ще си говорим. :D

БТВ там има ли нелегални, че иначе ще седиш с мръсна къща ? :D

Сега вече виждам, че тия от Страната наистина сте гадно племе, ще ходи в Бермуда, ама дава акъл как трябва хората в САЩ да си живеят живота, където той е никакъв. |( Отделно че си един пълен позьор, който се кълне в любов към Канада, ама не ще да живее в нея. Що не отидеш в Нунавут бе, циркаджия, дето било много красиво ?
Румба, аз нямам нужда да се заселвам в Бермуда, за да работя тук и да изкарвам пари тук.(последните 14 години съм се запознал с достатъчно канадци, които го правят тук и инвестират парите обратно в Канада в рентал имоти, което не е моята цел изобщо)
Това, което ми трябва е бермудска връзка (имам такава), бермудски лиценз за практикуване (имам такъв), работодател, който иска и е готов да ме наеме (има такъв, защото в момента работя в кабинета му) и желание на семейството ми да живее тук (има такова, виж бермудската връзка)
За останалите ти коментари единствения съвет, които имам към теб е да се замислиш малко, да поемеш дълбоко въздух и да концентрираш енергията си някъде другаде. Аз току що преживях ураган трета степен, задава се нов след няколко дни, вятъра, който ти правиш не ми пречи ....
Гледай си детето, планирай твоето финансово бъдеще, остави ме мен измекярина да се мъча по света и у нас. Аз съм си го избрал сам, както и ти твоето, нека сами да си носим кръста.

И не се притеснявай за таксите на децата ми в МакГил - ние с жена ми сме си ги платили с лихвите през годините, под формата на данъци, за сметка на които не съм ползвал НИЩО от Канада, освен паспорта и свободата, която идва с него. За последните 8 години работа в Канада, съм ползвал веднъж лекар и съм си платил кеш, карал съм кола по пътя между Форт Нелсън и Форт Сейнт Джон многократно и друго не съм взел. Данъчните за сметка на това са ни взели доста повече от половин милион през годините, и продължават да ми взимат и докато говорим, защото парите изкарани в Нунавут се таксуват в Канада, така че съм си заработил обучението на децата, както и моето за хигиенист преди това.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Да, бе, не бил ползвал нищо от Канада той. А тези сладки държавни договорчета за работа в пандиза и в Нунавут да не би някой марсианец да ти ги уреди бе, Пумпи? И да не би Страната да ти плащаше кръглите сумички за сметка на нещастните пандизчии и диваци, нямащи каквото и да е право на избор на стоматолог. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Съб Сеп 21, 2019 7:34 pm Да, бе, не бил ползвал нищо от Канада той. А тези сладки държавни договорчета за работа в пандиза и в Нунавут да не би някой марсианец да ти ги уреди бе, Пумпи? И да не би Страната да ти плащаше кръглите сумички за сметка на нещастните пандизчии и диваци, нямащи каквото и да е право на избор на стоматолог. :)
Уау ози...
- работата в "пандиза" беше в Buena Vista Correctional Facility, Colorado Department of Corrections.
- работата в Нунавут е "уредена" от някой крал или кралица от преди стотици години. Аз просто съм си направил труда да получа лиценз да практикувам в Нунавут и съм изявил желание да го направя. Няма нищо за уреждане. Всеки стоматолог завършил в САЩ и Канада и Австалия (след 2012 година), може да сключи дововор за предоставяне за услуги на местата, където аз ходя. Изискава се лиценз, право да работиш в Канада и желание да го направиш.
В моя свят "връзки няма". Има знания и пазар, на който мога да ги "продавам". Нима за да получаваш социал се искат връзки ? Или за да получиш кебекарска книжка като турист се искат връзки ? Или за да работиш на поточна линия се изискват връзки ? Работа като всяка друга: търси се работник, имаш квалификациите, имаш желание да работиш, взимат те, работиш, плащат ти. Не знам къде точно видя "връзки", че и то уредени от държавата Канада ???
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Абе ти вече забрави какво си писал в предния си пост. Тази "бермудска връзка" да не би аз да я споменах. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Павел »

Marto написа: Пет Сеп 20, 2019 6:40 pm Линко, това е друга блондинка от Фокс Нюз.

Аз въобще не разбрах смисъла на отговора на Пумпи, освен, че явно продължава да мисли за нея единствено като за sex object.
Не си само ти - той самият не знае смисъла на отговора си; с тоя "интелект" почвам сериозно да се притеснявам за пациентите му, всичките седем :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

Ози, ози, пробвай пак майна....
Ти правиш ли разлика между Канада и Бермуда. "сладки държавни договчета за работа в пандиза и Нунавут" какво общо имат с "бермудската връзка". Те се намират на хиляди километри разстояние едни от други.
Аз разбирам, че като военен имаш навика да нападаш по всички фронтове, за да вдигаш колкото се може повече пушилка, но пробвай да се концентрираш по една тема, ако ти се отдава де ?
А "бермудската връзка" е бълдъзето. Нея съм си я "уредил" сам преди 25 години, когато поканих сестра й на кино една вечер и от тогава не съм я "пуснал да си ходи" :$
agent Ozo написа: Съб Сеп 21, 2019 10:46 pm Абе ти вече забрави какво си писал в предния си пост. Тази "бермудска връзка" да не би аз да я споменах. :)
agent Ozo написа: Съб Сеп 21, 2019 7:34 pm Да, бе, не бил ползвал нищо от Канада той. А тези сладки държавни договорчета за работа в пандиза и в Нунавут да не би някой марсианец да ти ги уреди бе, Пумпи? И да не би Страната да ти плащаше кръглите сумички за сметка на нещастните пандизчии и диваци, нямащи каквото и да е право на избор на стоматолог. :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Aми то е естествено да се бъзика човек с такива като теб бе, Пумпи. Ти си егоист и печалбар до дъното на душата си, а в същото време се изкарваш алтруист и добър самарянин. Това няма как да не предизвиква смях и желание да се помайтапи човек.
Естествено, че съм нямал и понятие кой е бил пандиза и как се урежда един стоматолог с държавни поръчки. Всичко това бе реакция на твоето "всичко съм си платил и нищо не дължа на Канада". Не дължиш, дръжки. Пащал си високи данъци, защото си имал високи доходи, които Канада (със своите закони, инфраструктура и т.н.) ти е осигурила да имаш. В съответствие с твоие способности, амбиции и вложени усилия.
Е, не успяхте да вземете дипломи за зъболекари в Канада със жена ти, но пък нямаше проблем да ги признаят получените в САЩ такива и да ти издадат исканите лицензи за работа.
И децата ти реши да пратиш да учат в Канада, та дори и не в Канада а Квебек за да ти излезе по-тънко. Ама изкарваш, че едва ли не, ти и за това си си платил. Щото си плащал високи данъци.

Ама явно това да си алтруист и самарянин хич не е в приородата ти, та затова забягна в Бермуда дето не се плащат данъци. ;) :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Нед Сеп 22, 2019 9:15 am Aми то .... помайтапи човек.
Ози, ози, майтапи се мили, като друго не ти е останало. Само внимавай, че имаше една приказка "майтапа си е майтап, ама на гол газ си е чисто........"

А ако искаш майтапите ти да са по на място, приравни си гражданската специалност, събери кураж да поемеш отговорност, намери си добре платена работа, започни да плащаш данъци и да хрантутиш няколко дузини търтеи годишно, тогава може и да ми даваш личен пример как се работи и пести от данъци. Дотогава не си прави майтап с нещо от което хабер си нямаш......
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа: Нед Сеп 22, 2019 12:48 pm
agent Ozo написа: Нед Сеп 22, 2019 9:15 am Aми то .... помайтапи човек.
Ози, ози, майтапи се мили, като друго не ти е останало. Само внимавай, че имаше една приказка "майтапа си е майтап, ама на гол газ си е чисто........"

А ако искаш майтапите ти да са по на място, приравни си гражданската специалност, събери кураж да поемеш отговорност, намери си добре платена работа, започни да плащаш данъци и да хрантутиш няколко дузини търтеи годишно, тогава може и да ми даваш личен пример как се работи и пести от данъци. Дотогава не си прави майтап с нещо от което хабер си нямаш......
Не усещаш ли, че никой не ти дава пример как се работи и как се плащат данъци.
Просто те разобличават, по-скоро ти сам се разобличаваш като двуличник.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Бе, то да приравни нещо, което може да върши...
Досега сме го видяли единствено да модерира форум бг-канада и то не по най-кадърния начин, щото за администрация и дума не може да става! :lol:
...Е, поне снимки се е научил да качва! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор