Защо Канада е добро място за живеене

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

Да ама за Кака е лошо!
тя далавери и врътки не правила, защото не била като другите нещастници и простаци в Монтреал !

:rofl: :D ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от the_coach »

myhata II написа:
fighter написа:
Pyrelight написа: Не. Аз съм на Аксента (навремето беше Нисан, ама я сменихме, защото аз съм обяснила по-горе защо), а съпругът ми на Маздата, макар че ги караме наобратно.
Това наистина ли е 100% вярно, или премълчаваш нещо?
Питам, щото ако инфото е вярно, това е добър пример за всички четящи как да избегнат по-високи застраховки. Бъди точна и не залъгвай ;)
Боец, не разбра ли че от евреите мошенници не можеш да избягаш и да ги заобикаляш, събирай парички и на дърти години на доматето на село у България .... ;)

а мечтателите ги остави да се блъскат със вятърните мелници ... :rofl: :rofl: :rofl:
Лошо няма, Майна, Каката да помогне на мъжа си :)
Пък и е весело тук като се опитва да ни заблуждава :)

А относно евреите мошеници, и те са хора, и те си имат слаби страни :)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

fighter написа:
Pyrelight написа:
fighter написа:
Pyrelight написа: Не. Аз съм на Аксента (навремето беше Нисан, ама я сменихме, защото аз съм обяснила по-горе защо), а съпругът ми на Маздата, макар че ги караме наобратно.
Това наистина ли е 100% вярно, или премълчаваш нещо?
Питам, щото ако инфото е вярно, това е добър пример за всички четящи как да избегнат по-високи застраховки. Бъди точна и не залъгвай ;)
Да, вярно е. Двамата сме равностойни за двете коли. Щерю ми каза, че ако не сме, това води до ограничения. Така че твоята теория за "бабата индийка" не работи в случая.
Има разлика в собствеността. Аз съм собственик на по-малката, а той на по-голямата, макар че ги караме на кръст.
Кака, вие замитате следите. В това няма нищо лошо. Инциденти се случват, и вие за това сте семейство, да се подкрепяте в такива ситуации.
Ниските ви застраховки идват точно от тази гимнастика, а не щото сте много симпатични на застрахователя.
Целият този разговор показа едно нещо - една лъжа никога не може да промени истината, истината си остава истина.
А истината винаги променя лъжата. В твоя случай в друга лъжа ;)
Лошо няма :handshake:
Aз ти казвам, че реагираш като недорасляк от забавачница. Сега си позволяваш да ме обиждаш...
Съвземи се! :fubar:
Затова и не обичам този форум.
Давам някаква информация, която след това се изопачава, защото не пасвала в шаблона на сульо и пульо.
Нямам намерение да повтарям, че е вярно, а ти да ме обвиняваш в лъжа. Затова и слагам точка на спора!
It's quite ridiculous!...Бога ми! |(

П.П. Бабата индийка има чисто досие, защото не кара.
Затова и аз ти почнах с това, че на съвестта ми лежи 3 годишна кола, която скрапирах преди години. Ама оно руча, ли руча! :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от 7George »

Pyrelight написа: Затова и не обичам този форум.
Давам някаква информация, която след това се изопачава, защото не пасвала в шаблона на сульо и пульо.
...
Явно нямаш достатъчна търпимост към различните мнения. Не обичаш форума, обаче редовно го ползваш, смесени чувства явно. ;)
Embrace your climate change!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от the_coach »

Кака, нито те обиждам, нито те обвинявам, нито те съдя. Само констатирам. И това поражда още един въпрос - Възможно ли е Щерю да получи по-ниска застраховка ако е вписан като основен шофьор на кола която не е била замесена в инцидент? Айде да не е Шерю, някой друг да е, някой Х. Защото ако аз съм на Мястото на застрахователя не бих му дал отстъпка при положение че имам на бюрото си неговия рекърд. Затова се усъмнявам в думите ти.
А и се надявам новия застраховател да ви е обяснил какво следва ако лошия шофьор Щерю се замеси отново в аксидънт.
Понякога е по-добре просто да си платиш.
Но всичко е въпрос на избор :)
Ол дъ бест фром май харт :)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Щерю е дотолкова лош, доколкото до миналата година имаше 11 точки отнети при максимум 15. Всичките за превишена скорост. Аз за цялата си шофьорска кариера имам само един тикет за превишена скорост преди години и не помня дали имах отнети точки.
За сметка на това като погледнеш клеймите (неслучайно ги публикувах) заради инциденти по колата, която аз карам застрахователите са изплатили в пъти повече обезщетения от тази на съпруга ми.
Та, как според твоята теория му дават отстъпка заради мен, дори и да е така, както ти казваш, а то не е?
7George написа:Явно нямаш достатъчна търпимост към различните мнения.
Само, когато ме наричат "лъжец", а аз говоря истината, само защото не се вмествам в нечий булгаристански шаблон. |(

П.П. За едно боецът е прав, обаче, с такава застрахователна история в България никой не би ни застраховал, още по-малко пък изплатил ни нещо...Ама тук идва мястото читателят да погледне заглавието на темата. ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

Pyrelight написа:Щерю е дотолкова лош, доколкото до миналата година имаше 11 точки отнети при максимум 15. Всичките за превишена скорост. Аз за цялата си шофьорска кариера имам само един тикет за превишена скорост преди години и не помня дали имах отнети точки.
За сметка на това като погледнеш клеймите (неслучайно ги публикувах) заради инциденти по колата, която аз карам застрахователите са изплатили в пъти повече обезщетения от тази на съпруга ми.
Та, как според твоята теория му дават отстъпка заради мен, дори и да е така, както ти казваш, а то не е?
7George написа:Явно нямаш достатъчна търпимост към различните мнения.
Само, когато ме наричат "лъжец", а аз говоря истината, само защото не се вмествам в нечий булгаристански шаблон. |(

П.П. За едно боецът е прав, обаче, с такава застрахователна история в България никой не би ни застраховал, още по-малко пък изплатил ни нещо...Ама тук идва мястото читателят да погледне заглавието на темата. ;)

Кака, спри че се омаза цялата в ..... :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

тя Какати ако не излъже поне един път на ден вечер сън не я хваща :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от the_coach »

Кака, за кой ли път казвам че нямам намерение да те обиждам. Опитвам се да разбера какво е важно за вашия застраховател когато ви прави застраховки. Как определя цената на твоята застраховка, какво взима за база.
Ако ти си пълна с клеймове и съответно обезщетения, защо застраховката ти не мърда? Може би аксидънтите не са по твоя вина, щом твърдиш че досието ти е чисто?
Мен са ме удряли два пъти, и двата пъти другия е имал 100% вина (предполагам знаеш, че вината може да бъде поделена). Това по никакъв начин не е афектирало цената на моята застраховка. Продължавал съм всяка година да получавам допълнителни 5% дискаунт. Тук е момента да вкарам уточнение за хората които не са от БК, когато за пръв път човек се застрахова вICBC и не предостави документ от друг застраховател че за последните 10 години няма изплатени клеймове по негова вина, не получава отстъпка. След една година получава 5% дискаунт, след две години 10%, и т.н., като максималния размер на дискаунта е 43%. Условието за получаване на дискаунта е да няма застрахователни събития по твоя вина и съответно изплащане на обезщетения.

Докато управлявах бизнес, едно от момчетата блъсна кола с един от фирмените камиони. Щетата по колата беше за около 5000 долара. Имахме възможност ние да платим тази щета и съответно ICBC не промени цената на нашата застраховка. За това по-рано казах че понякога е по-добре просто да си платиш.

Веднъж съседа одраска яко моя кола, отидох и го попитах - Стийв, какво да правим? Да клеймвам? Да оправям и после да ти дам фактурата? Кажи? Той каза - Клеймвай, аз не съм имал инциденти от много години, а и като гледам за към 1500 ще я ремонтират, за такава сума ICBC ще си затворят очите и няма да ми качат застраховката.
Стийв се оказа прав - години след това говорих с човек от висшето ръководство на ICBC и той/тя ми каза: "При определени случаи ние можем да си затворим очите и да не вкарваме в рекърд определени плащания"

Кака, търся логика в това което казваш, и се опитвам да ти вярвам, но нещо не си достатъчно убедителна. Премълчаваш доста неща и трябва с ченгел да ти вадим думите от клавиатурата.
А инъче със Щерю сте направили каквото сте направили, ваша си работа, успех ви желая. Само бъди коректна в информацията. Щото до момента не си :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от the_coach »

tonny написа:
myhata II написа:След 45ия ден ти връчват чек по закон !
Муха не се пъни, на моя човек я върнаха и ако правилно помня беше около 3м., ще го питам утре и ще доложа. :lol:


Да, това е същата Хонда, която ти тогава ми каза да взема........

Тони, Тони...... :D
Не съм ти казвал да я вземеш, а да отидеш да я погледнеш :D
Ти тогава я взе без даже да се пазариш, за което заслужаваш дърпане на ушите :D

А човека, за когото говориш на Мухата е и мой приятел, и помня че преди да му върнат колата ходихме да гледаме някакъв дърт Лексъс да ходи на работа с него. Аз му казах, че тоя Лексъс не бих го взел, ама той вика "Абе дай да го взимаме". Аз му завъртях пазарлъка тогава и ако не се лъжа 20% смъкнах ;) Представи си колко бира щеше да си купиш ако ме беше помолил да дойда с тебе за тая Хонда :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

То и аз го чакам Тони на слънчака,но той май се покри както миналата година.Тони нали юли каза че си на морето,ко праиш още там в китайско. :D
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

Така ще е като се занимавате със други българчета, и слушате акъли, а истината е много проста :

Угодия, никога няма ! :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:Така ще е като се занимавате със други българчета, и слушате акъли, а истината е много проста :

Угодия, никога няма ! :lol:
ей това е цялата истина :y:
другото е горене на мозъчни клетки на халос.
заради това яж,пий и тия три неща и си прави ташак с комплексарите в някой форум. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

fighter написа:Кака, за кой ли път казвам че нямам намерение да те обиждам. Опитвам се да разбера какво е важно за вашия застраховател когато ви прави застраховки. Как определя цената на твоята застраховка, какво взима за база.
Ако ти си пълна с клеймове и съответно обезщетения, защо застраховката ти не мърда? Може би аксидънтите не са по твоя вина, щом твърдиш че досието ти е чисто?
Мен са ме удряли два пъти, и двата пъти другия е имал 100% вина (предполагам знаеш, че вината може да бъде поделена). Това по никакъв начин не е афектирало цената на моята застраховка. Продължавал съм всяка година да получавам допълнителни 5% дискаунт. Тук е момента да вкарам уточнение за хората които не са от БК, когато за пръв път човек се застрахова вICBC и не предостави документ от друг застраховател че за последните 10 години няма изплатени клеймове по негова вина, не получава отстъпка. След една година получава 5% дискаунт, след две години 10%, и т.н., като максималния размер на дискаунта е 43%. Условието за получаване на дискаунта е да няма застрахователни събития по твоя вина и съответно изплащане на обезщетения.

Докато управлявах бизнес, едно от момчетата блъсна кола с един от фирмените камиони. Щетата по колата беше за около 5000 долара. Имахме възможност ние да платим тази щета и съответно ICBC не промени цената на нашата застраховка. За това по-рано казах че понякога е по-добре просто да си платиш.

Веднъж съседа одраска яко моя кола, отидох и го попитах - Стийв, какво да правим? Да клеймвам? Да оправям и после да ти дам фактурата? Кажи? Той каза - Клеймвай, аз не съм имал инциденти от много години, а и като гледам за към 1500 ще я ремонтират, за такава сума ICBC ще си затворят очите и няма да ми качат застраховката.
Стийв се оказа прав - години след това говорих с човек от висшето ръководство на ICBC и той/тя ми каза: "При определени случаи ние можем да си затворим очите и да не вкарваме в рекърд определени плащания"

Кака, търся логика в това което казваш, и се опитвам да ти вярвам, но нещо не си достатъчно убедителна. Премълчаваш доста неща и трябва с ченгел да ти вадим думите от клавиатурата.
А инъче със Щерю сте направили каквото сте направили, ваша си работа, успех ви желая. Само бъди коректна в информацията. Щото до момента не си :)
Не знам, какво е важно. Застраховката ни е била винаги 2-те коли заедно + къщата.
Първата Мазда я блъснах аз собственоръчно. Един мъж спря да види как съм и повика полиция.
Не знам полицаят, какво е написал в протокола, ама застрахователите ми изплатиха пълната застраховка.
Другият случай, както казах беше виновен шофьорът на камион. Аз го чаках на 30 м от кръстовището неподвижно да завие и той завивайки ме забърса с ремаркето.
Третият случай съм го обяснявала: преди няколко месеца някакъв ми беше одрал колата със страничното си огледало, докато съм била в офиса и си беше оставил телефона на предното ми стъкло.
Не премълчавам нищо. Застраховката ни за двете коли е около 1000$ от години. Това не е на месец, а за цяла година.
За сравнение, баща ми се оплакваше, че до преди няколко месеца него го чарджат толкова само за 1 кола.
И двамата сме равноправни шофьори и на двете коли.
Може би отстъпката идва от това, че сме застраховали и къщата, не знам. Винаги сме били редовни платци и освен клеймите за колите застрахователите не са имали други проблеми с нас.
Имахме един кратък период, когато включихме и дъщерята на същата полица. Тогава я повишиха малко, съвсем резонно, защото тя е нов шофьор. А и тогава Щерю направи първото блъскане на Нисана. Така че има някаква логика за повишението.
След това тя скрапира колата и на следващата година застраховката хвръкна до небесата. Да, ама ние я изключихме от полицата и сменихме застрахователя, сменихме и колата и докарахме старото ниво.
Сега сменихме маздата. Новата кола е значително по-скъпа от старата, така че да са ни вдигнали със стотина $, не повече. Пак можеш да приемеш, че е почти същото.
Старият застраховател се опитваше да ни играе известен период от време чрез къщата, обаче не му мина номера. И когато след покупката на Аксента ни заяви, че не може вече да се пазарим ни за колите, ни за къщата, беше сменен на секундата.
Новият застраховател си затвори очите, въпреки лошото досие и ни даде дискаунт. Това е.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от klisurov »

Две коли и къща.
Отдавна не съм сменял застрахователя, т.к. не са много тези, които дават отстъпка на инженери.
Когато смених застрахователя, бе няколко месеца след като ми бе изплатено Total lost на близо 5-годишна кола.
Новият застраховател като цяло ми даде по-добра цена за същите условия.
И двата автомобила са на мое име.
На току-що взетия на лизинг автомобил основен шофьор е съпругата ми.
На 10-годишния основен шофьор съм аз.
Пак казвам, като цяло цената бе по-ниска, но на автомобила, чийто основен шофьор съм аз, бе по-висока.
Причината бе, че съм имал искове.
Нямаше никакво значение, че във всичките случаи нямах никаква вина.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор