Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pyrelight »

Отзад никой няма да го види. Не знаеш ли, че италианците като си изплатят къщата и слагат лъвска статуя на входа? Може и 2 за симетрия. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:ако искаш си го сложи отзад ! :D


Тя не го е вадила.Страх я е че ако го извади може да се на.ака :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

мани, мани, голяма селяния и простотия в тая Канада, батка ....
пълно е с комплексари и първенюта ...... ужас

на изгнило бунгало щяла да ми слага статуи, това като оня другият със ПВЦ оградата, в задният двор, защото била по евтина и по трайна :D :rofl: :rofl:

баси циганската бутафорият и кич, ако някой от България само ги чете, ще падне от стола :D :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

myhata II написа:това като оня другият със ПВЦ оградата, в задният двор, защото била по евтина и по трайна :D
Бълха, ако намекваш за моята не е ПВЦ, а инженерван материал тройно по-скъп от дървото и оградата вероятно е по-скъпа от таратайката ти. :D
Ти така и не каза какво си купи в Торонто ... качествена марихуана предизвикваща day dreaming ? :lol:
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
myhata II написа:това като оня другият със ПВЦ оградата, в задният двор, защото била по евтина и по трайна :D
Бълха, ако намекваш за моята не е ПВЦ, а инженерван материал тройно по-скъп от дървото и оградата вероятно е по-скъпа от таратайката ти. :D
Ти така и не каза какво си купи в Торонто ... качествена марихуана предизвикваща day dreaming ? :lol:
абе Румба, толкова ли не ти увря канчето че на магарето и мигачи да му сложиш, си остава магаре ! ;) :D

яж, пий и си гледай живота бе, защото е много кратък !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

roumensp написа:
myhata II написа:Ако ще инвестирам ще е в Европа, тук само си живея на по ниския стандарт, все още, но да видим до кога, ако се влошат нещата си дигам чуковете в Европа, а на вас ви пожелавам успех в продажбата на кокошарниците
Ти докато решиш к'во да правиш и си "живееш на по ниския стандарт" ще си отиде живота бе. Чакаш да се пенсионираш ли, за да ти се вдигне стандарта ? :D
Не, бе сега, се чуди Урду ли да учи или Фарси, че ще има езикова бариера в Европа.

А за "...Ако Мухата беше купил малко кондо преди 10 години по старите цени и вместо моргиджа на наемодателя си беше изплащал своя, сега щеше да е с поне половин кондо напред...."
Му разправяхме от сума години, ам той се е фанал с кеш, та кеш (като на батката синджира, та накрая синджири в затвора).
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pointzero »

и моите 2 цента (извинявам се ако повторя някой)
говоря само за кредитните карти (и не за други кредитни инструменти)
Плюсове:
- 20 дена безлихвен кредит
- приемат се на много, много места, дори някъде не можеш да минеш без тях (пример - кола под наем)
- някои карти имат perks: например: x% cash back; reward points, т.е. докато използваш чужди пари, печелиш нещо насреща
- правиш "кредитна история" ако ги ползваш правилно (кредитната история е хубаво нещо когато ти трябва по-голям кредит като за къща, кола и т.н.)
- напоследък (поне от 5-6 год насам) някои банки ти дават 12-18 месеца 0% лихва срещу комисионна (1-2-3%, което дефакто ти е лихвата за периода - т.е. нисколихвен заем).
- още perks от някои карти: lounge на летището, дискаунти от търговци, хотели и т.н.
- сигурно има и други, но не се сещам в момента
- в повечето случаи - zero liability за транзакции, доказани, че не са от притежателя ( и такъв случай съм имал)
Минуси:
- лихвите (ако не се погаси сумата в срок) са много, много високи, дори и за "нисколихвените" карти (най-ниско за карта досега съм видял 9.99% - дори кредитната линия бие това)
- много карти имат годишна такса за притежанието им
- изкушение да харчиш повече от колкото можеш да си позволиш


Заключение:
- Ако до 20 дена можеш да покриеш каквото си похарчил - ползвай картата. (особено ако имаш perks; както някой спомена, може да направиш "мижавите" 500$-1000$ на година само от това, че си ползвал картата; идеи: почивки на Карибите, билети до БГ - през картата, не кеш или дебитна карта)
- кредит от карта не е инвестиция освен ако горното е вярно (т.е. да можеш да я погасиш)
- имай поне 1 Mastercard и 1 Visa в джоба
- не ползвай никога картата за хазарт
- ако не си добре с "финансовата" дисциплина - избягвай картата
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

Тегленето "кеш" от КК също се наказва доста с комисионни.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от optics »

А най-благо е да купиш нещо служебно (или да платиш служебно пътуване), което после ти възстановят. Каш-бак-а тогава си е чиста далавера ;-)
Кой ти ги дава.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

optics написа:
Pavel M написа: Аз съм финансово независим и когато имам нужда да заплатя някаква покупка независимо била тя апартамент в града или на някой морски курорт или нов автомобил или някоя дребна покупка се разплащам единствено чрез банковата си сметка.
Батка, ти или не четеш или не разбираш какво ти обаждат хората. Кредитната карта ти подарява едни пари за това че я ползваш. Накрая на годината имаш една хилядарка ей тъй от небето. За муъта може да е малко, щото той я харчи за седмица, :D а за танграта хептен, щото той из джобите на якето събира няколко хилядарки, :D но факта си е факт, че е по-добре от нищо - а нищо е което ти получаваш подарък затова че ползваш "банковата сметка".
Едно на ръка защитата която предлага кредитната карта, това са вече други нива за които нема кво да те открехваме.
ей Оптика да те питам ей така ти като имаш кредитни карти и накрая на годината всяка една от тях ти подарява едни пари,ей така имаш една хилядарка от всяка карта ей тъй от небето Ти Ферари караш ли.
щото аз не карам Ферари щото нямам кредитни карти :lol:
ама сега като ти чета аргументите в полза на кредитните карти докато си лежа в джакузито пия си коняка и си допушвам пурата ми хрумна гениалната идея да си изкарам поне 10 кредитни карти.те чисто и просто по Оптиковата аритметика ще ми носят по 1 хилка от небето всяка на година.Това прави общо 10.И навместо да трупам трудов стаж да осигуря пенсията за стари години ще мога още днес да се пенсионирам. :clap:
ей така просто докато си лежа в джакузито и си допушвам пурата си лежа и си мисля :fubar:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: ама сега като ти чета аргументите в полза на кредитните карти докато си лежа в джакузито пия си коняка и си допушвам пурата ми хрумна гениалната идея да си изкарам поне 10 кредитни карти.те чисто и просто по Оптиковата аритметика ще ми носят по 1 хилка от небето всяка на година.Това прави общо 10.И навместо да трупам трудов стаж да осигуря пенсията за стари години ще мога още днес да се пенсионирам. :clap:
ей така просто докато си лежа в джакузито и си допушвам пурата си лежа и си мисля :fubar:
Ще ти носят бе батка, ама трябва да ги ползваш. Аз моята я ползвам са ВСИЧКО, ако можеш и моргиджите и тях през кредитната карта щях да ги плащам. На края на годината ми се насъбират един поне 120 000 мили като стой та гледай. Това са ми два билета отиване и връщане до София, тотал около 2500 кинта, от нищото. И не ме разборай погрешно, аз до София не летя или поне не го правех до сега редовно, но ако купя билети на нашите да дойдат, пак същата сметка. Пък вие баровците в БГ си плащайте кеш, защото отова е царя :lol:
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

Pavel M написа:
optics написа:
Pavel M написа: Аз съм финансово независим и когато имам нужда да заплатя някаква покупка независимо била тя апартамент в града или на някой морски курорт или нов автомобил или някоя дребна покупка се разплащам единствено чрез банковата си сметка.
Батка, ти или не четеш или не разбираш какво ти обаждат хората. Кредитната карта ти подарява едни пари за това че я ползваш. Накрая на годината имаш една хилядарка ей тъй от небето. За муъта може да е малко, щото той я харчи за седмица, :D а за танграта хептен, щото той из джобите на якето събира няколко хилядарки, :D но факта си е факт, че е по-добре от нищо - а нищо е което ти получаваш подарък затова че ползваш "банковата сметка".
Едно на ръка защитата която предлага кредитната карта, това са вече други нива за които нема кво да те открехваме.
ей Оптика да те питам ей така ти като имаш кредитни карти и накрая на годината всяка една от тях ти подарява едни пари,ей така имаш една хилядарка от всяка карта ей тъй от небето Ти Ферари караш ли.
щото аз не карам Ферари щото нямам кредитни карти :lol:
ама сега като ти чета аргументите в полза на кредитните карти докато си лежа в джакузито пия си коняка и си допушвам пурата ми хрумна гениалната идея да си изкарам поне 10 кредитни карти.те чисто и просто по Оптиковата аритметика ще ми носят по 1 хилка от небето всяка на година.Това прави общо 10.И навместо да трупам трудов стаж да осигуря пенсията за стари години ще мога още днес да се пенсионирам. :clap:
ей така просто докато си лежа в джакузито и си допушвам пурата си лежа и си мисля :fubar:
Вече кукуригаш. Тези пари са ти процент от покупките дето си направил. Като купиш Ферарито може да ти дадат някоя пенсия. В трети клас миналия век като си бил не са ли те учили, че като умножиш нещо по "нула" си е една голям нула без значение колко пури си изпушил. А ти като въртиш синджирчето що нямаш Ферари (егати и логиката дето имаш).
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

jet написа:
Pavel M написа:
optics написа:
Pavel M написа: Аз съм финансово независим и когато имам нужда да заплатя някаква покупка независимо била тя апартамент в града или на някой морски курорт или нов автомобил или някоя дребна покупка се разплащам единствено чрез банковата си сметка.
Батка, ти или не четеш или не разбираш какво ти обаждат хората. Кредитната карта ти подарява едни пари за това че я ползваш. Накрая на годината имаш една хилядарка ей тъй от небето. За муъта може да е малко, щото той я харчи за седмица, :D а за танграта хептен, щото той из джобите на якето събира няколко хилядарки, :D но факта си е факт, че е по-добре от нищо - а нищо е което ти получаваш подарък затова че ползваш "банковата сметка".
Едно на ръка защитата която предлага кредитната карта, това са вече други нива за които нема кво да те открехваме.
ей Оптика да те питам ей така ти като имаш кредитни карти и накрая на годината всяка една от тях ти подарява едни пари,ей така имаш една хилядарка от всяка карта ей тъй от небето Ти Ферари караш ли.
щото аз не карам Ферари щото нямам кредитни карти :lol:
ама сега като ти чета аргументите в полза на кредитните карти докато си лежа в джакузито пия си коняка и си допушвам пурата ми хрумна гениалната идея да си изкарам поне 10 кредитни карти.те чисто и просто по Оптиковата аритметика ще ми носят по 1 хилка от небето всяка на година.Това прави общо 10.И навместо да трупам трудов стаж да осигуря пенсията за стари години ще мога още днес да се пенсионирам. :clap:
ей така просто докато си лежа в джакузито и си допушвам пурата си лежа и си мисля :fubar:
Вече кукуригаш. Тези пари са ти процент от покупките дето си направил. Като купиш Ферарито може да ти дадат някоя пенсия. В трети клас миналия век като си бил не са ли те учили, че като умножиш нещо по "нула" си е една голям нула без значение колко пури си изпушил. А ти като въртиш синджирчето що нямаш Ферари (егати и логиката дето имаш).
нямам ферари щото пуша цигари.досега съм изпушил толкова цигари колко за едно ферари.
ти като не пушеш цигари защо нямаш ферари.
съжалявам ,че трябва да ти го обеснявам като на :censored:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

Ти откъде знаеш аз какво имам и дали пуша.
И пак там в трети клас при нулите трябва да са ти казвали, че обЯснявам а, не като обЕсвам.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

jet написа:Ти откъде знаеш аз какво имам и дали пуша.
И пак там в трети клас при нулите трябва да са ти казвали, че обЯснявам а, не като обЕсвам.
а ти откъде знаеш имам ли синджирче или нямам
и ако искаш да знаеш завършил съм осми клас успешно и имам начално образование колкото и да ти се струва невероятно
даже и подчинените ми го признават като се обръщат към мен с господин началник
а ти кво си учил.изглеждаш ми на малко :censored:.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор