Какво е нужно за заминаване в Канада (френската част)?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Vessie
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 19, 2022 5:27 pm

Какво е нужно за заминаване в Канада (френската част)?

Мнение от Vessie »

Здравейте, аз, приятеля ми и нашия съквартирант искаме да заминем в Канада. Имаме приятели там, които са много доволни и дълги години живеят там. Какво се иска от нас? :) :$
Благодаря :angel:
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Какво е нужно за заминаване в Канада (френската част)?

Мнение от c200 »

Иска се френски, ако е придружен от английски - още по-добре. Не всички са с езикова гимназия, а и не е нужно. Но все пак - колкото е по-високо нивото на езиците, толкова по-добре.
Плюс процедурата - тук я има и на двата езика:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/fr/index.html
Успех!
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво е нужно за заминаване в Канада (френската част)?

Мнение от Ivan1007 »

Задгранични паспорти, самолетни билети и пари - до 6 месеца като туристи.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво е нужно за заминаване в Канада (френската част)?

Мнение от MrGeek »

Vessie написа: Сря Юли 20, 2022 4:18 am Здравейте, аз, приятеля ми и нашия съквартирант искаме да заминем в Канада. Имаме приятели там, които са много доволни и дълги години живеят там. Какво се иска от нас? :) :$
Благодаря :angel:
За искането вече ви обясниха - изисква се да минете успешно през процедурата за имиграция, към която с200 е дал линк. Но при положение, че вече няма туристически визи за българи при посещения в Канада, аз също препоръчвам като Ivan1007 да си направите една екскурзия щом имате приятели там. Това със сигурност ще ви даде много по-ясна представа какво аджеба ви чака от другата страна на голямата вода и дали ще си заслужава риска. Единственият проблем за подобен подход е, че не просто ще ви трябват пари, но доста пари. Цените тук на повечето неща са твърде далеч от българските стандарти и с този обменен курс от почти 1.50 (български лева за канадски долар) нещата стават още по-високоразходни, но все пак това е един вариант.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво е нужно за заминаване в Канада (френската част)?

Мнение от Pavel M »

Че кво му е на курса на канадския долар към българския лев.Даже си е много добре. Долар за 1,50 български лева си е много добре.Само за има няма 1 години ей така докато си въртя синджирчето забогатях с едни 50К въздушни български лева. :rofl:
Ама още има да гоним американците,те за долар сега сгъват 2 лева/1 евро/ :)
Ех,кога ще ги стигнем хамериканците :( .
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво е нужно за заминаване в Канада (френската част)?

Мнение от optics »

Не че нещо, но аз като отивам при приятели, питам приятелите.
И в Канада и на много други места.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво е нужно за заминаване в Канада (френската част)?

Мнение от Pavel M »

Vessie написа: Сря Юли 20, 2022 4:18 am Здравейте, аз, приятеля ми и нашия съквартирант искаме да заминем в Канада. Имаме приятели там, които са много доволни и дълги години живеят там. Какво се иска от нас? :) :$
Благодаря :angel:
от вас нищо не се иска.вие искате.вие имате намерение да отидете в канада,а не канада да дойде при вас.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор