Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от snakeplissken »

tanyatais написа: Съб Окт 03, 2020 5:36 pm
snakeplissken написа: Съб Окт 03, 2020 5:24 pm
tanyatais написа: Съб Окт 03, 2020 4:21 pm Наивна и префърцунена може и да съм, но определено, знам къде- как да се държа.

Битието определя житието, за съжаление. Средата е много важна и падането на задръжките е ясна идикация за недоволство.

Съжалявам, че за някои хора живота и работата в Канада дотолкова им повлиява негативно, че са неразпознаваеми след няколко години.

Устойчивостта на психика и дух се калява в трудности. Не се пречупва и не дава път на лошотията и агресията.

Глупостта не се преборва с ограниченост и наивност, Танче :)
Вижда се кой съди и прави квалификации.
Доста ниска топка си, П.

Докато чакам мъжа си да си свърши лекциите в 4 и да се готвим за партито му довечера за 39 рожден ден, попрочетох някои мнения назад и ти желая всичко най- добро, но не си желан събеседник вече.

Оттук нататък, просто ще прескачам опитите ти за " разговор ".
И как прескачаш опитите ми за разговор, бе Танче :D
Като коментираш неща, които аз съм написал ??? :lol: :rofl:

Pretty good......
Както казва Снейк Плискен във филма ;)

Да ти е жив и здрав рождиника :)

Кифличка :rofl: :rofl: :rofl:
My name's Plissken......
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

Таничке, долното специално за теб, моето момиче:
Аз съм ходил на Big Island и Oahu. И това по никакъв начин не би ми позволило да давам акъл на приятел кайтист за ветровете и вълните на Maui. Сещаш ли се на къде бия ?
Чърчил МБ е точно толкова Север, колкото и Големия остров е Мауи. Аз си пращам пациентите за обща анестезия на юг в Чърчил МБ. Правилно прочете: НА ЮГ. Да не коментираме 10 дни екскурзия с години работа по тези места. А като казах места, погледни малко за да можеш и да се опиташ да разбереш за какво ти говоря. Моя Север е "друга Вселена", не северна Манитоба, а друга Вселена. Полета от Иглулик до Чърчил сигурно е около 4 часа, повече от София до Лондон, просто за сравнение.
Fort Liard NT, Fort Nelson BC, Deline NT, Tulita NT, Fort Good Hope NT, Rankin Inlet NU, Clyde River NU, Hall Beach NU, Igloolik NU, Qikiqtarjuaq NU. Това е севера, за който аз говоря. Не разходка с влак до края на Провинцията, където има болница и е "нормален" южен град. Места, на които медицинските сестри са "богове", защото няма никой друг. Медевака е на часове и я дойде я не, в зависимост от време, пилоти, наличен самолет и т.н. и т.н.Места на които виждат лекар веднъж на 7,8,9 седмици за 3 или четири дена, пак в зависимост от времето, самолета, връзката.
И последно, докато си прануваш, че днес минах едни хиляда километра и не можах да ти пиша цял ден: аз съм се дипломирал през 2012. Така да се каже, работил съм почти 9 години и за къщи, изплатени заеми, изработена пенсия и т.н. няма да коментирам. Това, което винаги е било супер важно за мен и на което държа и днес е, че нямам една година с повече от 26 седмици работа. Като тръгна от вкъщи с убера, летя първа класа, работя това което обичам, колкото искам и без да продавам нищо на никого. Тази година съм работил само 11 седмици (включително две от тях карантина), което ми е рекорт, но ковида ми помогна да го постигна. За другата съм планирал 14, да видим какво ще стане. Ето това за мен в най-важното в уравнението с работата на Север. Може и да ме няма за известно време, но когато ме има, съм си вкъщи 110%. От закуската за всички вкъщи сутрин, до прясната вечеря всеки ден, пакетирания обяд за жена ми за работа, воденето на малкия насам натам след училище и т.н. и т.н.. Въпрос на избор, който не разбираш и няма да разбереш, четейки всичко това. Много здраве на мъжа ти, да те радва години напред :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Съб Окт 03, 2020 7:18 pm Естествено, че е полезно за новодошлия като възможност за изкарване на пари и придобиване на канадски експерианс. Не е в това работата.
Проблемът е, че Пумпи се изкарва един вид благодетел, който от чист алтруизъм се стреми да помогне на сънородниците си. Което изобщо не е вярно. :)
Ози, освен че си специалист по "престъпмисъл" си и невероятен манупилатор, явно добре си усвоил пропагандата в БНА. Сега малко факти, не че ще ги видиш, но те съществуват.
- не ми се рови много, но медианна заплата за стоматологична сестра, ака дентал асистент на английски и френски е $22.75
- всеки знае, че на овъртайм се прави повече, но няма работодател в моя "бизнес" който да е очарован да плаща овъртайм и това е най-лесно контролирания разход, чрез наемането на повече хора на частично време. Да не говорим, че няма зъболекари, които да работят 40 часа на седмица, или ако има са невероятно малко.

Като погледнем горните два факта, $25 кинта на час и овъртайм, повече от редовното време на седмица е всичко друго, но не и експолатация. Да не говорим, че сме в свободна страна и всеки, абсолютно всеки може да избира.
Аз лично за алтруизъм не съм споменавал никъде, това е твоя интерпретация, както и повече от помията, която излиза изпод твоите пръсти по мой адрес.

Има оргомна разлика да искаш да намалиш плащаните данъци, от изработените си пари и да се поставиш съзнателно на утайката на обществото, само и само за да изкяриш един 800 кинта на месец до живот.
Когато ти, като работодател, заложиш твоето име за да вземеш някой на работа и му предложиш 10% повече от медианното за страната, предложиш му поне 40 часа овъртайм на седмица, такси от вратата на къщата му, платени пътуване, храна, хотел и реално никакви разходи за времето на работа, просто защото на Север пари НЯМА къде да се харчат, едва тогава можеш да имам "дупето" да си морален стожер на форума. До тогава си едно нищо за мен, както много пъти съм ти го казвал. Ако и да плямпаш глупости по цял ден.
И в интерес на истината: евала на батката. Ако и да е расист, нямаше накакъв проблем да сподели с мен, имигранта как се става шафьор на камион. Добре, че не забелява звездата на Давид на врата ми, докато бях у тях, но поне искаше да помогне: евала.
За разлика от една от българските зъболекарки в Монреал, която ми каза директно " това няма да стане", а другата даже не пожела да се обади обратно на съобщението, което й бях оставил в офиса. Ето това е "българския казан в ада". Между другото това ми е помогнало по май си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.....
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада - работа, живот

Мнение от agent Ozo »

Пумпи, никой не го интересува ти какво, на кого и срещу какво залагаш за да получиш работата. Нито пък твоето мнение относно това кой е утайката и кой пяната на обществото. Въпросът бе защо не посочваш коя е фирмата, която организриа тези пътувания и как може човек да получи същата тази работа чрез фирмата, а не чрез теб. Щото излезе, че ти плащаш много по-малко, отколкото фирмата. И особено след като на теб да ти е все тая кой е назначил помощника ти. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tanyatais »

pumpy написа: Нед Окт 04, 2020 2:24 am Таничке, долното специално за теб, моето момиче:
... Ето това за мен в най-важното в уравнението с работата на Север. Може и да ме няма за известно време, но когато ме има, съм си вкъщи 110%. От закуската за всички вкъщи сутрин, до прясната вечеря всеки ден, пакетирания обяд за жена ми за работа, воденето на малкия насам натам след училище и т.н. и т.н.. Въпрос на избор, който не разбираш и няма да разбереш, четейки всичко това. Много здраве на мъжа ти, да те радва години напред :)
Благодаря.

А защо мислиш, че другите не са го постигнали това?
Мъжът ми работи средно по 6-7 месеца в последните 2 години, а през другото време е в същият режим.

С тази разлика, че когато си е у дома, той не само почива, а строи къщата ни, поема детето с многото й занимания, постоянно е доброволец в у-ще и помага да построят сцената за мюзикъла им/ поддръжка на сградата/ ходи на всички мероприятия/водя я по репетиции и кръжоци/ зъболекар прегледи , като я вози и взема всеки ден отнякъде, докато аз работя.
През това време и учи, и работи.

Когато работи обаче го прави по много дълги часове и с голям интензитет.
Принципно е работохолик и не стои без работа :) Просто псоледните 2 години бяха различни и налагаха и някои сериозни неща да се минат.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

tanyatais написа: Пет Окт 09, 2020 9:36 am
pumpy написа: Нед Окт 04, 2020 2:24 am Таничке, долното специално за теб, моето момиче:
... Ето това за мен в най-важното в уравнението с работата на Север. Може и да ме няма за известно време, но когато ме има, съм си вкъщи 110%. От закуската за всички вкъщи сутрин, до прясната вечеря всеки ден, пакетирания обяд за жена ми за работа, воденето на малкия насам натам след училище и т.н. и т.н.. Въпрос на избор, който не разбираш и няма да разбереш, четейки всичко това. Много здраве на мъжа ти, да те радва години напред :)
Благодаря.

А защо мислиш, че другите не са го постигнали това?
Мъжът ми работи средно по 6-7 месеца в последните 2 години, а през другото време е в същият режим.

С тази разлика, че когато си е у дома, той не само почива, а строи къщата ни, поема детето с многото й занимания, постоянно е доброволец в у-ще и помага да построят сцената за мюзикъла им/ поддръжка на сградата/ ходи на всички мероприятия/водя я по репетиции и кръжоци/ зъболекар прегледи , като я вози и взема всеки ден отнякъде, докато аз работя.
През това време и учи, и работи.

Когато работи обаче го прави по много дълги часове и с голям интензитет.
Принципно е работохолик и не стои без работа :) Просто псоледните 2 години бяха различни и налагаха и някои сериозни неща да се минат.
Защото ти самата започна с "за тези пари, вместо да си си вкъши при семейстовото". Няма как да работиш по дълги часове и с голям интензитет и да си "вкъщи при семейстото". Нали ги гледам мъжете в квартала ми: излизат по тъмно и се прибират по тъмно. Ако това за теб е "вкъщи при семейството", то за мен е "вкъщи в леглото, в колата и на работа". Освен ако нямаш работа в която няма значение какво правиш изобщо и можеш да си "там" по 11 часа на ден, но моята не е такава.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tanyatais »

Явно не си ме разбрал. Вкъщи при семейството си си ако работиш от 6 до 6 примерно, имаш и почивни дни всяка седмица, Стат. ваканционии дни и т.н.


В твоя случай говоря за друга професия, все пак.
За тези пари не бихме работили и двамата на север. За 3-4 и повече пъти по толкова обаче бихме, за 1-2 месеца, при добра възможност. Иначе не си струва.

В нашият случай е различно.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

tanyatais написа: Пет Окт 09, 2020 10:50 am Явно не си ме разбрал.
В твоя случай говоря за друга професия, все пак.
За тези пари не бихме работили и двамата на север. За 3-4 и повече пъти по толкова обаче бихме, за 1-2 месеца, при добра възможност. Иначе не си струва.

В нашият случай е различно.
Значи сравняваме ябълки с круши, което го прави безсмислено: само си пишем ;)
Аз за 60 кинта на чак не бих работил в Монреал, а съм виждал такива обяви за зъболекари там;
За 320 на час място на юг все още не съм намерил. Ако и когато намеря такова на 5 минути ходене пеша от вкъщи ще е като да съм ударил тотото, но до сега и това не ми се е случило.
Една сестра на юг прави 25 кинта на час( което е много) и няма овъртайм. За цяла година прави 50к примерно. На север прави 50к за половин година (или по-малко). Явно е че има хора, които го правят. Аз със моите ценоссти се опитах да предложа на някой повече свободно време, за сметка на повече работа, не за сметка на сняма на професията. За която бях разпънат на кръст (сигурно защото сме от същото племе като с Исус). Здраве да е....
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tanyatais »

pumpy написа: Пет Окт 09, 2020 10:56 am
tanyatais написа: Пет Окт 09, 2020 10:50 am Явно не си ме разбрал.
В твоя случай говоря за друга професия, все пак.
За тези пари не бихме работили и двамата на север. За 3-4 и повече пъти по толкова обаче бихме, за 1-2 месеца, при добра възможност. Иначе не си струва.

В нашият случай е различно.
Значи сравняваме ябълки с круши, което го прави безсмислено: само си пишем ;)
Аз за 60 кинта на чак не бих работил в Монреал, а съм виждал такива обяви за зъболекари там;
За 320 на час място на юг все още не съм намерил. Ако и когато намеря такова на 5 минути ходене пеша от вкъщи ще е като да съм ударил тотото, но до сега и това не ми се е случило.
Една сестра на юг прави 25 кинта на час( което е много) и няма овъртайм. За цяла година прави 50к примерно. На север прави 50к за половин година (или по-малко). Явно е че има хора, които го правят. Аз със моите ценоссти се опитах да предложа на някой повече свободно време, за сметка на повече работа, не за сметка на сняма на професията. За която бях разпънат на кръст (сигурно защото сме от същото племе като с Исус). Здраве да е....
4 пъти по 25 не е 320 ;), а 100 на час.
Дано намериш човек, но много хора не биха си развяляли рахата за толкова.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

tanyatais написа: Пет Окт 09, 2020 1:17 pm
4 пъти по 25 не е 320 ;), а 100 на час.
Дано намериш човек, но много хора не биха си развяляли рахата за толкова.
[/quote] ???? тази сметка от къде дойде сега, че тотално ме загуби :o
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канада - ..., живот

Мнение от 7George »

;)
Embrace your climate change!
Публикувай отговор